Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 LED rasveta kombinovanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nameravam da na svom akvarijumu sa haubom ubacim jos jednu LED stetiljku.

Trenutno imam LED AQUAEL LEDDY TUBE RETROFIT SUNNY 8W a planiram da dodam i LEDDY TUBE RETROFIT PLANT 10W

Karakteristike se nalaze na njihovom sajtu ... jednu cu pricvrstiti na haubi sa gumenim drzacim i pojacati sa silikonskim lepkom (led sijalice ne greju).

Pitanje da li se mogu kombinovati LED svetiljke razlicih karakteristika … ovde je prva pogodna za ribice dok je druga pogodna za biljke.. imaju razlicitu i temperaturu boje i ostetljenje.

Unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 9:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu. Zato je i bio predlog (u glavnoj temi) da uzmes juwel akvarijum jer bi imao da dodajes na vec postojecu haubu jos dve sijalice pored glavne, sad moras da se dovijas lepis itd.. a s tim odlazi i garancija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lisce … sve mi je poznato … hauba za AQUAEL nije bas nesto skupa … u sustini kompletan aquarium + hauba nije skuplji od JUWEL-ovog …

Hvala na odgovoru ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2020 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uz malo pameti i inata uradjeno bez bilo kakvog lepljenja …
Postavljena:
AQUAEL RETROFIT SUNNY 8W (900 lumen, temperatura boje 6500K)
AQUAEL RETROFIT PLANT 10w (650 lumen, temperatura boje 8000K)
Sada pitanje.
Vidim da za poboljsanje rasta biljaka se koristi manje svetlosti a veca temperatura boja. Ako neko zna bilo bi mi korisno da znam…
Citao sam o kolicini svetlosti potrebne za biljke W/litru, cini mi se besmislenim jer je podela uradjena za neonke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2020 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Dakle Lumen po litru,mislim da je tako preciznije, ali ima tu jos dosta faktora koji, uticu ovde je data tabela za nezahtevne,srednje zahtevne i zahtevne biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Buda04
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2020 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos jedno pitanje… Ako tako racunam… da li je bitna realna zapremina akvarijuma … npr. akvarijum je 54 litra, ali ako oduzmem podlogu zapremina je oko 48 litra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2020 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bilo koji nacin racunanja rasvete treba da budu okvirni. Ja na 60x30x35 imam 24w t5ho, i jako mi lepo ide althernanthera mini npr koja spada u medium light po tropici, dok sam se najvise mucio sa staurogyne repens, koja spada u low light. To je eksperimentisanje i probavanja, koja mogu biti vodjena svime Smile Isto tako, tabele sa lumenima su generalno orijentiane ka 6500k neonkama, uzmi npr kako su nekada rasle biljke pod sylvania gro lux, em boja odvratna, em malo lumena
Tako da proba Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta Stefanbgd Tražnja 0 Uto Jun 01, 2021 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diy Led rasveta Malina Rasveta 3 Sre Nov 18, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License