Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pumpa je problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2019 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U sustini ubio si bar 90% protoka ovako, cistu vodu umesto u akvarijum, ti vracas u filter. Tu nesto malo ciste vode pretekne u akvarijum, al svakako celo ova "naprava" nema poente.

Ako si vec hteo da usporis protok samo si trebao da napravis veci sprej bar (mozes i celom duzinom akvarijuma) i razlozis taj jedan jak mlaz vode na vise manjih.

Ili jednostavno da iskoristis ovaj regulator sto si stavio za usporavanje mlaza, i izbacis prvu T racvu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2019 11:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2019 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad mi je Peku skrenuo paznju na mali kapacitet prelivne cevi, i da je to uzrok ovog "povratka" vode u filter. Ne znam da li to moze da se ispravi dodavanje veceg broja prelivnih cevi, ali bi svakako najbolja opcija bila napraviti malo efektniji unutrasnji filter. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2019 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svakako hvala na sugestijama,pratim ja svaki vas predlog.Ja volim da istrazujem i eksperimentisem vise.Tacno je to sto vi kazete,sve ste vi to prosli znate svaku muku.Ali akvarijum je svaki poseban i da neko nekom prenese znaje preko ovih slova je zaista tesko.Ja volim sam da osetim svoj akvarijum.poznajem hemiju jedinjena.Nemojte pogresno da razumete.Ne volim sve na gotovo.Ali da dajete smernice i precice i da imate iskustva,verujem da nekom spasavate akvarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License