Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Echinodorus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 4:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace samo da kazem pvde je biljka privremeno spustena u mali,stari akvarijum dok voda ne odstoji par dana kako bi mogla da posadim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 4:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 5:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova biljka me je bas nervirala dok je bila u mom akvarijumu. Nikako mi se nije svidjalo kako raste i izgleda. Listovi su iz nekog razloga postajali tako braon i polako trulili. Poprilicno ide u sirinu, na kraju zauzme bas puno prostora. Jedina biljka na kojoj sam imao alge. Posle kad sam ga vadio pola podloge sam podigao jer ima bas jak koren.
Ja ispod podloge imam i hranjivu podlogu i nisam bio zadovoljan kako je izgledao i napredovao, tako da cisto sumnjam da ce kod tebe lepo napredovati bez hranjive.
Pritom u malom akvarijumu od 70L zauzece ti previse prostora pa ce akvarijum vizuelno izgledati manje nego sto stvarno jeste. Lepse ce izgledati ako taj prostor popunis nekim sitnolisnim biljkama. Ali posto si ga vec kupila, stavi ga u AQ i prati kako ce da se razvija.
Moj ti je savet da ipak ispod kvarca stavis i supstrat jer i tim nezahtevnim biljkama treba neki izvor hranjivih materija da bi napredovale i izgledale lepo. One mozda mogu da opstaju i bez supstrata ali ce sigurno izgledati losije bez njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 5:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cim sam videla obavestenje o odgovoru rekla sam u sebi ,mora da je Bojan😄 Svaka cast na aktivnosti i hvala ti na svim odgovorima, svetima i kritikama 😊
Elem, akvsrijum sam vec napunila vodom da pocne cikliranje 🙁 probacu sa ovom, planiram nanu da uzmem i eventualno ,boljka kojoj ne mogu da se setim imena, al ima dugacke i uske listove sa naborima kao🙈 inace zbog toga sto nemam podlogu hranljivu sam uzela Dajana Proflor, hranljivi dodatak..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Echinodorus se najvise hrani preko korena, najjednostavnije je da stavis tabletu za prihranu pod koren biljke i da tako biljka uzima nutrijente. Ova prihrana sto si navela je za prihranu preko vodene kolone Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde da nadjem tu tabletu, pet sop ili polj. Apoteka i samo koji naziv? Hmm, a sta to tacnoo znaci 'prihrana preko vodene kolone',, ne valja proizvod za ovo ili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2019 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke uzimaju nutrijente iz podloge preko korena i uzimaju iz vode. Echinodorusi i Cryptocoryne na primer najvise uzimaju preko korena iz podloge, dok stabljaste (stem) biljke najcesce preko vode. To ne znaci da uzimaju samo iz vode ili samo iz korena, nego nesto vise preferiraju od drugog Smile
Od tableta, mozes nesto poput JBL Kugel7, EasyLife RootSticks od kupovnih, ili pravljenje od Osmokota. Svakakoje prva varijanta laksa, u shopovima imas
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2019 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boskonet ::
Biljke uzimaju nutrijente iz podloge preko korena i uzimaju iz vode. Echinodorusi i Cryptocoryne na primer najvise uzimaju preko korena iz podloge, dok stabljaste (stem) biljke najcesce preko vode. To ne znaci da uzimaju samo iz vode ili samo iz korena, nego nesto vise preferiraju od drugog Smile
Od tableta, mozes nesto poput JBL Kugel7, EasyLife RootSticks od kupovnih, ili pravljenje od Osmokota. Svakakoje prva varijanta laksa, u shopovima imas
sad je sve jasnoo.. U redu, hvalaa. Pogledacu danas kod mene dal imaju u sopovima.. Hvala jos jednom na detaljnom objasnjenju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2019 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu. Ako ste u prolazu u Zemunu nekad ili na NBg, javite se poklonicu Vam jednu JBL kuglu sto mi je ostala, dosta za taj Echinodorus narednih pola godine Smile
Takodje, ja bih tu biljku presadio iz saksije ako vec niste Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2019 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trenutna kod mene
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka POTREBNO - Echinodorus quadricostatus... Bombadil Tražnja 0 Pet Sep 25, 2020 8:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Echinodorus Bombadil Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 03, 2018 7:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kripte, echinodorus bolan970 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Feb 17, 2018 11:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Echinodorus tenellus Novi Sad Gargi Arhiva Malih Oglasa 2 Čet Feb 08, 2018 6:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Echinodorus Spidernet i Red Flame Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Apr 29, 2017 1:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License