Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolesni Barbusi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Psychofedex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Mar 2018
Poruke: 5
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Dec 08, 2019 5:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav!

Imam probleme sa dva barbusa, mozete videti sta se desava na slikama.

Nisam bio kod kuce poslednjih par dana pa nisam primetio na vreme, ukucani se ne razumeju niti gledaju, samo hrane ribice kad mene nema.

Dve slike barbusa su na sledecem linku: https://imgur.com/a/AG0dMkz


Akvarijum od 80 litara, 25 stepeni voda, redovna promena vode. U akvarijumu ima jos 2 barbusa i 10ak ostalih ribica, izmedju ostalog, jedan bikolor sa prelepim crnim telom i jarko narandzastim telom sto govori da je voda relativno dobra, PH vrednost takodje po propisima.

Da li prepoznajete sta se desava sa njima i kako da ih lecim?

Za sada samo oni imaju vidljive promene, ni jedna druga ribica. Ponasanje im je normalno.

Hvala

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 08, 2019 5:30 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Dec 08, 2019 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barbusi znaju da budu malo agresivni u svojoj igri. Pogotovo kada ih je malo u akvarijumu, jos ako su sve muzijaci , eto veselja.
Ovo mi deluje kao rezultat grube igre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Dec 08, 2019 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cetiri je bas malo.Oni su kao deca u obdanistu, mrvice pune energije napast za sebe i druge.Kad ih ima vise visak energije i agresija se rasiri na sve.Ne znam koliko ih dugo imas ali kad se naviknu tada se obicno pokaze.Mada moguce i da se ogrebala o nesto.Sada bih vodio racuna, i cesce menjao vodu, da se ne bi stvorili neko bakterijsko ili drugo oboljenje.I ja bih dodao jos barbusa.Barem da imas 9-10.Nez nam kakva ti je filtracija i mislim da bi to bilo previse ribe ali ti vidi sta ces, na kraju krajeva mozda se i ne bude problema.A bikolor je isto gadan barem oni koje sam ja video, agresivni su i mislim da je prevelika riba kad se razvije za tvoj akvarijum.Kazem zbog problema koje mozes kasnije da imas kako bude rastao jer postaju opaki.Ja imam frenatuma koji je manje agresivan pa i sa njim nema zezanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Dec 08, 2019 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slažem se sa skybuffalo-m.
"U moje vreme", tj kada sam imao barbuse , minimum mi je bio 12 kom. Trudio sam se da bude jednak broj mužijaka i ženki.
Bilo je situacija kada sam na 2 ženke imao 6 mužijaka, jadnice nisu smele da izađu iz skrovišta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2019 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno mislim da nema sanse da je barbus odgovoran za ovakvu ranu. Ako se koskaju medjusobno prvo ce se primetiti pocupana zadnja peraja, i to onaj donji deo. Jaci barbus juri slabijeg i grize mu donji deo repa. Kasnije kada peraje bude osteceno, i drugi barbusi ce poceti da ga grickaju u prolazu i peraje ne moze da zaraste dok ga ne odvojis od grupe
Evo kako to izglado, ovu zenku sam odvojio. Ovo je kod njih cesta povreda kada postanu maticni primerci.

Image

Posto imam maticne barbuse, muzjaci se stalno tuku, nekad i dvojica na jednog ali nikad nisu jedni drugima napravili vidjlive povrede na telu.
Ovo moze biti neka bakterijiska infekcija, mehanicka povreda o neki predmet. Od riba mozda bikolor, koja je nocna riba i jako je agresivna. Meni je jedna od najlepsih, drzao sam ga na pocetku sa barbusima ali urnisao ih je kada ugasim svetlo i barbusi se nameste za spavanje.
Poslusaj kolege i malo povecaj broj ribica, da ne bi vremenom poceli da jure druge ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2019 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod moje drugarice bikolor ili frenatus ne sećam se sad tačno koji, je pobio sve barbuse za dve noći, živeo je sa njima oko mesec dana a došao je kao mali i bio miran sve do tog trenutka i onda samo odjednom po kratkom postupku. A onda je ubio i ancistruse. To je premali akvarijum za tu ribu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2019 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

drzao sam barbuse dugo i slozio bih se sa bojanom, ovo nije od borbe, ovo je nesto drugo, 80l je lepa litraza za koloniju barbusa 10-15 komada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2019 5:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isto mislim da je bikolor krivac. Takva rupa ne može baš preko noći da se stvori. Morala bi da se pojavi prvo upala tj nadutost tog dela tela ili čir koji polako raste. I jedno i drugo je lako uočljivo.
Barbusa što je ozleđen je najbolje premestiti u karantin i dodavati neki lek protiv infekcija. Metilensko plavo, plavi lek protiv belih tačkica, isto može da pomogne pri oporavku. Ništa se od toga ne stavlja u akvarijum. Da nije zima predložio bih ti da ga stavis u neku posudu, teglu od 5l ili više i menjaš mu vodu 2 puta na dan po 90%. Pošto je zima, prati šta se dešava ako vidis da ne zarasta rana nego postaje gora, reši ga se. Riba od 100din, zameni je drugim zdravim, jakim barbusom ne gubi živce i ne reskiraj zdravlje drugih riba. U prirodi bi ga jato ostavilo kao žrtveno jagnje predatoru.
Tvoj akvarijum je malo mali za bikolora. On isto zahteva dosta dekoracije(kamenje, panj) i mesta za skrivanje(rupe, pećine) da bi bio srećan. Obezbedi mu adekvatnine uslove imaćeš manje problema sa njim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Barbusi,kripte,sagitarija Aleksandar Mitrovic Tražnja 0 Ned Feb 11, 2024 4:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbusi - puntius lateristriga Vladimir95 Ponuda 0 Sre Apr 28, 2021 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolesni borac Alekss__00 Bolest 1 Čet Jan 21, 2021 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbusi ImoNemo Početak u akvaristici 5 Sre Sep 23, 2020 9:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbusi na poklon Pleki Na poklon 1 Sre Avg 12, 2020 7:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License