Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Amano kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tt Nikola
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 11
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2019 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam dve amano kozice koje su mi u velikom akvarijumu od 65l ali posto nameravam uzeti red rili kozice moracu izmestiti amano iz tog akvarijuma jer sam cuo da amano hoce pojesti manje kozice od sebe,imam kavarijum sa barbusima i tetrama pa me zanima da li bih mogao tu da ih premestim,sobzirom na to da znamo koliko barbusi znaju biti neprijatni prema svakom novom zivom stvoru u akvarijumu...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2019 12:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2019 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam od koga si to čuo da Amano jedu manje kozice od sebe ali to nije istina. Čuvao sam i čuvam amano kozice zajedno sa čeri kozicama (razne boje pa i rili kombinacije) i nikad nisam video da su pojeli manju kozicu od sebe a da je bila živa. Drugo rili kozice se razmnožavaju kao blesave tako da to ne mora da te brine uopšte sve i da ove stvarno pojedu po koju bebu to nećeš ni da osetiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2019 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi od akvarijuma do akvarijuma.Amano ne jedu rili a ne verujem da ce ti bilo sto preziveti kod barbusa.Kod mene su za mesec dana ocistili oko 100 kozica. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2019 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne prebacuj kozice kod barbusa jer sigurno nece preziveti..Kod mene je bas gusto zasadjen akvarijum, al ipak uspeli su sve da ih pohvataju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 14, 2019 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barbusi su agresivni i prema drugim ribama, a kamo li prema bespomoćnim beskičmenjacima kao što su kozice. Nisu za manje akvarijume. Ja sam ih držao samo u jednom, i to samo one klasične narandžasto-crne, kad sam imao akvarijum od ~200L. Čak i u tom kavarijumu su bili povremeno agresivni. Agresivnost se smanjuje što je veće jato.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Okt 14, 2019 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su barbusi, minu jato 20 kom, očistili koloniju od preko 100 kozica za mesec dana. Preživele su samo amano i chery koje su promenile boju skeleta u tano braon/čokiladnu. Uništili su i skejp, rasčupali mahovinu i pocepali biljke tražeći kozice. Ne bih ti preporučio da ubsciš bilo kakve kozice u akvarijum sa njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Okt 14, 2019 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod barbusa je kljucno da ako hocete da ih drzite sa drugim ribicama, te ribice koje ste planirali u akvarijum naselite pre barbusa, ili istovremeno sa njima dok su barbusi jos mali. Sta god da dodate kasnije kada se oni vec odomace i upoznaju akvarijum vrlo verovatno da cete imati problem. Kada postanu maticne ribe vrlo tesko prihvataju i druge maticne barbuse koje naknadno ubacite...Moje maticne tetrazone maltretiraju sve novo sto ubacim u akvarijum osim espei razbira koje su sa njima od prvog dana i novih malih barbusa. Probao sam dva puta da ubacim i po jednog maticnog barbusa sa njima ali toliko su ih progonili da mi nije bilo druge nego da ih izvadim napolje.
Barbus nigrofasciatusi su mnogo manje agresivni, ali i oni ce rascerupati gupike, borca, kozice..
Titeje i pentazone su kod mene toliko mirne i pitome da bih sa njima mozda mogle i kozice. Ali posto su kod mene zajedno sa one prve dve vrste nisam probao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 14, 2019 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja pod barbusima podrazumevam samo tetrazone bilo kog varijateta. Kad sam ih ja držao (davno je to bilo) bili su poznati i pod imenom Sumatra barb ili tiger barb (Puntigrus tetrazona). Spadaju u ribe koje najmanje gotivim jer su pogrešno svrstani kao ribe koje su tolerantne miroljubive, i da mogu bez problema da žive sa drugim ribama u istom akvarijumu. To su međutim ribe koje su izašle iz pakla. Omiljeni među ovim malim šarančićima su mi već pomenute titeje (cherry barb)... Kao da nisu rođaci sa tetrazonama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Okt 14, 2019 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako barbuse stavite u dovoljno veliki i dovoljno ubiljen akvatijum sa dosta harskejpa za igranje nece dirati druge ribe. 6-7 riba ne čine jato to je samo izmišljotina prodavaca. Kada nekome kažete da mu treba 20-30 jedinki on će kupiti 5 gupika ili japanku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Okt 14, 2019 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gambusia ::
Ja pod barbusima podrazumevam samo tetrazone bilo kog varijateta. Kad sam ih ja držao (davno je to bilo) bili su poznati i pod imenom Sumatra barb ili tiger barb (Puntigrus tetrazona). Spadaju u ribe koje najmanje gotivim jer su pogrešno svrstani kao ribe koje su tolerantne miroljubive, i da mogu bez problema da žive sa drugim ribama u istom akvarijumu. To su međutim ribe koje su izašle iz pakla.


Ja ih godinama drzim i ne slazem se sa tobom. Samo treba ispostovati neka pravila kako bi malo iskontrolisali njihov temperament...Sastavljati ih sa borcem i gupikama, japankama je pogubno. Ali sam siguran da ih sa vecinom riba bez problema mozete drzati.
.Evo primer...Drug i ja smo u isto vreme uzeli akvarijum i u isto vreme kupili barbuse u istoj radnji, iste su i velicine bili. Ja sam uzeo 15 barbusa i 15 kraljevskih neonki, a on 15 barbusa i 15 espei razbora...Cesto smo dolazili jedan kod drugog da gledamo
ribice i posle neka 3 meseca ja skontam da mi se njegove espei razbore mnogo vise svidjaju od mojih neonkica, a kod njega suprotno, odusevljavaju ga neonke. I zamenimo se mi...ubacim ja njegove razbore kod mene i moji barbusi potpuno polude..za dva minuta razbore su bili istraumirene, neke su i bez repa ostale..Kod njega isto se desi sa neonkama...Da bi ja mogao zadrzati te razbore morao sam da pohvatam sve svoje barbuse i zamenim za njegove i onda smo na taj nacin resili problem. Hvatam ja barbuse i pita cale, gde ces sad sa njima? Kazem mu ja nosim ih kod Stefana a ja cu uzeti njegove..."Pa jeste vas dvojica retardirani, barbus ko barbus, isti su, sta je poenta"? E poenta je u tome sto su njegovi navikniti od pocetka na rasbore i ne konstatuju ih uopste a moji naviknuti na neonke. To je bio jedini nacin.
Bitno je kupiti mlade ribe i ubaciti ih istovremeno sa drugim ribicama koji ce im biti cimeri, ili ih dodati posle njih. Ja sa mojima sada nrmam nikakvih problema..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2019 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slično kao pas i mačka kada zajedno odrastaju od malena. Ali ..... kontabilnost riba je nešto sasvim drugo .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2019 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Bojan95

Sve jedno, tetrazone nikako nisu ribice koje bih ikom preporučio, pogotovu ne početnicima, koji žele da formiraju akvarijum sa mešovitom populacijom ribica i drugih životinja. Lepe su ribe, jako živahne, jako izdžljive i lake za odžavanje, ali jako vole da grickaju. Jednostavno to im je u krvi. Kao što rekoh, šarančići iz pakla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License