Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Algar za braon alge po kamencicima,dekoraciji,staklu.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
uki01
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2019
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sre Sep 25, 2019 7:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,u skoro formiranom akvarijumu a i do sad nikad nisam imao problem sa zelenim vec samo sa braon algama.Kog algara mi je najbolje da uzmem za te braon alge ili je u principu njima sve to isto? U akvarijumu se trenutno nalaze 3 corya,planirano je ubaciti 15 dumbo ear guppy kad porastu(za jedno mesec ipo).Ja sam se razmisljao izmedju sijamskog,lisice i ancistrusa pa mi je najbolje ovde da pitam.Zapremina akv ~50l(koji litar gore dole),da napomenem da sam posadio dosta pelcera i da fino napreduju sve biljke.Takodje ni taj problem nije toliki problem da ne mogu da zivim od toga ali cisto bih voleo da eventualno smanjim na minimum ako je to moguce postici algarom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 25, 2019 7:40 am Snimi Poruku Nazad na vrh

vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Sep 25, 2019 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijamac će ih grickati, ali ni jedan algar ih neće potpuno odstraniti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Sep 25, 2019 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolji algar za crnu cupavu je pinceta....ne mozes da verujes koliko moze za samo jedan sat da pojede cupave alge....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 14, 2019 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Još bolje prstići... Čupave alge odstranjujem sa biljaka, dekoracije i supstata prstima jer sa njima imam mnogo bolji osećaj nego sa pincetom. Visina vodenog stuba nije problem. Mogu duboko da zamočim ruku. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2019 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2019 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2019 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kalo da suzbijem ovu brao algu, kojim preparatom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2019 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prljavstinu koja se vata na belom kamenju? Nikako, to je neizbezno, kad tad ce pozuteti, jedino sto moze je da se prolongira redovnim sifoniranjem dna i redovnim izmenama vode, a za ovo braon po staklu pomaze bilo koji puz.

Nego meni vise zanimljivo ovde sto se odgovara na prvi post kao da je bba a ne pocetna braon koja prolazi i sama od sebe kad se stabilizuje sistem ili cim se poboljsa higijena akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Dec 23, 2019 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nerite su zakon za ove alge
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2019 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto najgore ,stvarno odrzavam aqv.. menjala sam vodu od starta na 10 dana i manje i uvek sifonirala i staklo cistila. Na samom staklu nemam nista, od cistaca imam puza jabucara i ancitrusa koji mi je vise lenj nego sto nesto cisti..pokusacu nekako da skinem sa kamenja algu ako ne uspem menjacu dno, u crno..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2019 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proci ce same od sebe, bez cistaca i bez preparata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam dva Crossocheilus Siamensis... tiberi Na poklon 1 Sre Okt 25, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License