Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Epoxy Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Spoooky
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2012
Poruke: 70
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2019 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz ljudi,recite mi jel imao neko od vas iskustva sa epoksidnom smolom u akvarijumu,dali je bezbedna za zivi svet u aq???Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2019 12:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2019 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

H400, H410, H411, H412, H413 ako tako nesto vidiš na pakovnju onda nije. Ako ne piše ništa, onda najverovatnije nije. Samo ono što je označeno da je sigurno oko hrane i vodenih životinja koristi. Čak i posle sušenja može biti toksičan po vodene životinje sa dugotrajnim posledicam.

Šta želiš zalepiti? Ako ne ulazi u akvarijum kod Kineza imaš dvokomponentni lepak na bazi akrila, lepi čak i netretiran aluminijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2019 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje za taj dvokomponentni lepak na bazi akrila:da li lepi aluminijum za staklo i drugo,da li utiče na silikon negativno?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2019 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Javim ti u ponedeljak da li hoce staklo za aluminijum da zalepi i koliko jako. Dosta ostar miris oslobadja lepljenje, noćas testiranje otpada nedeljom mozak na otavu pustam Smile
Za silikon to ne znam kako bi testirao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spoooky
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2012
Poruke: 70
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2019 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih nista da lepim vec da napravim dekoraciju posto se inace time bavim u slobodno vreme,a na mom epoxy ne pise nista od navedenog pa se necu igrati sa tim,osim ako naravno ne naletim na seto sigurno,hvala u svakom slucaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2019 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flojd ::
Pitanje za taj dvokomponentni lepak na bazi akrila:da li lepi aluminijum za staklo i drugo,da li utiče na silikon negativno?
Pozdrav


Lepi aluminijum za staklo ali ne preterano cvrsto. Doduse ja sam pokusao da razdvojim posle sat vremena. Nisam sve otkinuo, videcemo sutra kadva ce biti situacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2019 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta bi drugo došlo u obzir?Važno je da ih zalepi čvrsto,jer treba da sanira oštećenje stakla.Otrovnost nije bitna,jer ne bi bilo sa unutrašnje,nego sa spoljašnje strane akvarijuma.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2019 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Lepak se za staklo hvata dosta čvrato. Moram skalpel da koristim da bi ga uklonio. Deblji sloj hvata aluminijum. Ja ga mešam na parcetu aluminiuma kad mi se osusi muka ziva ga je ukloniti. Koristim ga da zalepim diode za aluminijumski hladnjak Ako su ivice ostecene i to hoces da maskiraš, grubljom šmirglom pređi stranu aluminijuma koju ćeš da lepiš i držaće. Mada za masku koju izgrebeš možeš da probaš i Ceresit CS24(nije za akvarijum) da koristis. Ja sam ga naneo izmedju sudopere i kuhinjskih elemenata da mi ne prolazi voda evo godinu dana stoji bez problema. Kao i za svaki silikon treba naneti bar 1mm silikona izmedju površina koje se lepe. Staklo kada pukne popravlja se sa drugim staklom i akarijumskim silikonom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum za koji sam pitao je prelepljen,ali majstora je mrzelo da ga skrati za 1 cm i tu je problem,jer je staklo okrnjeno.On me uverava da će biti ok,a meni ne uliva potrebno poverenje.S toga sam pomislio da na to mesto nalepim aluminijumski profil,kao dodatno osiguranje.Ili da nalepim stakla širine po 2 cm,uzduž visine akvarijuma.Izgled nije bitan,jer bi taj akvarijum išao za ancistruse..
Svakako hvala na odgovoru!
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License