Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Slano sitničarenje v3.0 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedelju dana produvavanja kamena i po svemu sudeći trebaće mi još bar nedelju dana. More mi trenutno izgleda kao Crnogorsko primoje, na sve strane...

Image

Postaje očigledno da su mi potrebne jos 3 RW4 pumpe, ili neke novije verzije, za dobru cirkulaciju vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2019 6:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Okt 23, 2019 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doti i klovnovi su imali žešću raspravu oko teritorije gde je doti izvukao deblji kraj. Sad vidim da se češe o kamenje. Pretpostavljam da su mu se povrede, koje je pretrpeo, inficirale zbog spavanja na staklu i novog sistema. Najverovatnije neće još dugo Sad Sreća u nesreći je to što će mi akvarijum uskoro biti bezbedan za kozice i inverte koji su aktivni u toku dana.

Usisavanje dna i promena položaja stream pumpe su rešili problem detrusa po dnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2019 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smrdi akvarijum danima, smrdi, ne pomaže ni aktivni ugalj ni GFO. Jutros uzmem skimmer da vratim nazad u sistem, jeste da je za 2x manji akvarijum namenjen ali bolje išta nego ništa... i nađem odakle miris dolazi. Javni WC ne može da mu primakne po mirisu. Samo sam ga izvadio, izbacio vodu i ostavio iza akvarijuma. greska

Dottyback se oporavlja. Neverovatno, neuništiva riba. Bila mu je cela strana u ranama, naježio se u jednom momentu kao da je imao dropsy. Sad je naučio da ne treba da se češe o korale i da je generalno loše da se trlja o bilo šta. Pokušao sam da ga uhvatim radi lečenja, ali čim vidi da imam mrežicu u ruci bega pod kamenje. Ne stignem ni u akvarijum da je ubacim. Potajno se nadam da neće preživeti ali on iz dana u dan sve bolje izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 31, 2019 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzivam u ovoj prici i sa nestrpljenjem cekam sledeci post !
Ako se jednom odlucim da probam more, smatraj se jednim od krivaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2019 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Ništa značajno se još uvek ne dešava po pitanju unapređenja sistema i tehnike. Pravdam sebe, nemam vremena u stvari mrzi me da diram ono što funkcioniše. Malo sam pomerao kamenje da napravim više mesta za provlačenje i skrivanje. Korali se polako privikavaju na nove uslove. Trenutno pokušavam da pronađem dnevni pad KH, što je jako teško jer neću da dopustim da mi pada ispod 9.5 jedno vreme pa dodajem hemiju. Vremenom će se pokazati neka prosečna vrednost.
Sada će neko da se zapita: Zašto ne pusti KH na 8.4 kao do sad?
Razlog je jako prost. Nov sistem, alge bujaju. Očekivao sam ciano po staklu. Međutim dno je popriločno koloniovala neka dlakava alga. Mislim da je u pitanju gha. Većina gha ne voli viši KH, čak ni one slatkovodne, tako da je trenutno držim pod kontrolom na taj način. Bilo bi najbolje kada bih podigao KH na 11 ali mislim da je to previše za akvarijum sa soft koralima. Da bar imam nešto montipora da troše magnezijum možda bih i probao.
Staklo iznad akvarijuma se pokazalo kao dobra odluka. Za mesec dana izgubio sam svega 10tak litara vode. Jedino mi je to malo problem zbog dolivanja Reef Buildera. pH je poprilično stabilan. Kada dodje sezona gde zbog dima i zagađenja neću otvarat prozor duže od 5min počeću ponovo da ga merim. Već sam se navikao da kafu spustim na akvarijum Laughing
Doty se totalno oporavio. Samo još da povrati boju na mestima gde su rane bile. Devojka/žena me je se setila, pa je došla malo u Srbiju. Naravno Doty, kako je čuo da je ušla ustan, nacrtao se ispred prednjeg stakla. Njih dvoje su čist dokaz da ribe pamte ljude i to pamte dugo vremena. Moja nežnija polovina je bila tu kada je Doty stigao kod mene. Da nije bilo nje najverovatnije ne bi preživeo. Njuško, sixline wrass, ga je ganjao i ujedao konstantno, bukvalno je pretraživao svaku rupu da bi našao Dotija i ubio ga. Zato je moja draga čučala pored akvarijuma, vrištala i mahala rukama svaki put kada bi Njuško napao Dotija... danima čučala i vristala u akvarijum Neutral Sad, kada ona dođe Doty je uvek napolju i uvek kraj prednjeg stakla. Za mene izađe samo kada vidi da držim kutiju sa hranom u ruci. Ostatk vremena se ili krije ili misli da je nevidljiv pa viri ispod sinularia i šarka.

