Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Veći akvarijum, gomila nedoumica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tusmo da se pomazemo,a sto se tice ugaonog filtera sa zazorom zamislio sam
da bude 12 cm sirine I duzine 40 cm sa 3 pregrade Prva 10 cm gde je zaozr I to ce biti taloznik
druga 20 cm za filter materijal I treca 10 cm sa pompom e u njoj cu busiti staklo prema akvarijumu
zasilikonisati plasticni muf u koji cu sa jedne strane zavrnuti spey bar a sa druge strane koleno sa
brzom spojkom za crevo do pumpe.
Isto tako sam zamislio da busim tu komoru za nastavak za ovo tanko silikonsko crevo za co2 sa jedne
strane provucem crevo kroz filter i ubodem u nastavak a sa druge strane stavim difuzor ako se tako
zove rasprsivac za co2 da se sto manje creva i opreme vidi u akvarijumu Smile
Eto ako moze neka ideja od ovih da ti pomogne kada budes sklapao svoj akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 8:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DejanM1980
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 12
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 05, 2018 9:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav nakon dugo vremena od postavljanja teme i plana za novi akvarijum, ali vremena nikada dosta i uvek se ispreči nešto važnije. Konačno je juče akvarijum postavljen i napunjen, evo slika. Trenutna postavka je samo privremena jer je uslovljana panjem koji teži da ispliva pa dok se to ne sredi kamen je na njemu i pored njega, a bilje kako sam našao mesta Very Happy. Kada se situacija stabilizuje biće pretumbavanje i verovatno zamena bilja.

Za početak mi treba veći tv Very Happy

Image

Unutrašnjost haube samo bez žica i ventilatora, zaboravio sam da uslikam. Svetlo T8 4x18W. Inače sam filter ostavio nepokriven kako bi ventilator duvao u vodu i imao više efekta. I leti i zimi je toplo u stanu plus neonsko osvetljenje, pa nema šanse da sve funkcioniše bez ventilatora.

Image

I konačno slika prve postavke

Image

Kada odleži određeno vreme, javljam se za savete oko bilja i postavke Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sre Sep 05, 2018 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast, jako lepo izgleda ovo. Kad se razgrana bilje biće još bolje. Je l planiram da dodaš neko tepih bilje u prednji plan?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanM1980
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 12
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 05, 2018 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To mi je plan ali kad panj gurnem još pozadi. Sada je u ravnoteži i ne smem da ga diram jer ode na površinu Very HappyVery HappyVery Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanM1980
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 12
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mali update kad sve napokon dođe na svoje Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2019 7:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda je bilo lepo, ali sada je prelepo!!!
Svako ima svoj ukus, pa tako ja uopšte ne bih sadio biljke u prednjem planu da formiraju neki tepih.
Pored ove lepe i kontrolisane džungle, taj tepih bi bio višak! Možda neka kriptokorina parva. Sporo raste, u visinu ne ide, nije zahtevna...
Kamenje izgleda vrhunski!!!
Sve u svemu, svaka čast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanM1980
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 12
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2019 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, inicijalno sam mislo tepih, ako odustao sam od njega jer mislim da bi bio previše natrpano i pojele bi biljke ceo akvarijum. Ionako na nedeljnom nivou trimujem, ako dočekam drugu nedelju ribe nemaju gde da plivaju. Vidite šta imam od biljaka pa ako nekome treba nešto od njih javite se, delim (inače sve bacam u smeće nakon trimovanja). Nema algi sve je čisto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2019 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uredno i lepo, svaka cast.
Koji je to kamen, onaj kupovni od cca 500 dindzi ili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanM1980
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 12
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2019 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, to je kupovini kamen. Nisam mogao da se cimam sa probama da li mogu ili ne kamen u akvarijum (nedostatak vremena), pa sam izabrao brži ali skuplji način.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2019 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, akvarijum izgleda odlicno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2019 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve pohvale, bilja sasvim dovoljno, ja licno ne volim tepih biljke vec volim da se vidi pesak u prednjem planu kao kod tebe ovde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanM1980
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 12
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i mali update, malo premeštam, tumbam, igram se sa biljkama Very Happy. ovo je pre par dana Pogostemon je još 10ak santimeretara porastao
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2019 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako sam propustio tvoju temu. Akvarijum je fenomenalan,
nekako me podseca na proslu postavku u mom akvarijumu. U aprilu je bio i lespi jer su biljke bile malo vece. Svaka cast Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanM1980
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 12
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2019 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan95 ::
U aprilu je bio i lespi jer su biljke bile malo vece. Svaka cast Bravo


Uf jeste, ali takav bude oko 2 dana, bilje je pretežno brzorastuće i čim ga malo ostavim ribice nemaju gde da plivaju Very Happy (čini mi se da golim okom mogu videti da raste Laughing ). Trimovanje je neizbežno na dvonedeljnom nivou.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2019 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izbor biljaka nam je identican tako da znam kako ti je Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License