Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pogestemon stellata Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Okt 19, 2019 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle,dogurala je do povrsine,pocela da se krivi,listovi su tanki i dugacki i do 10cm neki idu.Ocekivao sam da ce doci do povrsine,ostati pravo stablo i poceti da dobija na boji tj cvet.Sta je problem?Rasadjivao sam je,co2 redovan,djubrenje ok...Stavicu sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 19, 2019 11:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Okt 19, 2019 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Okt 19, 2019 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lici mi na Pogostemon Octopus a ne na Stellat-u.....izguglaj obe biljke, uvelicaj listove pa uporedi ....stellata ima gusci raspored listova i mali razmak izmedju donjeg i gornjeg lista dok oktopus ima "clanke" na kojima se lako zalama stabljika, iz tih clanaka rastu listovi...toga kod stellate nema, njoj je stabljika, kako bih rekao, kao iz jednog dela....salivena Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda je to u pitanju.Moja ocekivanja su znaci stellata Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stellata je samo kratko na pocetku zelenkasta, vrlo brzo prima boju i mnogo je gusca....sad moze da se desi da joj se forma usled neadekvatnih uslova malo izmeni ali ne bas toliko.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na sajtu rainforesta sam bas tu po slici narucio stellata,moguce je da su pomesali tamo,jer sve narucivao na vizuelno.Ili sam je jako vino bilo od tasta Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam bas gledao na njihovom sajtu, ono jeste stelata samo kao da je emerzno gajena pa je bas izmenila formu i boju. Moras joj dati jos vremena da se navikne, stim sto ona trazi jako svetlo i dosta nutrijenata, cim nesto fali u vodi ona prvo pokaze....da sam na tvom mestu ja bih je izbacio jer definitivno zahteva vise paznje a ima toliko lepih biljaka koje ce te za pocetak manje muciti a jednako lepo ukrasiti akvarijum.


Evo kod mene se upravo oporavlja od presadjivanja, vrhovi su joj skroz izgubiliboju, vratice je tek za nedelju do dve ako je u medjuvremenu ne budem cackao ili ako je ne useru alge....

Image


A ume da bude i ovakva kada je ne cackam:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da,da to je to.Ona dosta trazi.Lepi kontrasti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Pogostemon stellata, Nomaphila st. co... cvelegoa Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 11, 2018 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pogestemon Octopus, Ludwigia repens, ... zlatnozrno Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Feb 06, 2018 1:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pogestemon helferi HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 15, 2017 7:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Pogestemon Erectus WoodyAllen Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Okt 06, 2015 4:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rotala wallichii i Pogostemon stellata nebojsa.85 Arhiva Malih Oglasa 1 Pet Avg 14, 2015 10:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License