Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 2000L FOWLR morski akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2019 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj nam neku sliku algae scrubbera dok je u funkciji. Zanima me kako si ga postavio u sumpu?
Inace akvarijum je odlican, sve pohvale! Sama ideja je vredna divljenja!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2019 1:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2019 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda se ne vidi najbolje ali napravio sam 2 kao T noge i spojio ih izmedju gde se nalazi cev sa procepom.
Svi krajevi osim jednog na nogama su zatvoreni. U otvoreni kraj ide cev od pumpe i to tera vodu kroz prosecenu cev koja spaja noge.
Manje vise jako jednostavno, sve je uradjeno od cevi 32ki.
Pumpa je atmanova oko 2000l jer mi odgovara taj flow preko mreze.
Mreza je sa ebaya porucena pa sam je samo izgrebao da bude malo hrapavija.

Do sad sam vadio crnu algu i sad je pocela zelena da se hvata.
Testiram svetlo i dalje, da vidim koja jacina i koja boja bolje radi. Sa desne strane je 2 x 50W led kao grow reflektori (sa ebaya isto).
Sa leve strane je jedna CFL 6500K od 85w.
Cini mi se da desna strana ima mnogo vise pokrivenosti od leve tako da LED radi bolje za sad.

Bude oko 350gr algi kad skinem sa screena. Ima tu minimalno vode sto ne ocedim. Recimo 300-350gr algi za 2 nedelje.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2019 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, i ats si profi odradio!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Davno nisam stavljao update pa evo jedan Smile
Akvarijum radi kao sat od kako sam ga startovao. Igrao sam se sa svim i svacim i testirao kako akvarijum radi.

Sto se tice korala preferiram i dalje mekice i anemone. Ne zelim da se bakcem mnogo sa tvrdim koralima posto mi se i dalje ne svidjaju nesto preterano da bih se oko njih mucio.
Uzimao sam 2-3 da probam ali mi se nisu svidjali pa sam poklonio Smile

Planiram da ubacim jos koji sarco i da promenim koju narandzastu anemonu za neku jarkije boje. Ako imate/znate nekoga da ima anemona koje su zelene, crvene, roze... i da hoce da proda/menja posaljite ga do mene.

Nabacio sam sebi dosta tube anemona posto mi se jako svidjaju. Imam 2 LPSa 1 sun koral i jednu heliofungiju.

Sto se tice riba tu je manje vise slicna postavka. Imam 6 zutih, 6 plavih tangova, 1 kole tang (hocu da dodam jos 2-3), pikaso triger, wrasovi... Imao sam anularis andjela ali sam ga prodao jer mi nije imao neki personaliti pa mi je bio dosadan.
Regal andjel mi je uginuo. Jeo je samo misis i birao je prilicno hranu pa je jedan dan odlucio da proba palitoe i tu je pojeo zadnji obrok. Sve u svemu nisam nesto odusevljen andjelima, nekako su mi dosadni.
Ocekujem da cu da nabavim porcupine puffere kao zadnje ribe, probat cu da idem sa 2 manja.

Svetla su 4 x 200w aquareef. Prilicno sam zadovoljan kako rade pa mogu da preporucim.

Drzim nitrat oko 1-2 i fosfat je oko 0.01-0.03. Sto se tice filtracije skinuo sam ATS posto me je smaralo da "zubori".
Promenio sam sump dizajn (pre sam imao vise slatkovodni) pa sam napravio komoru za cheato koju imam na izvoz svake 2 nedelje. Dodao sam GFO reaktor pa u njega stavim jako malo GFOa da izvlaci fosfat.
Tu su skimeri (dodao sam jos jedan) cisto da imam redudantnost.
Pored toga dodajem 23ml vodke svaki dan (obican kit za infuziju radi posao).

Cisceno je staklo pa ima more cestica u vodi ali se vidi sve.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oqO3t5SC26Q[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2019 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta drugo reci osim svaka cast. Verovatno zbog mog OCD-a svetla mi nekako kvare utisak. Dok o samom akvarijumu trenutno mogu samo da sanjam. Mislim da ne bih uspeo ni nano salt da napravim. Ovo mora uzivo da se vidi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2019 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma i mene nervira sto se vide Wink

Pokusao sam da ih spustim sa nosaca da stoje na ojacanjima, onda se ne vide ali svetlo nije lepo rasporedjeno.
Previse je jako ispod njih i snopovi su fokusirani (manja pokrivenost). Hteo sam da okacim posle sa plafona ali onda se i dalje vide.
Ovako je u principu kompromis. Namestim kako zelim da pojedine delove pokrivam i napravim malo senke da nije full osvetljeno na celom tanku (to je ona slatkovodna strana mene Very Happy).

Imam ja jos jedan pored slatkovodni od 1000l tako da svetla se najmanje primete kad gledas sve uzivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2019 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

respectre ::
Mislim da ne bih uspeo ni nano salt da napravim.

Mislim da se preuvelicala ta sva prica oko morskog akvarijuma. Iziskuje meni licno malo vise vremena nego slatkovodni ali to nije nista specijalno jer mi je slatkovodni akv full automatizovan (samo hranim ribe i ribam staklo 1 u mesecu).
Ako neces da drzis neke prezahtevne korale mislim da to moze jako lepo i jednostavno da se uradi.

Ja nedeljno jednom merim parametre u akv i to je to. Svaki dan dolivam vodku, ispraznim skimer ako treba i hranim ribe i anemone.

Posto je mnogo vode u pitanju, zamena mi nije bas bila opcija tako da sam pre mesec dana slao vodu na proveru u aquaforest icp test i sve je na mestu (prilicno sam se iznenadio jer hranim i previse Smile).
Poceo sam da doziram AF ABC komponente 1 nedeljno pola doze od preporucene posto imam dosta mekica. Ne znam sta oni tacno vuku iz vode pa cu da posaljem opet vodu za 3-4 meseca da proverim.

Sve ukupno ne potrosim vise od 3h nedeljno a i da potrosim mislim da je ok kad se rasporedi na 7 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2019 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivo izgleda akvarijum sa tube anemoama. Lepo je i viditi da je svetlo prirodnije a ne samo plavo. Pazi sa GFO, posisa brzo fosfate. Sinularie su jedni od većih potrošača elemena među mekim koralima; vode se kao koral koji gradi greben. Što su veće to više silikata u osnovi talože a i broj sklerita im se u granama povećava, počinju da srastaju/okoštsvaju i prave tvrde grane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2019 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

GFO mi je trebao jer onaj suvi kamen ima nesto od cega cim ga ubacim krene cijano. Tako da sam dodao GFO i radi mi trenutno 10ak sati.
Koristim kolicinu od jedne merice one za AF so tako da je prilicno malo.
Kad dodajem novi kamen onda ostavim duze da radi ali merim svakako nedeljno jednom parametre tako da me ne iznenadi.

Skida po malo i vodka a i trebaju joj da skine nitrat pa drzim sve u nekom balansu.

Sto se tice sinularije ona je ogromna, bas je intersantna posto izgleda kao ogromno drvo.

Ja ne volim ono cisto plavo svetlo posto ne vidim boje riba a ni prirodne boje. Drzim bele isto kao i plave tako da se ne primete a korali svetle.

Predvece se prilikom stisavanja svetla ostave samo royal blue na mozda 15ak minuta. Tad su korali na redu a ribe odu na spavanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License