Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Veseli haos - 63l, LowTech Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2019 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon prve postavke akvarijuma u temi Povratak akvaristici, prvi biljni akvarijum, koji je na kraju ispao polu-uspesan akvarijum, odlucio sam se za novu postavku. Iz tog prvog sam nesto naucio, apetiti su porasli pa zasto da ne Smile

Image

Akvarijum i oprema su isti kao pre :

60x30x35 ~ 63lit : Rucna izrada, KP obrada
Rasveta: 1 x 24w T5HO, Sylvania LumiluxDeluxe 865, Arcadia reflektor
Filtracija: Atman F103 + Spray Bar
Grejac: Atman 50w
CO2: Secer-kvasac

Za razliku od proslog akvarijuma gde se tresetna podloga ispostila za 6 meseci, nazalost nisam stavio osmokot ili neko drugo djubrivo ispod nje, ovaj put sam probao sa Tropica Plant Growth substrate, sa kojom sam bas zadovoljan. Preko nje je recni sljunak.
Od dekoracije Red Moor Wood, i nesto jako malo Dragon stone-a.

Biljke :
- Prednji plan : Althernathera Mini, Staurogyne Repens, Cryptocorine Parva.
- Srednji plan : Anubias Nana Petite, Microsorum Windelow
- Zadnji plan : Echinodorus Red Flame, Cryptocoryne Wendtii Green, Bacopa Monnieri, Microsorum Pt

Ribice :
- Rasbora 10x
- Endler gupi 3x (ne uklapaju se nikako u viziju akvarijuma, jedan muzjak je dosao greskom sa manje od 1cm sa puzem, pa ga ne diram )
- Ancistrus 1x

Kozice, puzevi :
- Amano 3x
- Red cherry, Sakura red, Rili, poceli sa 8 komada, sad ih ima sigurno 30+
- Tiger Nerite, Zebra nerite, po 2 komada

Evo i nekih slika kako je akvarijum napredovao za 7 meseci, metabolizam mu je prilicno spor, sto mi zbog trenutnih obaveza jako odgovara Smile

Image

Image

Image

Image

Sad je vec godinu dana kako sam u biljnoj akvaristici, i eto mozda jos ljudima koji su pocetnici kao ja u biljnoj nadahnuce da nije mnogo tesko Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2019 12:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 3:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican! Nego jel treba ta alternatera da ide toliko napred ili se sama siri u tom pravcu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sama se prosirila, tj kako je dobijala na bujnosti popunila je dosta mesta Smile Od svih biljaka koje imam, na papiru je ona najzahtevnija, ali mi se mnogo brze adaptirala i generalno bolje izgleda od Staurogyne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alfa
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2018
Poruke: 14

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelijepo! Kako baratas sa tim CO2, jel ga gasis ili pici 0-24?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CO2 je 24/7 na dnu ulaza u filter, tako da je apsorbcija dobra. Smesa je slaba bas zbog toga sto nista ne diram oko toga, tako da je ujutru blago blago zelen dropchecker, a pri kraju fotoperioda plav, tako da dodajem malo CO2, bolje nego nista, a opet nemam neki strah da ce ista po zlu krenuti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo, lepo.. Tu si u pravu tezi je s. repens za odrzavanje nego altera, mozda nece lepo da izgleda ukoliko nema gvozdja i mangana u podlozi, ali ipak raste i sa braon listovima dok s. repens male promene se dese propade i istopi se skroz biljka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alternanthera se bas lako prevela u submerzno, podloga je dobra i jos sam stavio jbl kugeln jednu kuglu izlomio i na vise mesta, njoj bi kod mene jedino prijalo jos malo svetla.
Staurogyna je submerzna stigla, iz dva izvora. Oba su sa co2 iz boca, jedina razlika je sto je jedan akvarijum sa ro vodom, drugi standardna cesmovaca. Cim su ubacene posle 3 dana su se kompletno melt-ovale, al krenuo nov rast Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da joj pojacas svetlo morao bi co2 onda dolazi da crpi vise hrane (elemenata) pa dodavanje djubriva pa za tim.. itd, nasao si pravi balans sa njom lep je zbun napravila sama se siri po podlozi ne diraj nista. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodajem vec elemente, isao sam sa rainforest mikro/makro dosta dugo, sada sam probao profito pre mesec dana, za mikro+kalijum nista ne fali Smile Azot i fosfor od zivog sveta dolazi sasvim dovoljno, mada tu razmisljam da opet krenem sa malo makroelemenata.
Svakako da, balans je postignut i to sam bas zadovoljan Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Haos u akvarijumu, Molim za pomoć. zimlim Bolest 11 Čet Nov 06, 2014 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeleni haos Laki 27 Akvarijumi 19 Ned Jun 01, 2014 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Haos u akvarijumu... :( bakibgd Bolest 2 Čet Jun 07, 2012 10:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License