Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Slano sitničarenje v3.0 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jan 06, 2020 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet problemi sa PO4 i NO3. Test ih ne detektuje, već duže vreme. Kao posledicu imam odumiranje korala. Najviše su pogođeni gsp i zoe, skoro 80% je propalo.

Pokušaj da povećam broj riba će se izgleda loše završiti. Uzeo sam bicolor blenija i puževe. Dok je paket stigao bleni se smrzao. Da ne kažem zaledio jer je kutija bila u prtljažniku autobusa. Na nesreću, nije bio totalno mrtav kada sam ga preuzeo pa sam petočasovnim kapanjem i laganim dizanjem temperature uspeo da ga vratim u život. Sada mu fali deo usta, ima i gubitak tkiva po glavi, trese se i ubrzano diše. Rekao bih i da ne jede. 3 vrste lisnate, dve vrste granulirane, nori sam mu nudio kao i tablete spiruline. Možda uspeva da se hrani algama ali i one su u izumiranju i jako sporo rastu. Taj mali grobić me je debelo pomrsio konce. Hteo sam da dodam jato Pomacentrus alleni u januaru i vratim pesak ali pošto sumnjam u zdravlje ribe što sam dodao u akvarijum sledećih 6 meseci ne planirm promene, dodatavanje i vađenje organizama iz akvarijuma. Pa šta preživi. Dobra lekcija za ubuduće. Za sledeće ribe podižem katantin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 06, 2020 6:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2020 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Sto mu gromova! Gde baš danas, što ne potraja bar još jedan dan Mad


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jan 20, 2020 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Team ugašena. Potrebna mi je pauza od akvaristike. Budućnost akvarijuma je nizvesna. Kratko sam ga stavio na KP ali su ljudi počeli da zovu od ranze zore i postavljaju mnogo glupa pitanja, bez obzira što je bilo napisano da to ne rade. Moj fitilj kratak a sa ljudima je teško pa sam od te fiks ideje odustao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2020 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta bi? Jesu li neki razlozi privatne prirode, ili te je prosto smorilo ovo sto se desavalo u poslednje vreme sa ribama?

Potpuno razumem situaciju kada morski predje iz zadovoljstva u teret... Ali moj savet je da ga malo ostavis po strani i iskuliras, ali ne gasis,... Cim se odmoris od njega vratice se zelja, znanje imas... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2020 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodatno - jedan si od retko aktivnih clanova na forumu, steta bi bilo da tako i ne ostane Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BuenosAires
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2019
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bila bi zaista steta da totalno odustanes odlican akvarijum i iskusan akvarista spreman da pomogne korisnim savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema padanja.
Iskuliras se malo,odmoris se,iskljucis se,pustis da se stabilizujete i ti i on....pa onda povuces crtu,a svakako znas sta treba u tehnickom smislu raditi....nekad je i los kraj povod za novi pocetak ,ili nastavak(nazovi to kako zelis).
Najlakse je odustati,kajao bi se veruj mi.
Najgore je kad nesto u cemu treba da uzivas pocne da te zamara.
Po nekad nema objasnjenja,kao sto neka pitanja nemaju odgovore.
Jedno je sigurno ,a to je da radis nesto sto volis,a znam da ti ovo volis.
Nisam neko ko ume da drzi motivacione govore,al te razumem a i donekle (makar sa foruma),poznajem...,znam da si tvrdoglav.
I kao sto to nekad ume da bude mana ,isto tako ume i da pogura kad zapne.
Srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jan 24, 2020 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na podršci Bravo
Frelancing je poprilično usamljen i tužan način života. Promena traži da se stvari stave u torbu i put pod noge. Nažalost akvarijum u torbu tesko da može da stane.
Trenutno akvarijum vidim ujutru kad ustanem, uveče kada legnem. Provedem 6-8h pored njega dok radim ne pogledam ga sem što nahranim ribe. Jedino opterećenje za mene je što šta god da se radi kako god da se napravi uvek fali 100e. Začarani krug morske akvaristike: kada nije so onada je koral, ako nije koral onda je riba, ako nije riba onda je ponovo so, pumpa, testovi...
Sistem smatram poprilično uspešnim. Zatvoren, jako malo isparava pH stabian na 8.4. KH gupitak od 0.5 na dan. NO3 i PO4 test ne čita. Standard zadnja 3 meseca. Možda bi sve bilo bolje po korale kad bi još riba bilo. Mene bi riba koštala dan, 5-6 sati u kolima plus benzin. Iz tog razloga ne znam kakva je situacija sa ribama trenutno. Zato ih i ima samo tri. Potresao se mnogo nisam zbog blenija, pružio sam mu šansu vratio ga u život ostalo je bilo na njemu. Nije mu bilo suđeno.