Pronalaženje fragova Euphilia iz zdravog sisteam se pokazalo jako teško. Definitivno će pasti druga opcija, da uzemem Koralnu lepoticu pa ću na leto sledeće godine početi da nabavljam SPSove. Malo mi je žao što ću preskočiti taj deo morske akvaristike koji pokrivaju LPS ali šta da se radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2019 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto ne podignes rasvetu,definitivno bi imao bolju pokrivenost.
Neznam koliko bi prodirala jer bi morao da izmeris par vrednosti,ali s obzirom da drzis soft bilo bi sigurno bolje.
Ja sam protivnik prekrivenih akvarijuma,cak sam i protiv mreze za iskakanje,ali to je stvar izbora i ukusa.
Meri po4 ,No3,SiO2 koji su glavni okidaci za alge,pored neadekvatnog svetla i lose cirkulacije.
Zelim ti puno srece,vidi se da uzivas u svom akvatijumu,a to je najbitniji faktor uspeha.
pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2019 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne podižem iz istog razloga što nisam još montirao ručkice na komodu od akvarijuma i radni sto što sam pravio da se uklopi, kablove provukao u komodu da se ne vide, premestio rasvetu na arduino... Imam šine i nosače za rasvetu, hladnjak za još jedan modul ali me mrzi da bušim, usisavam, čistim... Ribe deluju srećno, meni je to bitno.
NO3 je stabilan na 5 sada, hvala Bogu napokon da ga test pokazujeza. Primetan je osetan rast softija. Za ostalo se brine GFO. Alge su tu jer je to normalna pojava za nov sistem koji se ciklirao sa ribama, koralima, rasvetom, GFO, bez skimera, bez algara, bez dodatka hemije. Nije to ništa strašno do sada sam tri puta čistio staklo. Kod mene je to samo još jedan način čišćenja sistema. Montirao sam crevo na karticu, kako gulim alge bivaju usisane i ne šire se po sistemu, ne vraćaju prikuljene fosfate nazad u vodu. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Nov 06, 2019 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro jutro reef tek je 17h
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Nov 06, 2019 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno nema edit Mad
Slika po paljenju svetla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Nov 15, 2019 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne treba svakom koralu svetlo da bi bi lep
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2019 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Treba da idu sa upozorenjem: "Oće pukne, nema čisti ostane sruja na prsti". Sreća, sreća, radost uništih Jebao RW4 greska

Sreća u nesreći je što sam poručio SLW10 prošle nedelje. Sad ću morati još jednu na poručim Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2019 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pozadinski filter je manje više pušten u rad. Trenutno čeka da mu se napravi adekvatan ali praktičan poklopac-maska i neki sitni elementi pregradice i sl koje će kasnije olakšati održavanje. Rasveta za alge je 12x3w čipovi ali na 350ma tako rede na oko 1w i sve ukupno troše da trose oko 12-13w. Bolje je reći 12x45mil čipovi, 3w je obmana. Evo rezultata nadam se da će biti vidljivi i na slici.
16.11
Image
17.11
Image
19.11
Image
21.11
Image
22.11
Image
24.11
Image
U suštini chaetomorpha je povećala svoju masu skoro tri puta za nedelju dana.
Efekat se oseti u samom akvarijumu. Alge su se naglo usporile rast
Image

Kolač u tignju? Nemoguće! Šolja na skimeru?
Image
Moguće, moguće, stari Resun skimmer utišava za 80%. Noću ne moram da palim svetlo, nađem je po zvuku Smile
Ručice postavljene, kablovi sakriveni u postolje. Siromašno selo ne možeš naći lepe fine aluminijumske cevi i tamo gde ima n
Da se kupe ne savijaju ih, tako da će rasveta biti zidni nosači, šine i klizači.
Jebao SWL10 stigao i montiran. Zanimljiva pumpa, drugačiji mlaz pravi, stvara sitne vrtloge svuda. Opširnije kasnije, za sada mogu da kažem da je definitivno jako tiha.
Paketi sa arduino, modulima i senzorima je negde zaglavljen na putu. Nadao sam se da će stići ranije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2019 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Very Happy
Kazi mi sta se desilo sa stream pumpom rw, vire neke zicice koliko vidim , kako se to desilo ?
Ja sam u skorije vreme kupio coral box qp model stream pumpu , za sad je odlicna ...pokazace vreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2019 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Kazi mi sta se desilo sa stream pumpom rw, vire neke zicice koliko vidim , kako se to desilo ?


Desio sam se ja i nedostatak nežnosti ali i kineska proizvodnja. Što je najgore ovo je bio ATI Jebao RW4. Pumpa je mala i nezgodna za hvatanje. Maska ima zubce koji moraju da izlete iz ležišta, pa je potrebno malo snage primeniti da se pumpa otvori. Kada sam zapeo prst preleti preko kabla i otkine ga. Jedna žica pukne pvc zastita se izvuče. Pvc zastita kabla ulazi svega 2-3mm u pumpu kod RW4 modela cccc... Zato i ima onu ogromnu gumicu na spoju kabla i pumpe. Da kupim masu koja je 100% sigurna po organizme i zatopim pumpu košta me skoro kao nova pumpa. Imam mma, mogu sa njim da zatopim posle zaštitim silikonom za svaki slučaj, često se svašta stavlja ko aditiv. Sušenje mma oslobađa užasan miris pa mi se ne cima puno za pumpu koja mi trenutno ne treba. Odradila je svoje skoro 3 godine se pali i gasi nonstop. Nova generacija Jebao, Sine Wave koristi drugačiji motor, više se propeler ne zaustavlja potpuno.
Coralbox rebrendira tuđe proizvode, jeftinije je nego da ima svoj proizvodni pogon. QP su Hsbao pumpe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2019 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image

Ne nije to što mislite da jeste. Ja bih voleo da jeste Twisted Evil
Nije živi plangton, na žalost još njsam našao startnu kulturu.

Kako stari kažu: Zaludan pop i gupike krštava. Bilo mi dosadno pa sam uzeo da podelim sreću iz penilice sa ljudima koji nisu imali još časti da je prazne.
Image
Tipična reakcija ukućana na čišćenje penilice.

Imao sam čak i genijalnu ideju da izmerim parametre ali sam došao do neverovatnog zaključka: "Boja testirane vode utiče na čitanje testova".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Slano za slatko milanpop Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Jan 29, 2013 9:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License