Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Spajanje kabla Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2019 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolege presekao sam kabl od potapajuce pumpe i odlozio tamo negde pod tepih.
Nasao sam je sve odradio za spoljni filter ali imam problem sad sa kablom.Posto sam ga nastavio i izolirao moze se koristiti medjutim taj deo koji je izoliran
je naravno pod vodom.Da ne bi bio res les,pitam vas,da li neko ima ideju kako bi mogao da spojim to u vakumu i da zaboravim da je ikad bio secen?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2019 6:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2019 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikako. Mislim da ti si vise isplati da kupis novu pumpu, nego da razmisljas sta ce da se desi. Da je negde na vlaznom, termoburzir bi mogao da pomogne, ali nista od tih improvizacija ne bi trebalo da bude potopljeno u vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2019 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To nikako ne prihvatam u 21 veku.Ima onih navlaka sto se zagreju sa upaljacem i oni se sami uviju i zalepe oko kabla i dodatno bi stavio u neku cev plasticnu, provukao kabal i silikonom punio da dodje kao kalup.To je jedino sto mi pada na pamet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2019 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malina ::
Ima onih navlaka sto se zagreju sa upaljacem i oni se sami uviju i zalepe oko kabla ....


Naravno da postoji način da se to sredi .... ono o čemu pričaš zove se termoizolacija, ali pre termoizolacije potrebno je
odraditi običnu izolaciju. Kupi termoizolaciono crevo dužine oko 10cm,navuci ga na dužu stranu gajtana, preko zalemljenih i
dobro izolavanih žica navuci to crevo i odgovarajućim fenom (odgovarajućom temperaturom) zagrej crevo koje će
prionuti uz gajtan uređaja .Sačekaj da se prirodno ohladi za par sekundi i bez brige. Lično sam to radio pre 3,4 godine i
još uvek mi radi potapajuća pumpa koju sam kupio na buvljaku bez kabla (za neku siću ). Pozdrav i strpljivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2019 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako produvavam kamen i odstranjujem soft corale. Pravu se mesta za LPS kad sve dodje na svoje.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2019 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boze, kako je ovo zavrsilo ovde. Moze brisanje?
Izvinjavam se
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2019 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi novu pumpu to je potrošna roba, zivot je jadan a brzo potrošan, ne bacaj ga za 1000din.
Pitaj članove foruma poslaće ti u poruci gde imaju da se kupe povoljno pumpe ako je bužet tanak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2019 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku hit !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorCG




Registrovan: 16 Avg 2018
Poruke: 1
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2019 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

resenje postoji, zove se Raychem spojnica. Koriste se za spajanje podzemnih kablova. To je u stvari termo buzir sa smolom iznutra. Provjereno dobro
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Spajanje sumpa i akvarijuma tigar Filteri i pumpe 2 Ned Jun 30, 2019 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Spajanje akvarijuma Serene Sky Morska Akvaristika 10 Pon Apr 10, 2017 3:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izdvojeno: Spajanje akvarijuma i DIY filtera nikouro Filteri i pumpe 29 Pon Jan 27, 2014 9:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Spajanje dela od filter pumpe sa crevom Looniz Filteri i pumpe 0 Pon Jan 20, 2014 3:50 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License