Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 I konacno akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2019 7:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2019 7:56 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2019 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče temperature 30C pogoduje diskusima i još nekim vrstama ali se na toj temperaturi razvijaju razne bolesti
i štetne stvari. Tvoje biljke i ribe trebaju osrednju temperaturu od 23-25C, koja neće mamiti parazite i ostale nuspojave.
Vrši redovne izmene odstojale vode 1/3 vode nedeljno (ne više) i dopusti da se razvije kolonija korisnih bakterija u filteru
što znači ne peri ga svaki čas ,već 2-3 puta mesečno sa vodom iz akvarijuma.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2019 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako i radim. Temperaturu sam podigla samo dok je trajalo lecenje , sada je opet 24-26
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2019 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace merila sam nitrate i nitrite , kolicina je 0 , jedino sto je voda vroma tvrda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Sub Nov 23, 2019 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam dva trihogastera leeri, mislim da su obe zenke, i u zadnje vreme jedma je postala jako agresivna prema drugoj , stalno je juri i grize, toliko da ova mukica ima ranice oko zadnjeg i ledjnog peraja. Veceras sam ovu agresivniju izbacila iz akvarijuma u privremeni smestaj od 5 l , sutra je vozim u drugi akvarijum koji imam u kancu.
Citala sam i mnogi kazu da su leeri izuzetno miroljubivi meni eto zapade baksuz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Nov 23, 2019 4:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zenke su miroljubive muzjaci su agresivni pogotovu ako su dva muzjaka na malom prostoru, da ne spominjem dva muzjaka i zenku pred mrest. Kakva su im gornja peraja zaobljena ili spicasta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Sub Nov 23, 2019 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Sub Nov 23, 2019 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj sa vecom tackom kod repa je agresivan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 23, 2019 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj sa tačkom je mužjak najverovatnije. Trihogastere ćeš najlakše raspoznati po leđnom peraju,
mužjaci imaju šiljato leđno peraje a ženke zaobljeno leđno peraje i ovalnije su građe.
To isto važi i za muljare : Corydoras paleatus, panda, sterbai, aneus, albino i mnoge druge vrste muljara.

Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Nov 23, 2019 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva i druga fotografia iako nisu najlepse uhvacene u pozi za raspoznavanje vidi se da su im donja peraja spicasta pa stim dolazi muzjak/ci a treca fotografija je uhvacen u pozi okreta pa se ne vidi sta je. Sada sta mozes da uradis je da ih ostavis dok ne uspostave granice akvarijuma ii cija je cija teritorija ili da jednog odstranis. Ukoliko ces uzimati jos trihogastera uzimaj odrasle jedinke kod kojih se lako raspoznaje pol i slobodno dodaj dve zenke tu nece mu smetati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2019 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Agresivac dobio novi stan Smile ode u akvarijum u kancelariji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2019 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2019 7:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2019 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje bilje ti odbacuje stare listove? Vidim ima ga dosta na usisu kod filtera. Sklanjaj ga cim ga ugledas da ne bi slucajno upalo u sam filter i smanjlo protok. Vidi se napredak u par nedelja. HM vec moze da se secka i rasadi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tanjicak79
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2019
Poruke: 38

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo je posadjen pogostemon stellata pa mi otpalo od njega tokom sadnje. Sklonjeno naravno.
Nego jel neko zna da mi kaze da li je ovaj trihogaster leeri muzjak ili zenka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License