Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rupe za sump Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2019 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima trebao bih da busim akvarijum i da pravim overflow box.pitanje glasi kojeg promera rupe busiti odnosno sta se najbolje pokazalo u praksi?! Neki ce odmah reci na overflow boxu busis rupu kolika je cev koje ce odvoditi vodu slobodnim padom u sump.ja trenutno nemam nikakvu cev jer ne z am koju rupu probusiti u staklu.da li je dovoljno fi 30-40 ili ima neko pravilo ? Planirao sam da izbusim na stranici rupu od 60-70 mm da zalepim staklenu kocku i na njoj izbusim dno gde ce voda ici direktno dole.nadam se da ste me razumeli.hvala na odgovorima unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2019 11:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2019 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam se time bavio ali da treba to da radim prvo bih nabavio Bulkhead pa onda spram njega i cevi ili creva. Tek onda kada znam cime raspolazen bih busio odgovarajucu rupu.....najbolje neka objasne ljudi kojinsu to radili....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2019 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Raspitivao sam se skoro, a ranije uzimao cevi, kolena, T-razvode, čepove, ventile,... Ne navodim javno ime firme zbog reklame, ali imaju svega raznih redukcija, nastavaka pod 45, 90 stepeni, cevi su za vodovod i grejanje, lepe se lepkom, a kao prelivne ja ih koristim i bez lepljenja (promer od jednog cola) i to završava posao.
Što se bušenja tiče imaju nastavke i za "zidne proboje" kako oni to zovu.
Imaju milimetarske cevi sa tanjim i debljim zidom, crno-sive i colovne (inčne) bele.

Koga interesuje mogu mu reći gde da se raspita na PP.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2019 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I te bulkhedove trazim vec dugo i niko nema bar ne u mom kraju.gde ima da se nabave zna li neko
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2019 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od sponzora foruma imaju ih Fishworld i Aquashop.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djuradj
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Jul 2016
Poruke: 4
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2019 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima lik na KP aquamedic bulkove, ja kupio..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Avg 04, 2019 8:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Recimo da je fi 30 sasvim dovoljan, mada ja bi odradio 2 rupe, jedna fi30 na kojoj ces imati slavinicu dole za smanjis protok i druga za nedaj boze 😁 koja ce biti otvorena skroz do dole.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Avg 04, 2019 8:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Ovaj sistem je sada kod mene, vec godinu dana i besuman je, mada mora poveemeno da se podesi protok u sump.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Big-proof
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2018
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, ako nekome trebaju bulkovi neka mi se javi na pp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka SUMP filter dimenzije saveti doctor Filteri i pumpe 9 Pon Apr 20, 2020 4:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rupe na glavi i telu kod pangasiusa Anna22 Bolest 9 Ned Apr 05, 2020 3:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem sump Genio Box Andjelija Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jul 02, 2019 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet oko zapusavanja rupe. Miroslav85 Filteri i pumpe 18 Sub Feb 24, 2018 2:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka sump i akvarijum tigar Filteri i pumpe 6 Pet Okt 13, 2017 9:45 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License