Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pumpa je problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od 5 do 12e na Aliexpress i to sa mogućnošću programiranja vremena paljenja i gašenja. A ni smart produžni kabl nije tako skup
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 6:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Okt 21, 2019 8:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam uspeo da procitam koja je pumpa u pitanju ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Okt 21, 2019 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

potopna 1200LH,sprejbar resava to,totalno sam zaboravio na njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Okt 21, 2019 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1200 l/h ima stelovanje protoka vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Okt 21, 2019 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima ali je i na minimum jak pritisak,jer je akv 100L i brzo okrene vodu u obimu.Jake odsilacije su po biljkama,malci bi zavesili u filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2019 9:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda je vreme da se isprsis za novu pumpu od 600L/H. Tu parkiraj jer ces uskoro skupljati ideje o nekom akvarijumu od + 250 litara tako da ce tamo dobro doci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2019 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema sanse za vise od ovog.Tu stajem.Jedino sto mogu je da predjem u ciklide.Ali teskog srca,jer volim zelenilo,pre akvaristike sam se dosta bavio sa rasadima i florom generalno.Mada me interesuju ciklidi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2019 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpa od 1200 je prejaka za akvarijum od 100l. Moćićeš da razvučeš sprejbar oko bočnih stranica i zadnjeg stakla.
Ako postoji mogućnost da sakriješ cev, napravi dva sprejbara jedan na površinu a jedan na dno. Taj dole će praviti lepo kretanje vode po podlozi i sprečiti neke probleme koji se javljaju na duže staze.
Ne znam od čega planiraš da praviš sprejbar. Ja sam koristio ppr cevi, nisam ih lepio, malo sam oborio ivice i zakucao jednu u drugu. Nisu pod pritiskom, kad se pravo zakuca neće da cure. Naravno uvek je bolje peglom ih zalepiti.
Kada pumpa nema kontrolu protoka može da se napravi, sve što je potrebno je smanjiti dotok vode u pumpu. Bilo kakvo perforirano parče plastike će poslužiti. Bolja je opcija kontrolisati protok na ulazu nego izlazu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2019 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malina ::
Nema sanse za vise od ovog.Tu stajem.


Sama činjenica da si danas, kada su društvene mreze popularne, pisao na forumu znači da je pitanje momenta kada ćeš praviti veći akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2019 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cista zavisnost.Da me manete sas akvarijumi veci.Pustite me da se lecim na miru.Danas sam ceo dan pravio rasvetu i veliki deo zavrsio ali ceo dan.A pumpu cu cim zavrsim rasvetu,pikiram na nju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2019 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Evo kako je resen problem sa prejakom pumpom.Uzeti su nastavci,spojnice,T racve,ventil,mekano crevo od sistema kap po kap za sbar.Sistem se svodi na pretakanje viska iz komore u komoru.
Za 10 min perling a do tad nikako.Prejaka struja vode.Kiseonik mi je bio nizak,co2 se gubio 99%.
Ovako imam mogucnost da regulisem kiseonik,protok ujedno i filtraciju.Posto mi filter iz 2 komore,sada se boles siri i tera da pregradim jos jedan deo i napravim bolju filtraciju.Hvala na savetima.Hvala Peku i ostalim hirurzima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2019 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao si da kupis cep za kraj cevi, nisi morao da ga slepljujes. A taj regulator protoka bi trebao da imas na samoj pumpu ili kao nastavak za pumpu (ukoliko je atman pumpa u pitanju).

Isto tako ne vidim poentu ovog povratnog creva, mogao si samo da napravis veci sprej bar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2019 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moze tako kako kazes jer je pumpa 1200lh jaka je.Akvarijum je ubiljen,krivi biljke,nema perlinga.Ovako neku kolicinu vode filtrira 2x,sto je dobro moras da priznas
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2019 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpa nije atman,pumpa je fontanska imao sam je na lageru.ima za stelovanje ali je opet ne primetno za 100L.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2019 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malina osnova filtracije su baktreije koje razgrađuju NH4 i NO2. Za taj proces ovim bakterijama je potrebana voda bogata kiseonikom. Vraćanjem vode nazad samo povećavaš šansu za smanjenje NO3, što je uglavnom nepotrebno kada se rade redovne izmene vode, dok slabiš razgradnju NH4 i NO2. Biljke će voleti veće prisustvo NH4 ribe neće a NO2 neće usrećiti ništa žuvo sem bakterija koje će kolonizovati pesak, staklo i dekor jer će tu biti bolji uslovi za razvoj nego u filteru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License