Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Losi parametri vode..Molim savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DraganNikolic




Registrovan: 06 Jan 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!
Akvarijum 60l star skoro 9 meseci uredno iscikliran, nisam imao uginuca niti bolesti ribica sve ribice su zivahne i dobro napreduju.
Stanovnici 17 barbusa svih mogucih vrsta koje sam nasao (tetrazona, puntius, zeleni, albino, pistius i pentazona), 2 anscitrusa, 2 koridorasa i 1 puz amazonac.
Filter Atman HF 0600 hang on, umesto ketridza naslagano : siporex, vata, plavi sundjer i opet perlon.
Vodu sam do sada redovno menjao 25-30% na nedelju dana uz sifoniranje dna , filter materijal perem na mesec dana, perlon menjam isto na nedelju dana.
Podloga: obican recni sljunak i dekoracija moon stone. Nista od plastike i drugih gluposti nemam u akvarijumu.
PARAMETRI VODE:
Ph 8,
Kh 10d,
Gh >10 <16,
N02 10 mg/l (tako mi pise na testu)
NO3 izmedju 100-250 mg/l
Tester je Sera quick test.
Ove rezutate dobijam vec nekih 2 nedelje a poceo sam sa izmenom vode na 3 dana 20-30%.
Voda ima zuckasto/braon boju nakon 2-3 dana od izmene. Prilikom izmene sam poceo da dodajem FFM po uputstvu.
Uglanom nikako ne mogu da spustim NO3 na neki normalan nivo cak i sa ovim izmenama vode na 3 dana i pored FFM-a.
Redukovao sam hranu na ujutru i uvece u sasvim malim kolicinama , dajem im listice i one flakes zelene i crvene.
Ima li neko jos neku ideju sta se desava? Sutra kupujem Anubie jer nemam nijednu biljku u aq.
Hvala svima unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2019 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristi Tetra čipsiće, prave se na manjoj temperaturi nego listići dosta su hranljiviji i manje vodu prljaju.
NO2 treba da bude 0. Testiraj česmovaču ili šta god koristiš za promenu vode pa vidi da li možda treba da smanjiš promene vode. Može da se desi da promenama vode dodajes NH4 pa se on razlaže u NO2 ili dodaješ NO2 a filter mali pa ne može sve to da postigne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DraganNikolic




Registrovan: 06 Jan 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 07, 2019 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Peku hvala na savatima..cesmovacu sam testirao na sve osim na NH4..nema N02 i N03 samo je malo tvrdja..Ali probacu da promenim hranu. Uzeo sam Anubie danas , praticu sta se desava. Koliko dugo smem da menjam ovako cesto vodu (na 3 dana) ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DraganNikolic




Registrovan: 06 Jan 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2019 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cisto da izvestim da su ceste izmene reseli stvar kao i dodavanje Anubia (generalno bilo koje biljke). Voda je sada samo tvrda ali NO3, N02 u tragovima..hvala svima na pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hattrick1980
Akvarista



Registrovan: 06 Sep 2019
Poruke: 15
Lokacija: Zenica

PorukaPoslao: Ned Okt 13, 2019 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DraganNikolic ::
Cisto da izvestim da su ceste izmene reseli stvar kao i dodavanje Anubia (generalno bilo koje biljke). Voda je sada samo tvrda ali NO3, N02 u tragovima..hvala svima na pomoci.

Pokušaj još neke porozne keramike u podlogu da staviš, radi te biološke filtracije. A biljke uvijek pomažu kod NO3
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoc identifikacije parazita Ikan1 Bolest 9 Sre Jan 12, 2022 1:59 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License