Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pumpa je problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Okt 18, 2019 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz prelivnog filtera pumpa vraca jako vodu,uznemiruje biljke dok ribice koliko vidim uzivaju u igri.Meni se generalno ne svidja ta jacina jer mi biljke krivi pa tako i krivo rastu.Djubrenje se brzo izfiltrira a za co2 da ne pricam.Da li postoji reostat koji mogu da povezem na pumpu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 18, 2019 2:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Okt 18, 2019 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravi od pvc cevi spray bar.Sto su ti vece rupe na njemu manje voda talasa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Okt 18, 2019 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reostat?
Sta je sa njim,da li bi to moglo nekako da se poveze,tako bi mogao da kontrolisem protok,filtriranje,kiseonik.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Okt 18, 2019 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Kontam da ti takva igračkica treba. Inače ovo što ti je Skybyffalo preporučio je nešto što će ti napraviti daleko bolji protok vode u samom akvarijumu i bolju aeraciju.
Kiseonik nema potrebe da pumpaš u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Okt 18, 2019 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se zove to tacno?
Na kiseonik sam mislio sa regulaciom protok pumpe.Ne pada mi na pamet da stavljam vazdusnu pumpu.
Uradicu sprejbar obavezno ali mi treba i ta igrackica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Okt 18, 2019 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na pretražuvaču otkucaj pwm ac motor speed control. Potrebno ti je nešto što će da se poigra sa frekvenciom ne sa jačinom struje. Kako je regulisan ne znam ali ako previše oboriš mislim da možeš oštetiti motor. Tih malih kontrolora ima i na KP ali tamo je 3x nego cena sa aliex, amazon, ebay...
Pusti sliku kako ti je rešen sam izlaz, siguran sam da se buka može utišati sa lukom od 90 i širim izlazom nego cev koja vodu nosi, tj promeniti način kako voda izlazi iz cevi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Okt 18, 2019 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da to može da radi a možda i neće raditi. Nemam predstavu kakvi se motori koriste za akvarijumske pumpe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 8:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas sliku akvarijuma na temi pogestemon stellata u biljkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
E da to može da radi a možda i neće raditi. Nemam predstavu kakvi se motori koriste za akvarijumske pumpe.


Iz onoga sto sam procitao na linku jednog od distributera po svoj prilici da ovaj mali f. regulator bas radi to sto vama treba. Ni cena nije tako velika pa nije smak sveta i ako se ispostavi da motor pumpe ne moze da se kontrolise (malo verovatno). Ali kao sto su svi ovde vec predlozili Spreybar sa varijacijom velicine rupa ili brojem rupa je mnogo bolje resenje ovog problema:

1. Nema dodatne el. instalacije u blizini vode
2. Lako i brzo se izvodi
3. ne vidi se kada se montira u akvarijum tj pri povrsini vode
4. korisno pomera povrsinu vode sto doprinosi boljoj razmeni gasova
5. i najbitnije!!!! Smanjuje brzinu protoka vode na izlazu filtera a NE SMANJUJE protok vode kroz filter

Iako lepo i sexy izgleda kad ti je oko akvarijuma sve na dugme ili na potenciometar ipak jako malo ljudi to dovede do savrsenstva i potrudi se da napravi jednu kontrolnu tablu i svu kablovsku instalaciju sakrije da sve to izgleda fabricki. Sobzirom da smo uglavnom takvi (nesavrseni) mozda je bolje ne komplikovati mnogo i ici na sigurna, proverena i lako promenjiva resenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma da.Nemam ni vremena za taj poduhvat.Idem na sprejbar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nisi ono bas najsrecnije sve povezao.I ne znam zasto bi sam sebi pucao u nogu i smanjivao protok vode kroz filter.
Koja je tebi uopste pumpa u akvarijumu?

Ima li neki razloga zasto nije napunjen do vrha?
Drugo ja bih ti preporucio da dodas jos jednu prelivnu cev vecih dimenzija iz akvarijuma u filter ili napravi od pvc.DA imas dve.Najveci precnik koji mozes da nadjes kad kupujes.
Svi ti nivoi vode treba da budu isti.Nisi izgleda lepo slozio filter materijal ili ti se vec zapusio cim imas toliko manje vode u prvoj komori.Najbolje da nadjes ugao i da lepo slikas kako si to poslozio.

Imas jos mesta i za filter materijal, napunuti to.Ako je kes frka ne mora da bude keramika i nesto, moze i obican sundjer.Bolje ista nego nista, dobra filtracija resava i problem algi i bolje uslove za ribe a i mozes vise da stavis vise riba.

I cini mi se da ti voda ne cirkulise bas najbolje, da taj desni cosak ostaja slabije filtriran.

I jel ti je voda malo zuckasta ili sam ja corav Very Happy ? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I izvinjavam se na duplom postu.Mozda bi mogao recimo da okrenes ovaj filter tako da ti izlazna komora bude do zida i onda stavis sprej bar po celoj duzini zadnje stranice.Prikacis ga lepo prilepcima.Da ne bud eu prvom planu ali to je vec stvar ukusa.

Filter mozes da zamaskiras ako zelis crnom samoljepljivom folijom da se ne vidi filter materijal.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da se okrece,jer drugacije ne moze,nego to ti je ono sutra cu...Jedino higijenu ne preskacem ostlao moze cekati.
Ovako kako sada stoji dosta mi kupi sljam sa dna jer pumpa gur kao luda,2 prelivne cevi jedna razbusena druga nije jos usmerio kruzno da vrti i bije pravo u co2,flora pravi zurku.Ali vidim da mi treba manji pritisak.
Hvala na paznji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brzo i lako resenje da dodaš malo kontrole akvarijumu bez ikakvog truda(sem onog za platu) su "pametni uredjaji", naravno ako postoji potreba.

Image

Jeste da je ta sa slike samo paljenje i gašenje ali ako svaki dan moraš da isčupaš kabal da bi zaustavio pumpu npr zbog hranjenja riba onda je jedna takva stvarčica Bogom dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Korisna stvar.Pa sto ne vide cenu.Mad moze i prekidac da se ubaci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License