Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nano intelligent Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

10 L
Hang on 500LH - buo sundjer presecen vodoravno postavljene 2 polovine,2 keramicke,perlon vata.
Led 8w ostalo cri,lm unknow...
2 biljke za biljni ili samo kamen sa karibskim peskom bez bilja?
Ribice?
Ostalo...


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 4:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Previse je to malo za bilo sta sem za kozice. Isto i za biljke, jedino nesto tipa anubie petite, sto ne zahteva svetlo i minijaturno je. Ja bih stavio neko lepo drvo, zalepio mahovinu na njega (ili vise vrsta mahovine) i dodao par kozica. Very Happy Sve ostalo je mucenje i za stanovnike i za tebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala,mislim da moze dosta toga,ne mora 5 ribe moze i 1 par.
Svidja mi se vise mahovine na 1 panju.Znaci biljni vodi 1 :0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2019 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo primera, akvarijum je istog oblika i litraze..jedan borac

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2019 8:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je star mesec dana, sa desne strane su filter i nano grejac, rasveta je leddy slim aquael 5W plant
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2019 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljiva je nano zapremina,naravno kad se ima jedan mega Smile
Druze tu lampu imam i ja ali mi je crkla sama sijalica tj neonka.
Ne vidim na slici ali kod mene su 2 fluo cevi razlicite.Ne mogu da nadjem da zemenim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2019 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam šta te privlači. Meni bi u takvom sistemu par kilija doneo puno sreće i zadovoljstva.
Isto razbore imaju više sitnih vrsta koje bi mogle u jatu da se tu stave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2019 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih na borca, on nije losa opcija ako planiras samo njega od ribica.

Ali jato bilo cega na 10l vode je vrlo tuzna situacija. Ja sam izmenjao par vrsti najmanjih razbora i tetri u akvarijumu od 50l (jata po 15komada), i mogu da kazem da je mnogo bolja kombinacija jato od 50 komada u 100l nego 5 komada u 10. Iako su male, mali prostor im je vrlo stresan i nikad nece dobiti one boje i ponasanje koje imaju u prirodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2019 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

peconis ::


Ali jato bilo cega na 10l vode je vrlo tuzna situacija. Ja sam izmenjao par vrsti najmanjih razbora i tetri u akvarijumu od 50l (jata po 15komada), i mogu da kazem da je mnogo bolja kombinacija jato od 50 komada u 100l nego 5 komada u 10. Iako su male, mali prostor im je vrlo stresan i nikad nece dobiti one boje i ponasanje koje imaju u prirodi.


Ovo potpisujem. Sve Boraras vrste traže više prostora od toga čak i one najmanje od 1-1.5cm veličine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2019 2:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam nekad davno imao zelju da u malom akvarijumu drzim triopse, praistorijske račiće. Vrlo neobični i zanimljivi, jaja se naruce preko neta (reda 5$) u suvoj varijanti i uredno se izlegu kad se ubace u vodu. Very Happy Eto jos jedne ideje. Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sipaj zemlju (bez sljunka) u sloju od 0.5 cm ubaci par saksija HC kube i ostavi emerzno da odstoji mesec, mesec i po dana sa redovnim paljenjem svetla, mora biti prekriveno kesom ili folijom da bi bila konstantna vlaga. DSM metod (mislim da je lakse objasniti) tj suvi start po nasem s tim da kad se to veze mozes a i ne moras da dodas jos 0.5 cm sljuna. Zatim ubaci muzjaka i zenku kozica i cekaj. Na usisni deo filtera ubaci crni/plavi sundjer da ne bi usisavao mlade.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se ideja sa HC.Ali formiran je vec.Cist sljunak podloga,kamen i anubia.Na zalost bice karantin za primarni do daljnjeg,na posmatranje su mi 2 kardinala.Hvala na idejama Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef - početak sage Mixerlo Morski Akvarijumi 48 Sre Jan 15, 2020 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef LazarZ1 Morski Akvarijumi 10 Ned Dec 29, 2019 2:00 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta za nano(diy ili fabricka) LazarZ1 Oprema u morskoj akvaristici 4 Sub Dec 14, 2019 1:37 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License