Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 sistem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Uto Dec 03, 2019 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba mi pomoc, sutra mi stize CO2 boca od 5kg, ventil sa 2 manometra, elektro magnetnim ventilom, iglicastim ventilom i brojacem mehura.
Posto je mali akvarijum od 33l i sump 10l manje vise, pumpa u sumpu od 150l/h od ribica imam: 2 cistaca dna, 1 ancistrusa, 5neonki i 8 gupuka. Od biljaka riccia fluitans, pogostemon octopus i hedyotis salzmannii.
Treba mi savet iskusnoh posto tek sad pocinjem da ubacujem CO2
Koliko gasa da pustam u akvarium?
Povratnu pumpa iz sumpa mi talasa povrsinu vode zato bi da izbegnem stavljanje vazdusne pumpe, dal je to dovoljno za co2 sistem ili ipak mora vazdusna pumpa?
Stavio bi difuzor ispod povratnog creva da se CO2 rasrsi po akvarijumu da bude ravnomerno, ili da stavim na drugu stranu gde uvlaci vodu u sump?
Hvala vam unapred Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 03, 2019 8:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Dec 04, 2019 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa iskreno ne znam kako da te posavetujem kad je u pitanju kolicina CO2, mala je litraza, zavisi to od vise faktora.
Moj ti je savet da nabavis drop ceker i postavis na suprotnu stranu od difuzora, to je nacin na koji ja pratim kolicinu CO2. Ali kreni sa nekim manjim kolicinima da ribice ne sokiras. Ja sam poubijao Ancije gasom, iako nisam pustao previse i to na 180L vode. Mislim da im je zasmetala ta nagla promena.
Ja nikad nisam koristio vazdusnu pumpu, CO2 ide i nocu i ne smeta stanovnicima, to talasanje vode ti je sasvim dovoljno.
Difuzor stavi ispod izlazne cevi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2019 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu Very Happy postavio sam na 1 mehur na 2 sekunde i za sad drop ceker polazuje da je dobro Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka JBL Co2 sistem papaluza1 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Mar 14, 2020 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Co2 sistem radovicmiladin86 Ostala oprema 12 Čet Maj 09, 2019 5:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 sistem prodaja m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Jul 24, 2018 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Co2 sistem komplet papaluza1 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 20, 2018 11:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumski sistem 2000 litara ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Pon Jun 19, 2017 3:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License