Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rasveta za 60P Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2019 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E kolege, imam pitanje iz vise delova. Dakle, treba mi rasveta za 60P (60x30x36), ne bih T8, vec ili T5 ili led rasvetu. E sad pitanje za iskusne, 2x24w t5 konzole fabricke da li su dovoljne za takav pohod(Aqua Zonic,Odyssea) za ubiljen akvarijum, High end sto bi rekli englezi. Ili se razmisljam da uzmem prigusnice,reflektore i grla+ neonke pa da sklepam ja nesto jer izadje skoro na isto. Ali u DIY verziji bih uzeo 28w j5 cevi,ako bih nesto dobio time u odnosu na klasicne T5 24w cevi? A odprilike na isto izadje i Chihiros led tipa A601+, ali nzm kako bi prosla carina i u kakvom stanju bi stigla posiljka... U prevodu cetvoroumim se i nzm sta bih, ali mi treba dobro svetlo ne mnogo skupo, jer hocu dogodine da saljem slike akvarijuma na IAPLC i ostale da vidim kako bih prosao. Hvala odmah na svakoj pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2019 12:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2019 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jedno i drugo je dobra opcija i zavrsice ti posao za 90% biljki. Mada opet ne znam koliko su realni ti podaci za chihiros sa alliexpresa. Ako planiras otvoren akvarijum, moj glas ide za kineza. A ako planiras haubu onda 2x t5 u DIY varijanti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2019 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otvoren sam planirao svakako, ne volim haube. Nekako mi je najlakse da uzmem Aqua Zonic i zamenim bar jednu cev al to opet dodje skoro 8000, dok Chihiros izadje odprilike tako. Po mojoj racunici me najjeftinije izadje da sklepam sve i caos, ali opet nzm da li da idem na 2x24w ili 2x28w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2019 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim Chihiros rasvetu, naručena preko eBay i, osim što sam cupkao kao malo dete jer je putovala mesec dana, nemam nikakvu zamerku, sigurno će na toj dubini da bude i više nego dovoljno. Jedna stvar u vezi sa tom rasvetom je boja svetla koja meni lično ne smeta, ali dosta korisnika zameraju nedostatak crvene boje.
Takkođe, imaj na umu da se led osvetljenje isplati na duže staze zbog utroška struje, a i nema menjanja fluo cevi.
Što se tiče da li da bude 2x24 ili 2x28, mislim da nije bitna razlika s obzirom na visinu vodenog stuba, pa ne verujem da će dodatnih 8w da bude od velikog značaja i doprinese da bilje bolje raste, a može da pravi problem sa algama.
Pozdrav i srećan rad Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2019 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko si dao za Chihiros i da li je carina uzela harac?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2019 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu sad da se setim tačno, oko 7000din je izašlo, ja sam uzeo od 90cm A900. Ništa za carinu, samo koliko je prodavcu otišlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 31, 2019 9:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i mog iskustva - na akvarijumu 60x30x30 imam Aquazonik t5 sa zamenjenim lampama Arcadia pro plant i Arcadia freh water. Ma dva manja 45x30x25 imam Chihiros RGB (bila je prvo A serija ali je RGB neuporedivoblepsih boja). Sto se tice zahtevnog bilja - tepiha - ja bih isla na dve Aquazonic ili Odyseju ali 4x24 pa eventualno palila 3 lampe. Mislim da 2x24w nije (kod mene bilo) dovoljno za tepih bilje.
Sto se tice Chihirosa, odlicna lampa ali kod LED-a moras biti strasno oprezan jer (po mom iskustvu) ako malo samo preteras zelena koncasta neman sve unisti...Ove lampe umaju dimmer pa je to odlicna solucija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Čet Okt 31, 2019 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako me je nesto zanimalo, iskustva sa osvetljenjem,jer planiram tepiis biljke ali dosta visoko, na nekih 15cm od povrsine,ali cu takodje koristiti crvene biljke,nesto sam se razmisljjao da uzmem isto kao ti plant pro i freshwater sa reflektorima ali se bojim i ja da ce biti malo. Reci mi jel si ubacivala co2 u akvarijum sa t5?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 31, 2019 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesam iz malog Tropica sistema , tek da "pogura" bilje. U ovaj gde je chihitos rgb ubacujem iz boce. Jedino, ponavljam budiboprezan sa led rasvetom zbog algi - mada je nas kolega uzeo skoro rgb i drzi ga ma 100÷ snage i nema ptoblem sa koncastom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2019 3:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sada, nasao sam u ponudi i Twinstar 600e,pa me zanima da li neko ima iskustva sa njima i da li je dovoljno osvetljenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2019 9:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Twinstar 600e na 100% snage svetli kao Marakana. Ja ga koristim na max 85% snage i izuzetno je jako, i na visini od
10cm raste carpet lagano. Tako da što se toga tiče ne beri brigu. To je ubedljivo najbolje svetlo koje sam imao do sada, mnogo prijatnije za oko i lepše od chihirosa a501, koje je samo hladno belo (6500k).

E sad, ko ti budžet nije problem, ti slobodno uzmi twinstar (oko180e), a ako jeste, chihiros RGB je isto odličan izbor, takođe nećeš pogrešiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2019 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dosta povoljno sam nasao koriscen, pa sam hteo da uzmem. izadje me skoro kao chihiros rgb,a koliko sam gledao mnogo je kvalitetnije i bolje svetlo uz manju potrosnju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2019 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je tako, nemaj sumnje, uzimaj i uživaj. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2019 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Twinstar e seriju bih jako volela da imam 😊. Podeli iskustvo kad je uzmes, obavezno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2019 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Twinstar e je daleko bolja rasveta od ove Chihirosa RGB. Manje će ti se grejati i bolje će gajiti biljke. Chihirosa RGB ima bez potrebno puno zelenih čipova, tu su da daju veću brojku na multimetru i luxmetru. Samo daje vizuelno jače svetlo u svemu ostalom zaostaje za Twinstar.
Bacio sam pogled na rasvete. To ti je moja procena Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta Stefanbgd Tražnja 0 Uto Jun 01, 2021 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diy Led rasveta Malina Rasveta 3 Sre Nov 18, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License