Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li treba Prelepljivanje akvarijuma (prvi akvarijum)pocetn Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2019 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristi slikon na kom je naznaceno da su namenjeni za akvarijume.
Mogu ti preporuciti crni Soudal silikon za akvarijume. Cini mi se da je taj tvoj akvarijum njim i lepljen. Mozes ga poruciti u akvarijumart-u salju ga postom.
A to kamenje mislim da ne treba previse da te brine. Dragon stone se bas maspvno koristi u akvaristici, par prijatelja ga ima i iskreno nisu mi nikad pomenuli da pusta boju, i ja planiram da ga uzmem umesto Seiryu stona. Stavi ga u akvarijum pa ces videti sta se desava al ne verujem da ce ti ono zamutiti vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2019 1:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2019 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spavalica13 ::
peconis ::
Ja sam i kuvao i prelivao kipucom vodom, nikad nisam imao problema.
plasim se da kad bih ja ove prokuvala od njih bi nastala krem supa😅 sobzirom da se pod hladnom vodom i od cetkice ispira..


To što se ispira nije kamen niti njegova boja to je blato i glina i prljavštine razne koje su se skupile u tim rupama. Kamenje se inače ne kuva, pogotovo to šupljikavo, jer može da eksplodira ako se kuva malo duže. Nije to nešto što se događa često ali može da se desi i treba biti pažljiv, odnosno ne vidim razlog za rizikovati tako nešto ako može lepo da se opere i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2019 11:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj kamen je neka vrsta okamenjene gline, zato ispusta boju, mozes do sutra da ga ribas, ali kad ga stavis u akvarijum nece da boji niti muti vodu bez brige, isperes ga samo od prasine.Ne utice na hemizam vode i bezbedan je, prodaje se namenski za akvarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2019 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alexa777 ::
Taj kamen je neka vrsta okamenjene gline, zato ispusta boju, mozes do sutra da ga ribas, ali kad ga stavis u akvarijum nece da boji niti muti vodu bez brige, isperes ga samo od prasine.Ne utice na hemizam vode i bezbedan je, prodaje se namenski za akvarijume.
pa tako sam i mislila da uradim, vidim da ribanjem nista ne postizem.. Hvala vam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License