Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dug Crvenom moru Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
BuenosAires
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2019
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2019 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima!
Vidim da su dati iz dobre namere iako ih nije prijatno citati Smile

Ono sto je mene odbijalo od morske akvaristike, koja me jedina i interesuje, je upravo to sto postoje kontradiktorna misljenja.
Savet da sada ubacim ribice dobijen je od iskusnih mors. akvarista - e sad da li je to uradjeno da bi se neko sto pre neko okoristio to je drugo pitanje.
Novi kamen koji je sad ubacen je bio u akvarijumu 3 meseca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2019 3:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2019 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isti slucaj aiptasije su i kod mene.Kamenje prepuno aiptasija,ali sta je tu je.Vrela voda ,spric i przi pa usisaj ako imas srece.Ako me ,onda se navikavaj na njih.Msm da je bolje da ih pustis da se ne bi sirile toliko.Na 2 maesta sam uzimao kamen ,eto kod njih je bio totalni promasaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2019 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

BuenosAires ::
Hvala na savetima!
Vidim da su dati iz dobre namere iako ih nije prijatno citati Smile

Ono sto je mene odbijalo od morske akvaristike, koja me jedina i interesuje, je upravo to sto postoje kontradiktorna misljenja.
Savet da sada ubacim ribice dobijen je od iskusnih mors. akvarista - e sad da li je to uradjeno da bi se neko sto pre neko okoristio to je drugo pitanje.
Novi kamen koji je sad ubacen je bio u akvarijumu 3 meseca.


Naravno da su iz najbolje namere! Ne mogu da kazem za sebe da sam 100% meredovan, jer sam i ja pocetnik, ali ce valjda naci neko iskusniji da potvrdi/negira ono sto sam napisao. Smile

Generalno, gledajuci po youtube-u i stranim forumima nacine na koje ljudi ulaze u morsku akvaristiku i formiraju morske akvarijume, primetio sam da je najbitniji faktor finansijske prirode. Tj, koliko je ko spreman da rizikuje u samom startu.

Neko ce u startu da napuni pun akvarijum zivog sveta, neko ce da rizikuje sa dva klovna i par korala a neko ce samo da ceka i gleda u kamenje. Definitivno sve to moze da funkcionise uz odredjenu pripremu, ali je bar po mom misljenju sporija varijanta najsigurnija. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2019 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@peconis manje jutuba, manje prve stranice pretrage na google a više foruma. Ima dobrih stranih, ne mora više ni jezik da znaš, prevede chome. Evo npr ima pitomih vrsta damzela, zelen kamen pod plavim led postane tamnije siv, sa klovnovima nije problem kada su mali i mladi, samo površinski sloj aragonita upije fosfate brzo ga zacementira magnezijum i drugi elementi živa soda i kiselina reše višemesečno otkuvavanje, ribice je nekada bolje bucnuti sve planirane (ako se može) uz pomoć hemije pa sta ti Bog da nego da se dodaju po jedna pa sta ti ribe dozvole...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2019 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NEk ti je sa srecom start! Lepo to izgleda, i nemoj da se nerviras, moze sve da funkcionise kako si zapoceo... naravno da su svi saveti dati isto na svom mestu, ali nistas nije konacno i sve se da ispraviti... u tome i jeste lepota

Skimer bi znacio svakako... Ali apsolutno mozes bez njega... na toj litrazi sa redovnom zamenom vode nemas sta da brines...
Ja bih pod obavezno dodao pesak... Skoro sam startovao jednu kocku, malo ekperimentisao... Bilo je algi i odredjenih problema... Dodavanjem peska (a znam jos primera), sve je nestalo u roku od mesec dana... Moje iskustvo govori da bas znaci...

Obavezno kupi neku kulturu bakterija, i ne stedi na tome, olaksava start umnogome....

Kamen je takav kakav je, ako se ne varam to je onaj fosilni koralni kamen, koji je ozivljen u fish roomu... Lepo izgleda, ali Laki je upravu, tezi je odnosno manje porozan...
Sto se tice aiptasia - mislim da trebas da poslusas kolegu Peku, i fizicki odstranis delove kamena gde ih ima... Jos uvek si na pocetku i to je najlakse...
Moje iskustvo sa wundermani kozicama je bilo fantasticno... nakon mesec dana posta, aiptasie su samo pocele da nestaju, jedna za drugom (davno bese Smile)

Bilo bi lepo da uparis klovna sto pre, ipak su posebni kad su u paru...

Jos jednom - srecno!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BuenosAires
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2019
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2019 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala!
Trudicu da se ne nerviram - jer ako predje u nerviranje onda dzaba sve Smile
Nema - planiram da uparim / ali je neka nestasica istih jedva sam i ove nasao.

