Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Botia rostrata Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pet Apr 25, 2014 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre mesec-dva dana postao sam vlasnik ovih riba i oduševljen sam njima, pa reko' da podelim svoje iskustvo sa vama.

Zapravo, tražio sam neku manju vrstu botija (za razliku od sveprisutne džinovske macracanthe) i na netu naišao na B. striatu. Dopala mi se. Zapazio sam ih u pojedinim radnjama i kupio 3 mlada primerka (u planu je još 2-3). Cena sasvim povoljna. Ispostavilo se da su u pitanju B. rostrate.

Od tada su mi glavni izvor radosti iz akvarijuma. Naime, hiperaktivne su, razigrane i izuzetno brze. Malo me podsećaju na delfine. Ipak, ako je akvarijum jače osvetljen, kriju se veći deo dana, a izlaze kad su svetla pogašena. OBOŽAVAJU PESAK i često rovare po njemu. Prilično su radoznale i snažne - pomeraju pojedine lava-kamenčiće.

Izrazito su JATNE, kažu - što više, to bolje, ali bar 5-6 treba nabaviti.

Jedu sve (kod mene konkretno zrnca, listiće, živ Tubifex i blanširani brokoli), čak su sklone prežderavanju.

Biljke ne diraju, a ni druge ribe (ponekad neka čačne nekog koridorasa tokom hranjenja).

Što se krajnje veličine tiče, naišao sam na više podataka - od 10-12 do 15-20cm, ali u aq verovatno 10-12cm.
Ponekad proizvode puckajuće zvuke. Kao i njihovi srodnici, imaju bodlju ispod oka. Piše i da jedu puževe.

Neophodan je zacikliran, ZREO AKVARIJUM ODGOVARAJUĆE VELIČINE (moj je dimenzija 85x40cm, poželjan je i veći), SA DOBROM FILTRACIJOM I NEKIM MESTOM ZA SKRIVANJE.

Na prvi pogled veoma liče na B. striate (u nekim radnjama ih, zapravo, prodaju pod tim nazivom).
Na slikama se može videti razlika, mada, kažu, postoje i drugačije išarani varijeteti, a i kako rastu, mogu donekle da promene izgled šara.

Prvo B. rostrata:
Image

A zatim B. striata:
Image

Najtoplija preporuka za ova simpatična stvorenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 25, 2014 11:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

hattrick1980
Akvarista



Registrovan: 06 Sep 2019
Poruke: 15
Lokacija: Zenica

PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2019 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]https://ibb.co/2vrbwvS[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hattrick1980
Akvarista



Registrovan: 06 Sep 2019
Poruke: 15
Lokacija: Zenica

PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2019 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]https://ibb.co/2vrbwvS[/img]
Koja je ovo botia?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Caniggia
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2019 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam 4 ovakve Botie. Kopali su podlogu dok sve biljke nisu otšle na površinu. Sa njima je jako teško da biljka opstane u zasadu, osim ako ne pusti veliko korenje... Kod mene su terorisale ostale vrste, ali nije to neki ozbiljan teror bio, već ono u prolazu, čisto da se zna ko ima prednost na putu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hattrick1980
Akvarista



Registrovan: 06 Sep 2019
Poruke: 15
Lokacija: Zenica

PorukaPoslao: Ned Jan 05, 2020 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Botia Kubotai je u pitanju. Za sada ne rove podlogu. https://youtu.be/UKDRAb57J5k
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tačkasta Botia njanja Bolest 1 Sub Jan 26, 2019 8:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon 3 botia makrakanta DarkstarBGW Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Dec 17, 2018 4:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Botia Macracanta Jecconi Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 23, 2017 4:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Silever dollar par + botia crno žute ... kidloco Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Nov 21, 2016 1:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Botia lohakata vacko000 Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Sep 04, 2016 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License