Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Freshwater 33L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam tri nove biljke i u podlogu sam ubacio 3 sera florenette podeljene na cetvrtine, s obzirom da nemam hranljivu podlogu.
Dodao sam vazdusnu pumpu na postojecu opremu, tako da sada radim aeraciju u poslednjoj komori filtera.
Takodje sam dodao panj i postavio privremeno kamen na njega dok ne prestane da pluta.

I na kraju, dodao sam jos jednog koridorasa Smile

Ovako izgleda sada, ako neko moze da pomogne u identifikaciji biljaka, bio bih zahvalan Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 2:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 7:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav druze.
Lep je akvarijum.Sto se tice biljaka imas tu bolje poznavaoce pa ce ti reci.Ubaci co2,daje dinamiku i jedan vid pluca akva.pomocice u suzbijanju algi ako je const. kolicina.
Ovo na cryptu je staghorn alga,sibam se i ja sa njom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacujem vec 1.1ml easy carbo svakog jutra.

Hvala za identifikaciju alge Smile Znas li mozda sta bi mogle biti one zute gromuljice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2019 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danasnji parametri vode, 3 dana nakon promene voe:
NO3: 10
NO2: 0
NH3: 0
NO4: 25

Voda se obojila u zuto, verovatno zbog panja.
Pink zebra je opet agresivna prema drugim ribama, sta raditi, izdvajanje ne funkcionise Smile
https://i.imgur.com/iJC0Iy2.mp4
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2019 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavi joj društvo ili nemoj da je vraćaš u akvarijum (Pokloni je ili menjaj za neku drugu ribu ili šta ti već padne na pamet). Danio rerio je jatna riba (čak i te "glofish" varijante). Ako ih ima jedna ili malo u akv. uvek postoji mogućnost da postanu agresivne i da grickaju peraje drugih riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2019 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradio sam rescape nedelju dana nakon ubacivanja panja, izbacio sam skoro svu mahovinu, razdvojio sam kripte i presadio ih i zasadio pelcere postojeceg limuna.

Dobio sam takodje brdo malih ribica: black moli, gold moli i sunset platike - za sada su sve sarene, razlikuju se samo po velicini.
U filteru sam izbrojao desetak novih ribica, u akvarijumu otprilike isto toliko.

Akvarijum je za sada stabilan, nema nikakvih vecih promena osim sto povremeno izbacim visak gupi trave i poneki stari list.
Ono sto me po malo brine je da se na nekim listovima pojavljuje crna alga sa strane iako ubacujem algexit i easy carbo. Takodje donji listovi limuna propadaju, a na slikama se mogu videti i listove kripte koji su izgubili boju. I jos jedna stvar, u filteru u komori za cistu vodu se na dnu talozi braon prah, koji usisavam prilikom menjanja vode, a isto se javlja i na cevi koja vraca vodu u akvarijum. Tesko mi je da poverujem da je prljavstina, s obzirom da imam dva sloja crnog sundjera, vatu izmedju i keramiku na dnu.
Easy carbo dodajem svakog jutra 1.1ml, algexit svaka cetiri dana 2.5ml, sera florenete 3 tablete svake dve nedelje. Foto period je nepromenjen, tri sata ujutru, pet sati uvece, sa razmakom od devet sati.

Pre trimovanja
Image

Posle trimovanja
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2019 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo ti to ide. Ja ne vidim tu višak gupi trave. Kod mene ima mnogo više. Vidim imaš i drezge (Ceratophyllum demersum). To je višestruko korisna biljka. Brzorastuća, prirodni filter kao i najas (gupi trava). I dobro skrovište za mlađ. Pored gupi trave, možda i najkorisnija koju imaš. Inače ona je plutajuća biljka. Može da se sadi u substrat, ali nema svrhe. Gupi trava pušta korenje, ali drezga ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Sre Dec 04, 2019 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodao sam novi grejac, posto 25W nije bilo dovoljno - sada je 150W.
Ubacio sam tri kuglice osmokota ispod dva limuna levo i kripte desno samo kao test, da vidim da li ce imati nekog efekta.
Pojavio se veliki braon puz, nadam se da nece jesti biljke, moze se videti na snimku.
Ribice su dobro, nemaju znake bolesti.
Biljke gube boju na donjim listovima iz nekog razloga, to je primetno pre svega na kriptama. Pri vrhu biljke dobijaju crvenkastu nijansu, verovatno zbog svetla.

Borac se ponasa cudno vec neko vreme, dosta je lenj i krije se po akvarijumu. Na snimku moze da se primeti da u nekoliko kadrova bukvalno stoji u mestu. Nema nikakve tackice po sebi, osim sto mu peraja izgledaju iskrzana. Mislio sam da je mozda do temperature, posto je par dana bila 22 stepena, pa sam zamenio grejac i pojacao sam hranjenje posto izgleda dosta mrsavo i sada cekam dalji razvoj situacije.

Easy carbo dodajem 1.5ml svakog dana i to je sve od hemije sto dodajem.
Foto period je 8 sati.

Ovako izgleda sada:
https://imgur.com/a/0YrwfJw
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Ned Dec 08, 2019 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacene su rotala rotundifolia i nana, jedan otocinclus, crna nerita i helena.
Black i gold moly su se okotile i vidim male po akvarijumu i filteru, samo sto su svi dvobojni.
Parametri vode 4 dana nakon promene:
NO3: 10mg/L
NO2: 0
NH3: 0
PO4: 5mg/L

Poceo sam sa dodavanjem mikro i makro elemenata, 5 ml svakog dana, pa me zanima da li se voda uobicajeno menja, s obzirom da na uputstvu pise da posle 20 dana treba promeniti 40% vode, ali mi ne zvuci bezbedno za ribice.

