Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 60P High Tech Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pet Nov 15, 2019 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E kolege, da ne bih postavljao pitanja u 100 tema, resio sam da otvorim temu za moj akvarijum pa da pitam ovde sve sto me zanima. Akvarijum hocu da saljem na IAPLC tako da zelim da sve bude pod konac sto kazu. Dimenzije su 60x30x36, svetlo je Twinstar 600E, CO2 iz boce. A da krenem sa pitanjima, prvo sto se tice podloge, planiram Tropica substrat, jer sam cuo da je laksi od ADA za odrzavanje balansa, ali me zanima da li je ispod njega potrebno ili preporucljivo staviti i Tropica Soil? Dalje, da li neko koristi tropikina djubriva i koje koristi? Sledece pitanje, koji co2 difuzor bi ste mi preporucili, meni se najvise svidja Aquario Neo ali ne mogu da nadjem nigde kod nas, opet tropica 3u1 je dosta dobar, ali je ruzan u pm. Za sada sam se samo ovoga setio Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 15, 2019 12:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Nov 15, 2019 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti planiraš Tropica soil ili substrat? Zbunio si me malo. Ako ćeš soil onda ispod soila možeš da staviš tropica hranljivu podlogu mada je nepotrebno, umesto toga dodaš đubrivo u kapsulama po dnu i onda soil preko. Ako ćeš Tropica substrat preko njega moraš neku drugu podlogu jer je to samo hranljiva podloga i ne može zasebno da se koristi.
Imaš ADA Amazoniu light soil koja je mnogo laka za održavanje na početku imaju sad i ADA Amazonia II soil koji je takođe lako održavati. Originalna Amazonia je zajebana jer ispušta amonijak u tom početnom periodu, mada je ljudi koriste da cikliraju akvarijum u mraku. Naprave skejp, sipaju vodu prekriju akvarijum i uključe filter i akvarijum se tako ciklira onda se izvadi voda posade se biljke i sipa se nova voda. Mada je to meni previše cimanja svakako. Ako imaš već cikliran filter otprilike 5-6-7 dana treba da prođe da amazonia ne pravi problem više i može živi svet da se doda a biljke će da uživaju tih sedam dana. Cim je krenuti potpuno ispočetka sa njom.
Tropikina đubriva nisam koristio mada koliko vidim dosta ljudi ih sa uspehom koristi. Po mojoj logici zelena je dovoljna plus neko gvožđe ali sačekaj nekog ko je koristio da te posavetuje.
Difuzor vidi i pokušaj da nađeš Aquario Neo jer je milijardu puta bolji od tropike 3 u 1. Ja sam koristio tropiku i otprilike duplo slabije rastvara co2 u odnosu na NEO dfuzor. Plus je smaranje da se puni vodom svako malo i ružna je jezivo. Nepraktična i ružna i poprilično slabo rastvara CO2 dok je NEO sve suprotno. Kad sam zamenio Tropicu sa NEO difuzorom umalo nisam pobio sve u akvarijumu jer na poptuno istom podešavanju CO2 sa tropicom drop čeker tamno zelen a sa NEO difuzorom žut. Sva sreća bio sam kući i uspeo da sprečim katastrofu. Mislio sam da je to samo hajp i da preteruju ali taj difuzor je mnogo klasa ispred tropike po svemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pet Nov 15, 2019 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo sam se ja zbunio, hteo sam da pitam da li je potrebna tropikina hranljiva podloga ispod njihovog supstrata, jer me izadje jeftinije da uzmem 1l hranljive nego kapsule i preko soil i cao, ili nema potrebe za tim. A sto se tice difuzora, moracu da vidim sa nekim od uvoznika da li bi mogao da dobavi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Nov 15, 2019 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moraš ni jedno ni drugo ni hranljivu ni kapsule. Najbolji je onaj ADA power sand al je to skupo u đavola tako da ga nikad nisam ni koristio.
Ja sam kapsule neke jeftine kupio, lokalna proizvodnja za akvarijum, polako se otapaju nekih 6 meseci do godinu dana i stavio ispod tropika soila. Bolje neki osmokot nego hranljivu jer ti treba nešto što će polako da ispušta nutrijente u soil a ne naglo, treba da traje što duže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 16, 2019 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Ivanro,
upadam u temu, ali si me zainteresovao ovim Neo difuzorom. Kako se cisti i odrzava? Mrzim da vidim moj Tropicin i sve ga "guram" iza bilja 😊, a ovaj mi mnogo lepse izgleda, jedino me brine odrzavanje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 16, 2019 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ga čistim tako što ga ubacim u hidrogen, da se kiseli 20ak minuta, properem vodom i vratim u akvarijum. Prilično lagan za održavanje. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Sub Nov 16, 2019 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako sam i ja cuo da rade, dok je nakacen na bocu dok se cisti akvarijum,menja voda itd izvuci ga i staviti u 50/50 varikina/voda i posle u cistu vodu i cao. Inace sam nasao coveka koji donosi iz GreenAqua po njihovoj ceni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sub Nov 16, 2019 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

simici789 ::
@Ivanro,
upadam u temu, ali si me zainteresovao ovim Neo difuzorom. Kako se cisti i odrzava? Mrzim da vidim moj Tropicin i sve ga "guram" iza bilja 😊, a ovaj mi mnogo lepse izgleda, jedino me brine odrzavanje?


Domestos ili izbeljivač daju ubedljivo najbolje rezultate. Jednom u par meseci kad vidiš da proizvodi veće mehuriće samo ga izvadiš iz akvarijuma i staviš u posudu u kojoj si razmutila vodu i izbeljivač u odnosu 3:1 otprilike(domestos je koncetrovaniji pa ide još manje). Odstoji tako deset minuta, videćeš kad je čist i onda samo prospeš to i sipaš čistu vodu u to staviš difuzor nazad i neko sredtsvo protiv hlora koje već koristiš i tako odstoji par minuta da se višak hlora neutralizuje i to je to. Difuzor ne skidam sa creva samo ga izvadim iz akvarijuma i potopim u to, dok CO2 radi i to je to. Lako brzo i bezbolno uglavnom dok menjam vodu.
Možeš da koristiš i easy carbo ili hidrogen kao što već napisao m.vlacina ali su daleko slabiji od sredstva na bazi hlora pa treba više da se sipa i nikad mi difuzor nije toliko čist od njih kao posle izbeljivača/domestosa ali ja sa njima proces i lakši jer ne moraju da se ispiraju posle.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Sub Nov 23, 2019 4:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo me nastavljam sa jos jednim pitanjem, uzimam kanister, ali me zanima koji protok mi preporucujete? da li ce biti ok kanister deklarisan na 700-800 l/h? Eheim 2424 ili Atman ef3, tako nesto bih uzeo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 23, 2019 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno.
E za kanister, moje iskistbo - imala sam na 160l Atmana f 2 i ubek sam zaloka sto nisam kupila ef4. Mala razlika u ceni a staje dosta vise filter materijala. Sada, na 54l imam Siece 100 i odlican je. Stoji u nivou sa akbarijumom i necujan je, a sve ostalo je super. Laksi od Atmana za ciscenje jer se vadi deo sa crevima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 47L low-tech džungla gambusia Akvarijumi 0 Čet Nov 14, 2019 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Low tech biljni kozicnjak 50l peconis Akvarijumi 36 Ned Dec 16, 2018 1:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka High light plant tank by Akvarijum Art Akvarijumart AkvarijumArt 99 Sre Okt 02, 2013 1:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka High Lite Day - High Lite Nature Oljisa Rasveta 6 Sre Jun 19, 2013 5:02 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License