Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pravljenje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Sep 24, 2019 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Linkovi sredjeni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 24, 2019 10:45 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefanpacke
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2019
Poruke: 11

PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2019 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari, privodim kraju sve sta sam ispanirao oko akvarijuma i preostalo mi je jos da stavim pesak i filter materijale u spoljasnji filter, imam jedno pitanje. Da li neko ima iskustva ili mozda zna da li moze da se koristi pesak koji sam ja uzeo pored obliznjeg jezera i presejao, prvo kroz krupnije sito a nakon toga kroz sitnije, radi se o plavom pesku mi ga zovemo tucanik i plavicasto zelene boje je, evo slike dole , uradio sam test sa sircetom nakon sto sam ga oprao i tek po negde se javljaju mehurici vazduha jedva primetno?
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2019 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kazu da tucanik ima malo ostrije ivice pa neke od riba dna mogu da se povrede kao i da hoce pri muljanju podloge da osteti korenje biljaka. Imao sam crni tucanik u par postavki i sve sam u njemu uspesno gajio.....cak je i poprilicno reagovao sa kiselinom ali u svakom slucaju gajio sam u njemu marsileu, tenelus, hm, i druge biljke neznijih stabljika....ako ti se svidja svakako neces mnogo pogresiti ali generalno se smatra losim izborom podloge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanpacke
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2019
Poruke: 11

PorukaPoslao: Sub Dec 07, 2019 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavljeno sinoc na cikliranje, nasuo sam 30 ml filtr medijuma i 20 ml easy life, znatno se za 24h voda izbistrila ali nije jos uvek kristalno cista, nadam se da ce uskoro to postati. Interesuje me da li neko ima potapajucu pumpu marke MICRA.Desilo mi se da je prestala sa radom i kada sam je otvorio primetio sam da propeler nije slepljen sa magnetnim delom, to sam sredio tako sto sam stavio malo teflona i za sada drzi, al pitanje je koliko ce, evo slika dole molim za pomoc.
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 07, 2019 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obradi malo smirglom i kapni bison epoxy metal (ili neki slican epoxy lepak) i nece vise nikad da mrdne. Provereno vise puta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos111




Registrovan: 17 Maj 2020
Poruke: 1

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2020 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.
Jel moze neko da iznese svoje misnjenje o pravljenju akvarijuma dimenzija 300×60×50 koja debljina stakla ide i sta sve treba ? Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2020 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milos111 ::
Pozdrav svima.
Jel moze neko da iznese svoje misnjenje o pravljenju akvarijuma dimenzija 300×60×50 koja debljina stakla ide i sta sve treba ? Hvala unapred


Nađi neku kompaniju koja se bavi izradom akvarijuma i koja će ti dati bar deceniju garancije na akvarijum. 3m je dosta veliki panel. Trebalo bi da može 15mm staklo. Ja ga u kuću ne bih uneo ako nije debljina prednje i zadnje stranice 20mm. Samo staklo će imati bar 300kg(duplo dno) i kada dodaš dužinu od 3m postaje problem i za unošenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pravljenje rasvete od Led cipova 3w Ikebana Oprema u morskoj akvaristici 26 Sub Avg 13, 2022 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License