Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ciscenje dna Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zelenizeleni
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2019 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav! Relativno sam nov u akvaristici i imam akvarijum od 50l u kom imam 4 zute moli, 5 kraljevskih neonki i 1 ancistrusa. Primetio sam da mi se po dnu (sljunak granulacije 1-2mm) nagomilava riblji izmet i ostaci nekih biljaka. Zanima me kako bih mogao da resim ovaj problem. Da li postoji neki aparat ili nesto slicno? Hvala unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2019 4:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zelenizeleni
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2019 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje mi se nesto zeleno (verovatno alge) pojavljuje po staklu, kamenju i biljkama. Molim za sto brzi odgovor! Svakako hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2019 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,koju rasvetu imas i koliko je aktivna dnevno?
Imas da kupis usisivac za podlogu oko 400 dindze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2019 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav

Kao prvo, nema potrebe za zurbom. Akvaristika se bazira na strpljenju, to svako od nas nauci pre ili kasnije. Posle to znanje preneses na ostale sfere zivora.
Kao drugo, nema potrebe za zurbom, moras dati vise informacija o svom akvarijumu (osim litraze i broja riba, koji filter koristis? svetlo? biljke koje imas itd...), i popuniti profil mestom stanovanja jer uvek ce se naci neko ko je blizu a moze da pomogne.
I kao trece, nema potrebe za zurbom, slikaj akvarijum pa postavi koju sliku pa ce i saveti biti kvalitetniji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2019 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvaristika je uživanje. Gledaš da što više uživaš, a da što manje imaš posla oko samog akvarijuma jer to onda nije uživanje. Za to je itekako potrebno strpljenje. Kad se postigne prirodna ravnoteža gledaš da je što manje remetiš i to je to... Ukratko... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2019 5:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su dimenzine akvarijuma, šta imaš kao filter i da li imaš neku vazdušnu pumpu za cirkulaciju i aeraciju, motornu pumpu... izmet se obično nagomilava da bude vidljiv tamo gde je kretanje vode slabo. Na tako maloj granulaciji podloge izmet bi trebalo brzo da se raspadne, podigne u vodenu kolonu i filter da ga usisa.

Sitan pesak retko kad ima potrebu za usisavanjem. Možeš da dodaš neku ribu dna da podiže detrus. Bolje reći neke ribe dna većina voli društvo svoje vrste. Ja ih nisam mnogo cenio dok nisam prešao na morsku akvaristiku. Znače puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2019 6:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za te zelene alge nabavi teodoxuse (puzeve) resices ih se za kratak vremenski period.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zelenizeleni
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2019 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice filtera, imam Atman HF-0600, od osvetljenja jednu obicnu sijalicu od 6w, a od biljaka imam Echinodorus ipica, Microsorum pteropus i Sagittaria subulata. Koji usisivac za podlogu preporucujete i koju ribu dna? Puzeve cu pokusati da pronadjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelenizeleni
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2019 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za vazdusnu pumpu nisam bas siguran sta predstavlja Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2019 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj oglas ovde za traznju pojedini clanovi foruma ih imaju u visku ili ih prodaju. Najbrze i najsigurnije resenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zelenizeleni
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2019 1:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliko mi treba njih?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2019 6:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi non stop imali da jedu i da ne bi ostali crkavali od gladi itd racunica je neka 1 na 5L vode, da sam na tvom mestu uzeo bih 5-7 komada i pustio da se sami razmnoze kroz 2-4 meseca, zavisi od promene sredine i navikavanja na istu dok se upare, pare i da se iz ikre izlegu mali. Ukoliko ima viska hrane bice viska i ikre, cim se hrana smanji smanjice se i parenje, ali bice mladih. Bitno je samo strpljenje jer je potrebno vreme za njih, kao i sve drugo u akvaristici.

Sto se tice riba dna bilo koju vrstu koridorasa (koja se tebi svidi u prodavnicama koje obilazis), kuli kuli, gobi..

Usisivac je obino crevo kod redovne zamene vode prstom promuvas dno i odmah se sve usisa, svakakva prljavstina, tako da vidi ako ces da uzimas igracke moraces nekog da sacekas ko koristi usisivace na bazi vazdusne pumpe ili koji vec novi postoje. Mada glas ipak ide obicnom crevu. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2019 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto rece ti panda,obicno crevo zamuti malo dno,da se podigne i povuci vodu.Na izmeni vode mozes to raditi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2019 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja dno usisavam mozda jednom u 3 meseca pa cak i duze. Za taj Atman nisam siguran koliko utice na strujanje vode. Kod mene je crevo kanister filtera namesteno tako da stvara kao prirodno strujanje vode i samim tim (uz pomoc koridorasa) sve sa dna bukvalno ne stigne da se nagomila. A kao sto su gore naveli, obicno crevo ima da se kupi i online i u prodavnici, sluzi za sifoniranje dna, ima i nastavak da ne uvlaci kamencice. Prodrmas dno i tokom zamene vode usisas visak taloga. Imas i puzeve malezijce, i njih ces dobiti na poklon ako imas nekog akvaristu u blizini. Oni su dobri jer rovare po podlozi i tako cine svasta nesto dobro za ceo akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelenizeleni ::
Za vazdusnu pumpu nisam bas siguran sta predstavlja Very Happy

Pitam, jer si pre pisao da imas atman HF0400 pa sam hteo da ti predložim da pomeriš filter na neko drugo mesto kako bi imao bolju cirkulaciju vode kroz akvarijum. Kad imaš lošu cirkulaciju vode vazdušna pumpa puno znači. Ona čak više pomaže u cirkulaciji nego u aeraciji.
Napravi čistač dna neka veliki špric i crevo za vazduh može izmedju slamka da da čvrstine. Ako nemaš spric neka manja flašica isto može da posluži. Fabrički čistači vuku dosta vode pesak od 1mm ima da uvlače u sebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ciscenje akvarijuma, redovna zamena v... brcilo Početak u akvaristici 6 Sre Feb 15, 2017 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ciscenje plasticnog aq Thunderbeast Ostala oprema 7 Pet Jun 27, 2014 1:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ciscenje kanister filtera Andjelija Filteri i pumpe 4 Pet Apr 04, 2014 11:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izdvojeno: Ciscenje vazdusne pumpe Milos987 Uradi Sam (DIY) 10 Čet Jan 09, 2014 12:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ciscenje filtera i zamena vate? ludidzora Filteri i pumpe 9 Pon Dec 17, 2012 9:32 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License