Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nepoznata alga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko zna kakvo je ovo braon stvorenje na panju? Very Happy Ja nisam uspeo da je identifikujem uz pomoć gugla.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nije neki koren koji je "pobraonio" od algi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne izgleda kao koren, mekano je i ljigavo. Very Happy A i nema tu od čega da bude koren. Jedino ako ga je samo drvo pustilo, ali ne znam kako je to uopšte moguće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da kazem da ovo raste već jedno 4 meseca i da se širi. Niklo je na još par mesta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alien, sta drugo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne bih mogao da izdrzim dok ne izvadim i vidim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vadio sam, samo je ljigavo. Ako nista drugo, bar se ne pomera. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel i dalje u akvarijumu? Ima li promena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2019 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nije možda neki slatkovodni sunđer?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2019 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam je u par navrata, ali ne znam usled cega se javlja...u pitanju je Thorea hispida, alga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2019 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je jako retka alga. Kritično ugrožena vrsta. Negde sam pročitao da je prvi put nađena u Srbiji u 19. veku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2019 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aquamaniac ::
Imao sam je u par navrata, ali ne znam usled cega se javlja...u pitanju je Thorea hispida, alga.


Zbog puzeva. Wink

Teodoxusi iz nasih voda mogu da prenesu preko skoljke po par godina moze jedna celija da stagnira i onda odjenom da krene a sa starijih moze da predje na mlade pa da se akvarijum "zarazi" ma koliko mi mislili da su nam puzevi cisti. Tj oni su prenosioci, jedni od glavnih.

Inace pojavljuje se kod strujanja vode, kod akvarijuma koji nemaju dobru cirkulaciju nece se pojaviti i/ili ce propasti iako se pojavi, probao sam da je razmnozim par puta zbog nekog skejpa ali zbog ne dovoljno strujanja/cirkulacije vene i propadne skroz na tom mestu samo kod ispusta iz filtera je rasla. Obrati paznju na kom mestu ce se pojaviti sledeci put, ako se pojavi.

Greota sto covek zameni biljni svet, necu dobiti ogovor na moje pitanje. Razz ..nekse javi na pp ko je uzeo biljni svett da vidimo da li ce opet da se pojavi.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga tamno braon boje.... StefanPN Alge 32 Uto Jun 11, 2019 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License