Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 C02 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Loshmi




Registrovan: 03 Mar 2019
Poruke: 1

PorukaPoslao: Uto Mar 26, 2019 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je ta manja boca obavezna il moze iz velike direkno u akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 26, 2019 9:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 26, 2019 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Loshmi ::
Da li je ta manja boca obavezna il moze iz velike direkno u akvarijum


Druze mozes da uzmes i onu veliku bocu od 20l...tebi je bitan gas a u cemu je to je najmanje bitno.. samo da su ventili ispravni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 26, 2019 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Loshmi ::
Da li je ta manja boca obavezna il moze iz velike direkno u akvarijum


Odavno sam presao na CO2 iz prave boce, ali koliko se secam za taj sistem secer-kvasac potrebna je i ta manja boca jer CO2 dobijen na taj nacin zna da zamasti creva (kao neka sluz) pa se zato kroz tu drugu bocu na neki nacin ispira. Sa druge strane, i bezbednije je sa drugom bocom ukoliko slucajno oboris bocu pa smesa pocne da divlja u prvoj tj vecoj boci, negde sam citao da se nekome upravo to desilo pa je smesa otisla u akvarijum, dakle i bezbednije je sa drugom bocom, tako sam i ja nekada radio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plava74
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Feb 2019
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2019 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav interesuje me sistem co2 kako se pravi smjesa šećera i kvasca koji odnos šećera ide imam akvarijum od 75l🐟🐠🐠🐠
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BojanC
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2019
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre nekoliko dana sam kupio Tropica System 60 pa me interesuje da li neko ima iskustva sa ovim sistemom. Na koji nacin dodavati kako koristiti, jer drugacije je ono sto pise i ono sto kaze praksa i iskustvo.
inace akvajujum je 35 l.
Image

Ako neko zna nesto dobro bi mi doslo da ne napravim pomor ili da nesto ne krene po zlu, jer ovo mi je prvi put da se zanimam za CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali je to akvarijum za co2,ali sacekaj druge iskusnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ovaj sistem primenjivao davnih 2006-7 god. Skupljao sam CO2 (secer kvasac) u one najvece vasarske balone i onda ih bas ovako pustao u akvarijum. Ovde kaze jedna doza na nedelju dana ali to vrv zavisi od velicine akvarijuma. Meni se nesto veca doza (kotilica okrenuta naopacke i napunjena gasom) otapala za dan u 112l ako se dobro secam. Efekat na biljke je bio ocigledan, tako da mogu da dam glas ovom sistemu narocito kod manjih akvarijuma. Dobro je sto se u principu ne moze predozirati (moze ako bi montirali mozda dva difuzora i napravili jak protok oko njih).

Veliki minus je cena od 12 evra....mozda je sama boca nesto jeftinija....dakle za 3 do 4 kompleta moze da se vec kupi neki polovan sistem koji ce mnogo duze trajati....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2019 8:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristila taj Tropicin sistem u akvarijumima od 35-55l.
Definitivno ima efekta na bilje. Ujutru pritiskom na dugme napunis zvono i gas se u toku dana otapa. Trebalo bi na dan-dva (ja sam nedeljno jer sam bila ljenja) ispustiti zaostao gas - "ventilirati" zvono.
Presla sam na kraju na bocu jer me je bolela cena Smile.
I dalje koristim ovo kada bilju zafali da se malo "pogura".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BojanC
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2019
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2019 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ventilirati...hmmmmm zasto se to javlja zaostali gas...
Prvi put kada sam sipao gas u bocu, pise da sipam 80, od toga se potrosilo i ostalo nekih 30 40 ... i mislim se tako treba da bude i da ce se vremenom samo potrositi, ali vidim da se nista ne dogalja pa sam malo dosuo i vidim da ponestaje, ali opet dodje do one stare granice ... koja je fora sa tim ...

Trebali stalno spiati gas ili jednostavno ostaviti dok se ne potrosi sve iz "zvona"?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2019 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba povremeno ispustati gas preko cepica na vrhu, inace se zaostalim gasopm napuni zvono i ne funkcionise .
Barem se kod mene tako ponasa.
Kod mene je povremeno znacilo jednom nedeljno kod zamene vode Smile, trebalo bi cesce ako zelis da se rastvori veca kolicina co2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BojanC
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2019
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2019 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Provalih da nece da se trosi to zaostalo...
Al evo vec vise od 10 dana ne vidim nikakve promene na biljkama ... sve isto ... kad mogu ocekivati neke rezultate mislim na rast biljaka...

Gde da ga pozicioniram zvono da bi postigao bolje rasporedjivanje u akvarijumu?
Skroz dole pri dnu ili pri vrhu, na suprotnoj dijagonali od filtera ili kako vec ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2019 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto je veci balon gasa pod vodom veci je pritisak vode na balon, sto vise zvono potopis dole to je pritisak na gas veci. Sto je pritisak veci to se gas brze otapa. Kada se pritisak smanji do nekog nivoa i dodje do neke ravnoteze proces "otapanja" gasa se smanjuje a mozda cak i prestaje. Nisam skroz siguran....vrv na molekurarnom nivou i dalje dolazi do razmene i hemsike reakcije ali je obim reakcije zanemraljivo manji.

Ako zelis ovo da proveris prakticno. Sipaj gas i pusti ga da se otopi do te granice koju spominjes da si vec utvrdio. Kada se to desi gurni zvono na dole cime ces povecati pritisak na preostali deo gasa i obrati paznju da li ce se dodatna kolicina otopiti.

Inace zvono stavis negde da pumpa bije u njega ili oko njega i na taj nacin raznosi vodu obogacenu sa co2...na ovaj nacin ces ubrzati otapanje pa ces morati vrv svaki dan da dolivas gas.

Promene bi trebalo da su vrlo brzo vidljive ako ti biljke pre pocetka dodavanja nisu bile u katastrofalno losem stanju. Ako su bile pred propadanje onda ces malo pricekati na neki vidljiv efekat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BojanC
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2019
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ima smisla, ali mala je to visina akvarijma...30cm je visok pa, podloga, pa ona sigurnosna granica vode... ne mogu dobiti bas neko povecanje pritiska ...
bas sam to probao sto si mi rekao, ali nisu velike preomene, ali svakak oje dobar savet Very Happy praktican

E sad sto se tice biljaka... bile su mi oky videcete i na slici... ali jedino sto primecujem jeste zelena alga tackasta... mislio sma da cu nju da iskorenim dodavanjem co2 ali vidim da se samo ona prosilila, ne puno ali vidim da jeste.
Image
Inace slika je napravljena bas na dan ubacivana co2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2019 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako, pitanje u vezi regulatora, da li neko koristi one regulatore koji pokazuju protok u litrama i kako su vam se pokazali? Ili kinezi oni all-in-one kakvog su kvaliteta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pon Nov 11, 2019 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Par pitanja:

1. Da li je nekome poslo za rukom da uz pomoc DIY Co2 sistema nacini stetu, u smislu pobije ribice kozice ili neki drugi zivi organizam? Dosta se govori o tome kako je previse Co2 pogubno za ribe, a da li je neko zaista imao takvo iskustvo?

2. Isto iz licnog iskustva ako neko moze da napise koliko najduze moze da potraje flasa, i koju kombinaciju je koristio u tom slucaju, mislim na kolicinu kvasca secera i vode?

3. Da li je u trenutku pustanja sistema pozeljno da u akvarijumu bude veca kolicina biljaka da bi taj co2 imao ko da i iskoristi? Sto vise to bolje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License