Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Posle 99 godina Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2019 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo upravo sam je dovrsio i pustio u rad:

Image

Image

Image

Image

Image

A tu je i kontroler. Zadovoljan sam odnosom mogucnosti - cena. Nadam se da ce i kvalitet-cena da bude u moju korist.

Image

I naravno a kako drugacije, vec imam neke ideje za "ristajling". Pre svega u pogledu sakrivanja ozicenja ali tu bih vec morao da kupim mat pleksigral pa da ga izbusim i obradim na zeljene dimenzije a za to na zalost ovde nemam alat....tako da cemo videti....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2019 4:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2019 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigla i nova igracka Smile

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2019 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A lepo hteo sam i ja jedan takav al me zet preduhitrio i kupio atman F4, bilo mi glupo polse da ga zamenim, madabi sa njim sam zadovoljan.
Sto si izimao novi? Je l nije onaj Eheim mogao da izgura sam?
Oces korititi oba ili samo novi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2019 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristicu samo novi jer ima protok od 1400L sto je sasvim dovoljno....U medjuvremenu sam uzeo jaci ehejm od 1000l/h ali zbog konstrukcije filtera ga menjam jer mi je jako nezgodan za odrzavanje, nemam volje da ga ocistim jer sve oko aq-a polijem vodom....

Ovo je filter koji sam do sada koristio. Iako je ovaj filter visoko rangiran na nasem trzistu meni se konkretno ni malo ne dopada....mada mozda sam i sam kriv jer nisam uzeo one odvojive spojke sa slavinama pa se pre ciscenju bas mucim....

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2020 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto je jos pre nove godine reseno da ova postavka ide u istoriju, evo par pretposlednjih slika. Definitivan kraj ce biti kada biljke dovoljno narastu da mogu da ih bez bojazni od propadanja prebacim u novu postavku. Sve je malo okasnilo zbog besomucne borbe sa crnom cupavom koju sam imao u enormnoj kolicini nakon sto sam stigao sa tronedeljnog odmora za vreme kojeg je akvarijum bio na autopilotu.... Ovo su pretezno slicice stanovnika ali pri dnu ce i biti par frontalnih trenutnog stanja.

Image


Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2020 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Par frontalnih:

[img]blob:https://imgur.com/0e661ec1-3e27-471c-891f-cfaa027579e0[/img]


Image



Image



Image



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2020 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2020 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je l hraniš te rakove nečim posebno ili šta im zapadne dole? Nemaju problema sa presvlačenjem i to s obzirom da imaš soil i CO2 pa kontam da je voda malo mekša?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2020 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam nekoliko razlicitih hrana za ribe dna i rakove od tetre plus razlicite suve hrane za ribe. Mada jedu sve a najvse vole smrznutu hranu, tipa blood worms. Inace u vodu ne dodajem nista, cesmovaca je poprilicno tvrda. Sobzirom da ih imam preko 50ak komada vec a krenuo sam sa 5 komada pretpostavljam da im uslovi pasuju.

Napomena: poprilicno su agresivni prema svemu, i svojoj sorti i kozicama i ribama. par riba mi pliva bez repa....svremena na vreme vidim poneku biljku koja je odrezana pri dnu ali to je retkost. Bez obzira na to svi obitavaju u istom kavarijumu i ne planiram da ih izbacujem za sada, smatram da je ovakav sistem odrziv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2020 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za kozice sam pretpostavljao ali vidiš kao kažu da nisu agresivni prema ribama a kod tebe ipak jesu a to je već problem da ih nabavljam. Kozice se kote kao blesave pa mi je najmanji problem ako će nešto da im održava broj al ribe da mi napadaju već ne bih. I meni voda sa česme tvrda ali u akvarijumu to soil spusti na KH5, a GH ne znam tačno sad ali pre je isto bila jako niska.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2020 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa zahtevaju malo vece cimere ili brze plivace koji ne dremaju na podu nocu.... Npr koridorasi hebrozusi su imali ostecenja po repovima u pocetku a sada kad su izrasli svi su na broju i ne vidim da je neki ustinut.... Dva gupi muzjaka su bas nadrljala. Skroz im ocerupani repovi bili pa sam ih izdvojio. Ali gupike nocu dremaju na podlozi a repovi im sareni.... Tako da moze sa ribama ali ne svim....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2020 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da me ne zaboravite a i da pokusamo malo forum da dignemo iz mrtvih, pohvalicu se novim ziteljima:)


Image


Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2020 6:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma batali rakove koji su ti ovo sisavci sa prve fotke? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2020 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rineloricaria sp. - Red Lizard catfish. Kupljeni u bg- u kod sponzora ovoga sajta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Neca1221
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 104
Lokacija: Konjarnik

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2020 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast, treba i meni jedan ovakav akvarijum 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nas dvoje se vratilo posle 10 godina.... nasdvoje Upoznavanje 0 Ned Sep 24, 2023 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc, uginula zenka gupike posle okota Nemanja99 Ribe 0 Ned Apr 26, 2020 3:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 2020 godina Peku Razno 3 Sre Jan 01, 2020 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubias, Christmass Moss, Bacopa - os... boskonet Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Jan 01, 2020 4:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License