Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Savet oko uredjenja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2019 1:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.
Treba mi pomoc oko postavke akvarijuma, akvarijum je 48x24x30 visina, akvarijum je formiran oko 5 meseci mozda malo vise, imam sump filter sa (bio kuglama, keramickim prstenovima, vata i bio sundjer) protok oko 150l/h.
U njemu imam 8 gupyka, 5neonki, 2 cistaca dna i 2 ancistrusa.
To mi je prvi akvarijum sad bi teo da promenim raspored u njemu da bude biljni akvarijum.
Od biljaka sam narucio
-Anubias barteri var glabra
-Pogostemon octopus
-Riccia fluitans na lava kamenu
To sam narucio iz Rainforest. uzeo sam i njihovu hranjivu podlogu.
Nasao sam klip na YouTube da se hranjiva podloga zaledi i u plocicama se doda u akvarijum i prekrije kvarcom.
Treba mi savet ne bi da rasformiram akvarijum je l moguce da se to uradi tako ili moram da rasformiram?
Ako je moguce da se uradi bez rasformiranja akvarijuma je l dovoljno da vodu menjam svaki dan po 50% mesec dana do stabilozovanja podloge?
Posto su biljke za pocetnike je l moram da dodajem CO2 ili ce funkcionisati bez dodavanja CO2?
Uzeo sam u lokalnom Zoo Shopu- Mikro Pro za rast biljaka i Makro Pro da dodajem u akvarijum od prvog dana ili da sacekam da se prime biljke?
Hvala unapred Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2019 1:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2019 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mala je to litraza pa ce ti biti lakse da izvadis vodu i stavis hranjivu podlogu. Vodu sacuvaj u nekoj kanti pa je posle vrati.
Nema potrebe da menjas 50 posto vode dnevno. Ne verujem ni da ce da ti se zamuti voda ako imas dovoljno kvarcnog sljunka preko podloge.
Ricia i anubija se ne sade u podlogu, tako da ti ne treba ni mnogo hranjive podloge. Predlazem ti da tu hranjivu ne stavljas na celu povrsinu dna vec samo u onaj deo gde planiras kasnije da sadis biljke.
Co2 i mikro i makro elementi ti za te biljke nisu potrebni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2019 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta da radim sa ribicama je l smem da ih ostavim u kanti dok ne postavim podlogu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2019 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj samo da sipas vodu blizu ivice kante da ne iskoce, ovako nema problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2019 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da mogu da budu u kanti dok se sredi akvarijum. Stavi raspršivač, ako imaš, da malo struji voda, a možeš i tu anubiu da ubaciš kod njih u kantu da se osećaju komotnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2019 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi hvala vam na savetima Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2019 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa za to što si planirao i ne treba da diraš ništa. Možeš da zalediš 2-3 kockice zemlje i gurneš ih gde ćeš držati pogostemon. Po meni je lakše uzeti i staviti kuglice osmokota. Zemlju stavljaš ako planiraš kasnije i druge biljke da ubacuješ.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License