Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 I konacno akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima , posle malog zooloskog vrta koji imam jos su mi nedostajale i ribice. Smile tako da je jedan akvarijum morao da padne . U pitanju je fabricki juwel lido 120
Dimenzije: 61 x 41 x 58 cm
Težina: 24 Kg
Zapremina: 120 Litara
Rasveta: 2 x High-Lite Day 24 Watt, 438 mm
Filter: Bioflow Filter M
Pumpa: Juwel ECCOFLOW 500 l/h Int.
Grejač: Aqua Heat 100 watt

Akvarijum namontiran , biljke posadjene , cikliranje zavrseno , ubacene ribice.
Mnogo su mi pomogli saveti sa foruma obziron da sam totalni pocetnik amater i hvala svima.
Jedino pitanje je da li sam preterala sa kolicinom ribica , imam 6 royal neonki , 2 zute i 2 crne moli , 4 gupike, 2 leerija , 2 skalara manja, ancistrusa , amonijera i par muljara , i 5 kozica. Gupike su zadnje dosle i od kad sam nnih ubacila svi su se malo uznemirili .
Ako imate jos neki savet unapred zahvaljujem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 9:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kozice ti uz skalare nece docekati sutrasnji dan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari su izuzetno miroljubivi , uopste ne primecuju kozice. Postavila bih slike samo da znam kako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2019 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akva je lep samo sto bi ja izbacio tu figuru jer jedino ona strci od prirode ali ako se tebi svidja onda...
Po meni ribe si trebala postepeno da ubacujes iz vise razloga,a i uzivancija je pratiti kako se uklapaju i da li im prija okruzenje.Ne rece nam sta je u podlozi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2019 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čestitam koleginice, lep početak,samo dolijte vodu dokle treba fali vam 2-3cm imate na bočnoj desnoj strani unutar haube obeležen nivo dokle treba da bude.Kozice odrasle velike možda prežive za sada jer su ti skalari bebe kad se učetvorostruče neće moći da opstanu,a razmnožavanja i za mladunce neće biti šanse.
Napišite odakle ste u profilu pa može neko da pomogne iz vašeg mesta ako treba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2019 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta reći za prvi akvarijum, osim jedno veliko bravo !
Image

Što se tiče kompatibilnosti riba, vremenom ćeš steći osećaj i znanje oko toga.

Srećno ! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2019 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reši se amonijera što pre, kad malo poraste i uželi se mesa ubiće i skalare i trihogastere. Ima da pokušava da se zalepi na njih i da ih malterira dok ne crknu. Ja ne znam zašto se ta riba uopšte i prodaje po radnjama i kako ih uopšte nije sram da to preporuče početniku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2019 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na savetima. Podloga je supstrat za akvarijume nemam sad kutiju ne znam koji je , dodje u zutoj kantici i preko pesak .
Sto se tice ribica ubacivala sam ih postepeno. Prvo amonijer onda skalari i neonke , onda trihogaster i na kraju gupike. Slozili su se sada svi , jedino me brine ovo za amonijera nisam znala da je tako opasan za druge .
Sto se tice figurica dobila sam ih od drage osobe tako da ce za sada biti deo akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2019 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2019 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican pocetak, drago mi je kad vidim da pocetnik krece sa ovako lepom litrazom.
Moj ti je savet da obavezno poslusas ono sto ti je Chaosad rekao, jer nivo vode ti je sada znacajno ispod linije minimuma koja je naznacena na bocnoj strani akvarijuma.
Druga stvar, izlazna cev pumpe ti je pogresno okrenuta..okreni je na drugu stranu i okreni blago ka povrsini vode. Povrsina vode ne bi trebalo da ti miruje. Talasanje je bitno jer se na taj nacin vrsi razmena gasova i obezbedjuje dotok kiseonika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2019 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako mi inace i stoji izlaz od pumpe na gore, ovo je bilo samo da bih smirila vodu da lakse slikam. Razmisljala sam dal manji ili malo veci akvarijum i ovde procitah da je svakako bolje kad ima vecu litrazu. Jednog dana mozda predjem na 250 l Smile ali jednog dana....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2019 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2019 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License