Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 60l biljni svet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ultra




Registrovan: 20 Nov 2019
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2019 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.Relativno sam nov u akvaristici pa bih voleo da cujem vasa misljenja i predloge za ovaj moj akvarijum.Voleo bih da imam tepih od mahovine na podlozi pa me interesuje kako bih to mogao da napravim.Takodje me interesuje i koie ribe bih mogao da ubacim.Hvala i svako dobro.
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2019 3:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2019 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kolika je visina akvarijuma,koju rasvetu imas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2019 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ultra ::
...Voleo bih da imam tepih od mahovine na podlozi pa me interesuje kako bih to mogao da napravim.....


Postoje razne vrste mahovine, one se koriste kao dekoracija - pretežno se vezuju ili lepe na panjeve ili dekorativni kamen,
i to je nezaobilazan deo savremene akvaristike. Što se tiče tepih trave ona ima veću cenu, zahtevna je i potrebno joj je
posebno osvetljenje, CO2 i hranljiva podloga ostalo. Pa ako ipak želiš tepih travu - možda se javi neko od kolega koji je drže i znaju više oko toga. Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2019 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu već ima tepih biljaka, ako je ono napred sagittaria subulata. ima i brzorastućih pozadi (limnophila, anacharis i najas). Te mogu brzo napraviti džunglu pri povoljnim uslovima. Mahoviinu možeš da kačiš na panj. Ribe... Vidim da već ima razbora. Koliko je star akvarijum i koje su dimenzije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Nov 30, 2019 7:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tepih bas od mahovine mozes da napravis tako sto mahovinu vezes za pljosnato kamenje mrezicom ili je zalepis i onda tim kamenjem poplocas dno....najbolje bi bilo malo da ga ukopas ali ne mnogo da mahovina ne bi trulila.....da bi to kasnije uredno izgledalo treba redovno da trimujes i onda zaista moze prelepo da izgleda. Naravno svremena na vreme mahovina na nekom kamenu ce propasti. Tada je jednostavno zamenis novom. Triki je malo odrzavati akvarijum sa ovakvom podlogom ali ako imas dovoljno komunalaca onda nema o cemu da brines.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 30, 2019 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam isto po dnu imao Singapursku mahovinu kao tepih. Koncem sam vezao za pljosnato kamenje i za lava kamen. Prilikom svake promene vode polako bih izvadio kamenje sa mahovinom i promuljao u akvarijumskoj vodi da se očisti od prljavštine. S vremena na vreme ošišaš mahovinu ili ponovo vežeš novu.... Problem sam imao sa ancistrusom kada je porastao razvlačio je mahovinu a i video se njegov detritus .... Smile Možda bi bolje kozice išle uz tepih od mahovine...lakše bi održavao....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ultra




Registrovan: 20 Nov 2019
Poruke: 2

PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2019 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malina ::
kolika je visina akvarijuma,koju rasvetu imas?

30 CM, svetlo je Philips 20 watt 6400k namenjena za biljke.
gambusia ::
Koliko je star akvarijum i koje su dimenzije?

Akvarijum je 62x30x26 sa filterom. Postavljen je negde pocetkom Avgusta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljni AQ 300 l dulemali99 Razno 29 Pet Nov 04, 2022 5:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni 35, 125, 240 ivan_91 Akvarijumi 19 Pon Nov 22, 2021 4:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe i biljni akvarijum djilepfc1970 Ribe 2 Sre Okt 07, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Carobni svet akvarijuma (knjiga) - i ... Suncokret Razno 8 Ned Avg 09, 2020 1:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License