Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Fin rot kod borca? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
emad
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Dec 2019
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2019 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
imam problem sa borcem. Rep mu izgleda kao da se razdvaja na par mesta i da mu fale komadici. Slikala sam ga i pokazala u pet shopu slike gde sam ga i kupila pre dva meseca, dali su mi Bactopur MIS i rekli da pokusam sa tim. Vec drugu turu ga lecim tako, ali mi ne deluje da ima pomaka. Leo normalno jede, pliva, danas sam nabavila Sera Quick Test i osim malo povisenog pH (Oko Cool sve ostalo je u granicama idealnog. Nisam ga vidjala da sam grize svoj rep, i mislim da nema na sta od dekoracije toliko da se zakaci. Akvarijum ima oko 13 litara, ima filter i grejac (temp. je 27 stepeni otprilike). Prvi put sam na forumu pa ne znam kako da ubacim slike radi boljeg razumevanja problema. Ako neko moze da pomogne bilo kako bila bih zahvalna!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2019 7:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

emad
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Dec 2019
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2019 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

P.S: Probala sam da dodam u svoj album slike Lea, nadam se da sam uspela.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2019 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi se nesto belo ali prvo par pitanja kazes da je dva meseca kod tebe u kakvom je stanju kupljen sa busnim perajima ili su bila bez rupa? Koliko cesto menjas vodu u akvarijumu ili samo dolivas kad ispari? Taj unutrasnji filter zauzima previse prostora na 13L a bolju filtraciju na tako malu litrazu ima hang on filter cak i bez dodate filter mase samo sto se smanji na minimum. Grejac je previse podesen na 27 slobodno ga smanji na 24-25 zbog velike temperature moguce da se stvaraju bakterije koje uticu na rep pa se raspada.

Nego meni to deluje vise kao da se rep i peraja vracaju u normalu tj rastu (preko ovih fotografija, jer ne znam kako je izgledalo ranije).
Da li si uzela baktopur kapi ili tablete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
emad
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Dec 2019
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2019 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzom odgovoru! Kad sam ga kupila nije imao busna peraja nigde. Vodu menjam na 5-7 dana, otprilike trecinu mozda malo manje. Sto se filtera tice, to je jedini koji sam imala, a trenutno ne mogu uzeti novi pa se nadam da nece praviti problem jos neko vreme dok ne kupim manji. Grejac cu smanjiti na manje. Otkad ga lecim drugu turu deluje mi na dva tri mesta kao da rastu ponovo ali nisam imala iskustva sa tim pa ne znam, imam baktopur kapi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2019 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok sa kapima ide malo sporije nego sa tabletama ali vidi se da je bolje. Kolika je temperatura u prostoriji gde je akvarijum?
Sto se filtracije tice moze da se ubaci ceraptopteris i limnobium spongia ili lemna minor kao plutajuce bilje da izvlaci sve stetno umesto filtera jer jedna betta ne prlja toliko, a kad poraste ceraptopteris moze i da se zasadi u podlogu, tako da sa tim biljkama ni ne treba filter na tu litrazu, a i prirodnije ce da izgleda akvarijum jer ova dekoracija nekako nije to to cak iako je akvarijum za deciju prostoriju. Napisi u profilu odakle si mozda se neko javi da ti da neku od pomenutih biljaka jer rastu kao korov, naravno ukoliko si zainteresovana da menjas izgled akvarijuma i imas vremena da preuzmes biljke. Inace pomenutim biljkama treba samo redovna zamena vode i najobicnija sijalica od mininum 5W (ove led) da bi rasle nikakva hranjiva podloga, prihrana, prehrana itd nisu potrebne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
emad
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Dec 2019
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Dec 23, 2019 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice temperature u prostoriji nisam sigurna tacno, ali subjektivno je prilicno toplo posto zivim u garsonjeri i ko god dodje kaze da je vrucina. A za biljke ako ima da se kupi u pet centru ili negde mogu otici da pogledam umesto filtera to. Samo jos jedno pitanje, posto sam ga lecila prve nedelje, i posle promenila vodu i sad odradila terapiju jos jednom, da li da sacekam neko vreme da vidim kako ce ici ili treba jos da koristim kapi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Dec 23, 2019 5:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad radi kao sto si do sada redovno menjanje vode tj odrzavanje akvarijuma standardno higijena na visokom nivou, ukoliko se vidi da ide ponovo na gore radi tretman po uputstvu, mada ako se dobro hrani nece imati problema sam ce napraviti imunitet od svega..

Izvadi termometar iz akvarijuma i ostavi ga pored tokom danasnjeg dana i proveri temperaturu na po par sati ako ne prelazi ispod 22 slobodno mozes i grejac da izvadis da mu oslobodis prostor u akvarijumu. Ukoliko mislimo na isti centar kod njih su borci u najgoroj mogucoj formi, jer ne znam od koga ih nabavljaju, ali stanje akvarijuma u kojima se drze je katastrofa.. da ne duzim, limnobium i lemnu nikako ne kupuj jer rastu na svakom cosku, dok ceraptopteris vec mozes kod njih da uzimas jer ga nabavljaju od pouzdanog izvora, jeste da preprodaju duplo skuplje ali opet za jednu biljku toliko bi postarina izasla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2019 1:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U zdravom cikliranom sistemu truljenje peraja se lako leči na borcu. Uzmu se čiste sterilisane makaze i odeče se deo peraja koji truli. Može da se radi na svakoj ribi na borcu je najlakše jer ima jako duga peraja. Samo treba voditi računa da se ne ošteti koren peraja. Ribice to ne boli najbolje i najbrže rešenje.
U tvom sistemu skraćivanje peraja možda i bude blagoslov za borca; možda čak i nema problema sa truljenjem nego sa oštećenjem peraja zbog jakog kretanja vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su ovo zenke borca? Maridza Ribe 4 Pet Jul 07, 2023 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čudno ponašanje borca mužjaka i ženke? Maridza Ribe 0 Uto Jun 13, 2023 6:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Blede krljušti borca. Zmaj Bolest 0 Sre Jun 23, 2021 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ich kod Borca BojanaP Bolest 4 Čet Mar 18, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License