Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li treba Prelepljivanje akvarijuma (prvi akvarijum)pocetn Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 2:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Ovo mi je 1 akvarijum od 75l (cak i malo vise). Muci me zo da li ga treba prelepiti, zbog ovakvog izgleda silikona ? Iskreno se nadam da cu i slike uspeti da ubacim nova sam pa bas ne baratam najbolje forumom. Hvala svima u napred ,ipak se uzdam u nekoga ko mnoogo bolje zna o ovome🤗
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 2:27 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad neces znati dok ga ne napunis, uradi probu pa ces videti, ali mislim da ne treba jer to sto je spalo nije spoj izmedju stakla nego silikon razmazan po uglovima akvarijuma. U krajnjem slucaju samo to moze da se zameni da se ne prelepljuje akvarijum. Ali pre svega ga probaj,napuni vodom i ostavi da vidis da li pusta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Vam na odgovoru. Zanima me da li da napunim ceo, ili do pola, kako idu te probe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba da napunis ceo..stavi ga negde gde nemas parket ili laminat ispod.
Slazem se sa Cedom meni ovi spojevi ne izgledaju previse problematicno, vise mi deluje da je majstor bio malo aljkav.
Nikad nisam sâm lepio akvarijum pa nemam iskustva sa tim, nadam se da ces dobiti odgovor i od nekog ko jeste pa da budes sigurna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi. Hvala vam , napunicu ga i ostaviti par dana pa da vidimo sta ce biti.. sto najgore ovo sro deluje okrzano je odlepljeno dok sam ga brisala otpadalo je ,to me je dodatno uspanicilo.

A da li znate koje je ovo kamenje i da li ga smem staviti u akvarijum? Ja sam ga potopila u sirce da proverim, al nit je penilo niti bilo sta. Izvadila sam ga odmah i samo sinoc potopila u obicnu vodu i Sad sam uzela da ga operem i kao sto mozete da vidite u kadi par ovih "najlepsih" sa rupicama ispusta boju dok ih trljam cetkicom
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti sa rupicama su dragone stone, kamen koji se prodaje u svim radnjama, ne utice na hemizam vode, ne podize KH.
Onaj sivi izduzeni ( na prvoj slici je najblizi plocicama) je Seiryu stone, imam ih ja u svom akv, meni najlepsi kamen al utice na tvrdocu vode.
Za ostale nisam siguran.
Moj savet ti je da prilikom uredjenja ne kombinujes razlicito kamenje.
Nikako se ne uklapa kamenje razlicitih boja i strukture. Ako ti se Dragone stone najvise svidja, opredeli se zamo za njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto samo ova 3 imam da su slicni ili isti ,posto su sa rupicama imopet najslicnijih boja , njih sa planirala da stavim . Zanci to sto pustaju tu boju hoce se ukloniti prokuvavanjem?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj nikako da ih prokuvavaš to može jako loše da se završi. Uzmi neku četku ili staru četkicu za zube i pod mlazom vode ribaj dok ne prestane da pušta tu prljavštinu. Onda stavi u kofu i prelij ključalom vodom i pusti da odstoji, možeš to nekoliko puta tako ako baš hoćeš ili ako vidiš da se stvara prljavština kad ga preliješ ključalom vodom.
U suštini četka i mlaz vode reše sve to, prelivanje ključalom vodom je ako baš hoćeš da budeš sigurna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E u reduh hvala vaam punoo .. znaci mi mnogo pomoć sad na pocetku da sve to bude kako treba❤
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam i kuvao i prelivao kipucom vodom, nikad nisam imao problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2019 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih uklonio i postavio nove unutrašnje fuge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2019 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

IVANRO ::
Nemoj nikako da ih prokuvavaš to može jako loše da se završi. Uzmi neku četku ili staru četkicu za zube i pod mlazom vode ribaj dok ne prestane da pušta tu prljavštinu. Onda stavi u kofu i prelij ključalom vodom i pusti da odstoji, možeš to nekoliko puta tako ako baš hoćeš ili ako vidiš da se stvara prljavština kad ga preliješ ključalom vodom.
U suštini četka i mlaz vode reše sve to, prelivanje ključalom vodom je ako baš hoćeš da budeš sigurna.
trljala sam cetkicom za zube jedno sat vremena i ne prestaje da se skida boja.. Posle toga sam ostavila da se osusi i opet ponovila medjutim isto se desava
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2019 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Ja bih uklonio i postavio nove unutrašnje fuge.
da li mi mozete reci gde da uzmem taj silikon za fuge i koju marku da bude za akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2019 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

peconis ::
Ja sam i kuvao i prelivao kipucom vodom, nikad nisam imao problema.
plasim se da kad bih ja ove prokuvala od njih bi nastala krem supa😅 sobzirom da se pod hladnom vodom i od cetkice ispira..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License