Vidim da su pravo uzivanje korali - ali imam jos do toga da gulim Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BuenosAires
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2019
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2019 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Demzel se sakrio samo se povremeno pojavi na kratko / da li je preplasen sta li mu je.
Bukvalno je izabrao takav polozaj da ga ne mozemo da vidimo, a kada ga ugledamo sakrije se jos
bolje pa ga nema satima.
Inace iako je prvi dan klovn jeo listice (JBL Marine), ova dva dana slabo jede.
/Demzel valjda jede tako sakriven - nemam pojma/
Ima li neko predlog koju hranu da im kupim a da ima npr. u Pet centru -
da li im odgovara:
Brine Shrimp hrana za slatkovodne i morske ribice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2019 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Normalno je da se kriju. Nemoj puno da gledas u ribe. Najveći deo životinja se i dalje uzima iz okeana. Ribe vide poprilično dobro, kad je fiksiraš pogledom to je loš znak po nju. Pusti ih malo da se naviknu na ljude. Ako ih budeš tražio samo će više da se sakrivaju.

Granule koje sporije tonu su sasvim solidna opcija. Kružiće po akvarijumu jedno vreme i privuće pažnju riba. Tetra Pro Color čipsići su se pokazali kao jako dobri, moje ribice lude za njima. Radije ih jedu nego Premium reef flakes. Za tvoje ribe 4 čipsića po dan su dovoljno. Ne valja puno hrane da bacaš do ti se sistem lepo ne formira. A i ima problem sa tim napastima po kamenu. Preterano hranjenje je samo dolivanje ulja na vatru.
Kada se opuste, krenu da uzimaju hranu dok si pored akvarijuma počni da uvodiš znak za hranjenje. Da li će to biti stavljanje kape na glavu, neki pokret kutijom iz koje uzimas hranu totalno je nebitno. Ponašaće ti se ribe prirodnije. Inače kapa je loša ideja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BuenosAires
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2019
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2019 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shvatam sta kazes - mada je tesko izbeci gledanje Smile
Uzeo sam ovu Brine Shrimp pa cu da vidim kako ce da reaguju - koliko sam gledao na utube klovnovi skroz polude kada im se da ta hrana.
Cipsic cu gledati da nabavim - ovde na Vozdovcu gde sam ja malo ozbiljnih radnji za akvaristiku - cini mi se.
Uvescemo im znak Smile - nemo je bas slobodan i ne krije se, a zutorepi demzel se konacno pojavio Smile

Razmisljam o anemoni u skorije vreme. Da li klovnovi preferiraju odredjeni tip ili im je svejedno /znam da su u simbiozi u pririodi
Koliko vidim opcije su: red bulb anemone ili sebae anemone.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2019 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preporucujem crvenu anemonu, sebae je manja anemona. Klovnovi hoce da ,,zaposednu,, i druge korale, poput sarkofitona.. ovako nesto kao kod mene sto je bilo..

Image

Image


Poslednji izmenio No 1 dana Pon Nov 25, 2019 9:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BuenosAires
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2019
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2019 9:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepi korali i ribice!
Malo ću da sačekam pre anemone - da se stabilizuje sistem,
a i anemona zna da bude poprilično nestašna Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BuenosAires
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2019
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prođe oko 3 meseca od startovanja i svašta se izdešavalo. Pre oko mesec i po dodat je još jedan klovn koji se super združio sa postojećim. Postoji i dalje kozica koja samo noću izlazi ali koja je izgleda konačno pojela aptazije Smile
Posle ubacivanja zivog peska /pre mesec dana/ sistem je poprilicno poludeo ali se sada nadam se sve vratilo u normalu. Ubacio sam jos jednu kozicu da pravi drustvo postojecoj ali se odmah po ubacivanju u vodu pod napadima ogavnog demzela bukvalno ukopala u mestu. Prethodna kozila je odmah potrazila skloniste ali ova se izgleda slabo snasla. Nazalost posle sat dva je nadjena izvrnuta. To me je nateralo da demzela koji je maltretirao i prethodnu kozicu posle mnogo muke uhvatim i izbacim iz akvarijuma. Sada mu u nekom akvarijumu drustvo pravi jedan poveci pikaso - nadam se da mu je naplatio sva zlodela.
Plan je da se zameni svetiljka i ubaci LED kao i da se ubaci još jedna pumpa - jer kao što je i ranije bila primedba na ovaj akvarijum mislim da bi to koristilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BuenosAires
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2019
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image


Image

Image

Ovo poslednje je kenya tree koral valjda - da ne gajim korov Very Happy
mada pitanje je koliko joj treba da izraste

Inace velika je steta sto je tako ogranicen broj organizama dostupan - maltene nema sta da se kupi i po tim velikim cenama.
Prica se da ce nesto da se promeni ali ovo sve gore i gore.
Ako neko moze da preporuci dobru LED svetiljku za ovu dimenziju akvarijuma koristilo bi mi. Uzeo bih novu prvenstveno.
Da li ima nesto ok na aliexpres-u za oko 50 evra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BuenosAires
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2019
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 01, 2020 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ubačena pumpa tunze 6015 - bas se dobro pokazala
Čini mi se kao da je akvarijum živnuo
I skimer bi dobro došao ali polako Smile

https://www.youtube.com/watch?v=WOlZCdVdhFw
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka "kap divljine u moru betona" stragi Upoznavanje 1 Čet Jan 13, 2011 4:16 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License