Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 C02 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Nov 11, 2019 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je poslo za rukom sa CO2 iz boce. Pobio sam ancistruse iako nisam pustio preveliku dozu CO2, tek jedan mehur u sekundi. Ali verovatno ih je ta promena ubila. Simptomi su bili jako naduvani stomaci i bledilo. Preziveo je najveci maticni muzjak, pobledeo je ali mu stomak jos uvek nije bio naduvan. Oporavio se jer sam iskljucio CO2. 4 nisu prezivela.

3. Evo ja sam bas sad pustio CO2 opet u upotrebu. Pre par dana je prikljucen. Biljke su tek posadjene, dosta njih je iz emerznog uzgoja tako da verovatno jos ne trose CO2 ali nemam nikakvih problema.
Ide 1meh po sek. Radi 24h. Za sada su tu samo Razbore espei i nikakvu reakciju na CO2 nisu pokazele, iako ga i nocu dodajem. Ancistruse sam prebacio u manji akvarijum i ne planiram da ih vratim u ovaj sa Co2, da mi se ne ponovi isto sto i prosli put.
I da napomenem samo da kada sam prvi put pustio CO2, samo su ancistrusi pokazali reakciju, razbore i barbusi su se i tada normalno ponasali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 11, 2019 11:52 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pon Nov 11, 2019 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ch.e.d.a. ::
E ovako, pitanje u vezi regulatora, da li neko koristi one regulatore koji pokazuju protok u litrama i kako su vam se pokazali? Ili kinezi oni all-in-one kakvog su kvaliteta?

Ja se izvinjavam sto sam mozda dosadan ali nemam iskustva sa CO2 iz boce, pa me zanima koje regulatore koristite. Vidim da po oglasima ima jeftinih,za 2000 dinara, ali mi se cini da su jednostepeni ili kako vec, ili pak uzeti regulator za akvaristiku koji u kompletu ima i solenoid i iglicasti ventil? Hvala na odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Nov 11, 2019 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako hoces jeftinije da pridjes onda ne moras da kupujes sve u kompletu. Mozes da kupis sve posebno i sam sklopis sistem. Izace mnogo skuplje ako kupis sve u akvaristickim radnjama.
Ja sam taj regulator vec imao, on i kosta tako oko 2000din po oglasima, samo sam dokupio jos i iglicasti ventil za fino podesavanje. I odlicno radi. Imas dosta tema o CO2 na kojima su ljudi kacili slike boca sa regulatorima pa mozes da vidis kakve stavljaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2019 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam iglicasti i brojac mehurova, treba mi samo regulator i el. magnetni cu da uzmem, ali me je zanimalo da li mogu da se koriste ti ''ne'' akvaristicki regulatori normalno. A na komplete sam mislio ovakve

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2019 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš normalno korstiti sve obične regulatore za co2.
Moj savet je da gledaš dvostepene odnosno da možeš da regulišeš izlazni pritisak, što je dobro kod nekih diffusora jer
traže tačno određen pritisak da bi radili kako treba.

Elektromagnetni ventil možeš da uzmeš iz kine izađe negde oko 10e, diffusor isto tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2019 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu i ti jeftiniji, evo kakav ja koristim...ovaj je za CO2 i argon, mislim da kosta tako nesto oko 2 do 3 hiljade.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2019 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo gore iznad kako izgleda taj moj manometar..e sad na njega je direktno spojen dici iglicasti ventil pa ide nepovratni ventil i na kraju difuzor..medjutim planiram da predjem na atomizer, sto znaci da cu morati da dodam i brojac mehurova jer ga vise necu imati kao do sad u sklopu difuzora. Kupio sam dici brojac koji ide direktno na ovaj iglicasti.
Glavni problem je pozicija el. ventila. Posto ne mogu da ga spojim direktno na manometar to znaci da bi morao da ga stavim posle iglicastog i brojaca mehurova. To jest na crevo koje je spojeno sa brojacem. Moje pitanje je da li ce taj brojac moci da izdrzi taj pritisak kada elektromagnetni ventil nocu zaustavi sistem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragan 77
Akvarista



Registrovan: 04 Jun 2020
Poruke: 24
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2020 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Za one koji imaju DIY co2 super stvar
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License