Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potpuni pocetnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sub Dec 14, 2019 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A slika je u albumima na ovom sajtu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 14, 2019 8:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 14, 2019 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvuci anubie iz podloge tj zile mogu da budu u podlozi rizom ne moze da se desi da propadne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2019 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradjeno odmah po vidjenju mail-a.
Anuibia ima 2 grane. Da li mogu da odsecem I da stavim na drugoj strani panja ?

Po preporuci trebao bih da krajem ove nedelje stavim algare.

Treba mi preporuka i broj. Imam ideju da stavim i puzeve I ako je potrebno kozice.
Normalno ne zelim da stavljam velike ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene…
Ubaceni algari, kozice, puzevi …
Ubaceni I muljasi …
Imao problema sa algama … resio sa gore napomenutim …
Jedna biljka nije uspela … I to je odstranjeno …
imam neke barske puzice … za sada ih rucno odstranjujem .. ako primetim ih vise ide Nerita …
Osecam se ko stari akvarista Smile

Ali bitno je da se uci …

Sutra kupujem ribice gornjeg dela … Deci se svidjaju tetre … sto sarenije to im je lepse ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brebrzo ti je to da još poubacuješ čekaj bar još 7-10 dana a i inače filter nije nikakav u tim fabričkim još 5-6 neonki ti je maximum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2020 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno … filter je 300 lit/h … gornji deo stavljen je malo ispod vode pa nemam skramu … biljke ne lelujaju … a tetre koliko sam procitao nisu za brzu vodu ..
Pitanje u vezi broja ribica … da li se računaju i ribe dna (algari i muljari) i kozice ili samo ribe koje nisu ribe dna u akvarijumu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2020 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tetre.. sirok pojam kad se kaze na koju odredjenu vrstu tacno mislis?

Neko racuna i sa ribama dna neko ne ali uglavnom vecina LDA prlja 3-4 puta vise nego ribe gornjeg ili srednjeg sloja.. zaro su tu coriji koji donekle neutralisu to dizuci i pevrcuci podlogu pa da kazemo dobar deo toga ode u filter.

Vidim da si odustao od prvobitnog plana koji je trenutni? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2020 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odabir dece to je razlog.
Uzeo sam 6 kolor tetre iz Art-a.

Za dole sam uzimao na preporuku ljudi iz Art-a.
Dole sam uzeo 5 amano kozica (1 na 10 litra) i 5 sakura red kozica i 2 nerite. 6 malih algara za razlicite tipove algi i 4 malih korija i 2 sewelije (klinci trazili).

Znam da je sarenilo ali bitna mi je higijena. Imam biljke koje za sada rastu kako treba, pojacao sam svetlo sa dodatnom lampom.

Za sada sve funkcionise dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2020 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da … lepo se hrane ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2020 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gymnocorymbus ternetzi? Da li na njih mislis? Nece njima smetati to strujanje vode, naprotiv plivace uz i niz tako da ne razmisljaj o tome tj njima. Ukoliko si sve po ps-u sto bi se reklo uzimao iz art-a na preporuku neces imati nikakvih problema.

..e sad sto se tice higijene pokusaj da ubedis decu da ih ipak samo jednom dnevno hrane i to pola sata sat po paljenju svetla, jer znam sta u vecini slucajeva znaci "lepo se hrane" Smile ili pokusaj da im daju i po paljenju svetla a i po gasenju tj po paljenju nek ubacuju hranu za ribe sto su u sredini i/ili po povrsini a pred gasenje da ubace spirulinu ili dve za ribe dna. Redovno menjanje vode je najbitnija stvar kod higijene akvarijuma, uz sifoniranje jednom na svako peto menjanje vode (za tvoj tip akvarijuma).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2020 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala jos jednom Lisce…

Jeste to je to Gymnocorymbus ternetzi ... nije da mi se svidela ideja kupovine tih kolor tetri (citao sam kako se dobijaju iako sam kupio u art-u ) … ali za njih pravim ovaj akvarijum ...

Hranim ih Tetra Rubin 2 puta (na vrh prstiju) i spirulinom 2 tabletice dnevno … za sada je akvarijum kod mene a ne kod dece … kada oni dolaze ne hranim ih dok oni ne dodju … a za raspored hranjenja hvala ...
menjanje vode 1 nedeljno trecina … odnosno 16 litara ...

Filter cistim 1 nedeljno ujedno i motor … ima dosta bilja pa racunam dok se ne primi nije problem da ocistim i motor ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2020 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sifoniranje koristim Sera Gravel ali mi se cini veliki za moj akvarijum ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2020 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I nakon toliko vremena. Borbi sa zelenim i crnim algama (pocetnicke greske), ali covek se najbolje uci na svojim greskama, saljem slike svog akvarijuma.

Sada koliko toliko akvarijum je samoodrziv ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2020 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slike u Albumu … nisam naucio da postavim slike u poruci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2020 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Odlicno ti ovo napreduje. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License