Image
Image
Image
Image
Image

Primetio sam takodje da se listovi ove biljke uvijaju i kao da su izgoreli, ali ne znam zasto.
Image


Postavio sam ponovo drop checker, ovog puta sa 4dKH (72 ppm) vodom i posle par sati, boja je i dalje tamno plava.
Da li treba da povecam dozu easy carbo ili bi na neki drugi nacin trebalo da dodajem CO2? Verujem da je potreban, jer biljke nisu onako jarko zelene, kao na slikama profesionalnih akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2019 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi ti siguran da ti je fosfor na 5ppm koncentraciji u vodi? Ako jeste to je previše, u akvarijumu bez CO2, a easy carbo se ne računa kao CO2, fosfor ne bi trebalo da bude iznad 1ppm. U sistemima sa presurizovanim CO2 kao što je moj ja držim fosfor na oko 2ppm. To sa 5 ti je katastrofa sa algama u najavi i to će da ti uništi i biljke jer fosfor ne bi trebalo da bude iznad 3ppm u akvarijumu.

Isto što se tiče easy carbo on nikad neće moći da promeni boju u drop checker-u i nemoj da povećavaš dozu jer ekstremno toksičan ako se pretera a svejedno neće da ti promeni boju u drop checker-u.
Drop checker ti ne treba ako ne dodaješ presurizovani CO2 iz boce ili makar DIY šećer kvasac varijantu mada ni tad generalno nije potreban ako napraviš smesu kako treba, znači drop checker ti treba samo ako imaš bocu.
Ti apsolutno nemaš potrebu da dodaješ makro elemente a verovatno ni mikro jer mi svetlo ne deluje dovoljno jako da ima potrebe za nekim elementima dodatno. Makro prestani što pre to ti je moj savet.
Voda se uvek menja na nedeljnom nivou nebitno šta piše negde na nekom preparatu sem ako nije u pitanju lek ili algicid itd pa da mora češće da se menja od toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2019 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PO4: 0.5mg/L, u pitanju je bila greska
Svetlo je 13W LED na 33L akvarijumskog prostora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2020 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izmerio sam juce 21 GH, sedam dana od menjanja vode.
Sedam dana ranije, TDS je bio 333 ppm pre promene vode i 300 ppm nakon. Ostali parametri su stabilni, pH je 7, NO3 25mg/L, NO2 i NH3 su 0, PO4 je 0.5 mg/L.
TDS vode sa cesme je 270 ppm. Iz akvarijuma nedeljno ispari 5L vode i tu kolicinu dodatno dospem.

U akvarijumu su trenutno platike, moli, neonke, koridorasi, otocinklus, beta, tetra pristela, crni nerita puzevi i helena.

Da li je neko imao slican problem i da li znate u kojoj meri ove povisene vrednosti negativno uticu na ribe i biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 31, 2020 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav kolega ja realno ne vidim sta nije uredu,sem uvijanja listova.Ako je to problem,varira ti co2 koncentracija.Drop ceker mora da ti bude u zeleno kad radi svetlo a flasom tesko.Ja bi na tu litrazu drzao ne vise od 10 riba.Seci te matore listove i prati mlade,pa se javljaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 01, 2020 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na prvu loptu:

- dolivaš samo isparelu vodu, potrebno je da zameniš određenu količinu vode (1/3, možda i 1/2 jednom u 7-10 dana.

- ne vidim šta tačno od kamenja imaš u akvarijumu i kakva je to podloga, ali nešto ti verovatno diže tvrdoću, a zamenama ćeš to donekle regulisati, ne i otkloniti...

Kakvi su ti parametri česmovače osim ppm, da li si merio (KH, GH, PH)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Feb 01, 2020 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidim razlog sto se maltretiras sa mikro/makro/karbo itd kad u akvarijumu imas bilje kojem je dovoljna stabilna redovna zamena vode da bi lepo raslo? Samo je potrebno vreme.. Sa svim ovim navedenim menjas svake nedelje sve parametre i ne mogu da se naviknu, jer cas rastu ovako cas onako. Ili se vezbas za neki sledeci sistem? Ako nije vezba i praksa izbaci sve iz upotrebe i redovno menjaj vodu jer do sada ribe su pomogle da u podlozi ima onoga sto nije bilo hranjive podloge. Ipak sistem je tu od avgusta to je i vise nego dovoljno da samo u kvarcu nastane dobrih "stvari" da bi koren mogao lepo da se hrani a biljka solidno napreduje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Arcadia Freshwater T8 Khyron Rasveta 5 Ned Feb 08, 2015 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka arcadia freshwater n1kolaola Rasveta 2 Uto Mar 11, 2014 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izdvojeno: ARCADIA proizvodi: FRESHWATER NEONKE Arcadia Arcadia 2 Čet Avg 15, 2013 11:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FReshwater Fishes TV MiD Razno 0 Sre Feb 23, 2011 11:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Freshwater Crabs Leegrosh Arhiva Malih Oglasa 31 Sre Feb 16, 2011 6:05 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License