Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Praćenje biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vecha
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2019
Poruke: 21

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam neka iskustva sa biljnim akvarijumom pa me interesuje da mi neko kaže kada se biljke krate i na koju visinu? Imam već par njih koje su stigle do vrha i tu plutaju površinom u dužini po destak centimetara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 1:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nema tu neke mudrosti..makazama preseces rizom na visinu koja ti odgovara..Ja sam ih skracivao i do polovine vodenog stuba i skroz nisko na 2-3cm od podloge. Nisam imao nikakvih problema sa daljim rastom. Posle i taj otseceni deo mozes ponovo ubosti u podlogu i primice se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od tih 10cm biljke ne znam koja je u pitanju ali ako ima stablo,milijarde mozes umnoziti.A kratis tj mnozis kad ti resis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vecha
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2019
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2019 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam zbog prolaska svetla. Ovde sam pročitao da se mrke alge javljaju usled slabog svetla a zelene usled prejakog svetla tj. dužih svetlosnih perioda. A ja imam u manjim količinama končaste i mrke i zelene alge. I to u neposrednoj blizini. Pa mi sad ništa nije jasno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2019 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od mnogo faktora to zavisi..mozda imas bum algi jer je akvarijum nov pa sistem jos nije stabilan, ili ti fali neki element u vodi, jako svetlo, dug fotoperiod, mala kolicina biljne mase...svasta moze da bude uzrok..Ja sam u pocetku imao alge bas iz tih razloga. Crne sam resavao sa EasyCarbom tako sto sam ga spricem nanosio direknto na algu, zelene sa algexitom. Medjutim time resavas posledicu, lakse je da nadjes uzrok i kad to resis nece ti se vise pojavljivati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vecha
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2019
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Okt 13, 2019 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od svega toga najverovatnije je da mi fali neki element u vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License