Bitna stvar i veliko uporenje za one koje čitaju. Nemojte hvatati ribe rukom. Dotija sam uhvatio rukom i izvadio iz prelivne kutije. Evo ga izgleda kao da je štipkao mladu na svadbi a svatovima se to nije svidelo. Isto sam uradio i prošli put kada je loše izgledao samo nisam kontao da ruka može toliko da sitnu ribu odere i skine joj sluz pa sam okrivio klovnove.

Ne napuštam samo pravim pauzu ili ću sve da svedem na minimum FWLR. Neke životne stvari, obaveze i planovi su presedan, npr buduća gospođa Paku(lepaša polovina nema nikada greške i mane) Biće me na forumu, malo ređe. Arduino kontrola i tema će se definitivno ostvariti. Dosta stvari sam ponovo poručio valjda će stići ovaj put. Mozda malo kasno krećem sa tim projektom koga interesuje jeftini kontrolor za kvarijum neka potraži Leviathan DIY Controller,
https://www.kickstarter.com/projects/schreiber/leviathan-0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Apr 07, 2020 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa lepa vest je da je akvarijum još uvek aktivan loša da vizički ne mogu mnogo da mu se posvetim. Dolijem vodu i nahranim ribe. Zadnji put sam ga čistio pre 3 nedelje.

Image

Damzel se pokazao kao velika napast. Fragove i kamenje je svo ispomerao. Gricka sinularije sad je odlučio izgleda da od sarkofitona naporavi gnezdo. Za 2 dana je ogulio pola jadnog šarka. Prepolovio ga je. Sa nekih 30cm je spao na 15tak. Ako neko ima ideju kako da ga uhvatim bio bi mu zahvalan. Da vadim sve iz akvarijuma nije baš opcija povredio sam nogu.


Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 08, 2020 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj sa isecenom flasom (gornji deo okrenes naopacke i stavis u donji deo flase). Stavis neku hranu u nju, moze da se desi da udje i ostane zarobljen. Ja sam tako pre hvatao slatkovodne ribice.

Druga opcija koja mi pada na pamet je malo surova, probas da ga upecas malom udicom bez kontra kuke. U tom slucaju ce samo malo da se bocne, nece puno da se povredi. Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2020 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako brani svoj koral Smile

Nisam ton iskljucio, čuje se buka unapred se izvinjavam.

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2020 8:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahah, stavi ruku u akvarijum Very Happy , hoce da krene na nju. Malci, a zeznuti, prgavi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Hahahah, stavi ruku u akvarijum Very Happy , hoce da krene na nju. Malci, a zeznuti, prgavi..


Hehe... zalece se i ne sme da gricne. Svađao se sa dotybackom tukao ga je dok ovaj nije odlučio da mu pokaze ko je jači. Posle su se mirno slagali. Kazem slagali jer sam gurnuo kamen dok sam čistio ovo dno bez peska od algi i prignječio dotija. Jadna riba svašta je preživela ja joj dođo glave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Sep 04, 2020 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradi sam tečnost za kalibraciju uređaja.

Reef Aquarium Salinity: Homemade Calibration Standards

Sve je lepo obnašnjeno pa neću prepričavati. Recept za refraktometre i recept za hidrometre pomoću kuhinjske soli i destilovane vode.

Za sve one koji koriste hidrometar ovo je super resenje da urade kalibraciju uređaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2020 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je još uvek aktivan. Vidim da su mnogi iskoristili period permanentnog savetovanja socijalne distance i opuštanja gluteusa da dovedu svoje akvarijume do savršenstva ili da reše većinu problema koje su njihovi sistemi imali.
Ja nisam bio od onih koji su pincetom čupali alge. Čak očistim ih sistem jednom mesečno, tj. očistim staklo jednom mesečno. Nekako sam zapustio akvarijum. Ne testiram, ne menjam vodu, ne dolivam redovno vodu koja ispari, kada se setim dodam KH... i akvarjum opstaje. Zbog slabog protoka kroz filter končaste alge su mi uništile cheato algu. Imam ideju kako da rešim taj problem ali ne i volju da je realizujem.

Damzela sam izbacio. Izvadio sam ga tako što sam ceo akvarijum rastavio. Urnisao mi je sistem. Njegovo konstantno čupkanje Šarka i Sinularia je bilo uzrok odumiranja mnogih organizama. Korali su sada dosta bolje, može se videti ponovno otvaranje i rast mnogih. Isto je gomilao fragove i školjke ispred Šarka u kome je spavao. Bog da im dušu prosti većina štapića koje dam ubacivao je potrajala samo nekoliko dan. Jednom sam se totalno iskljucio dok sam čistio akvariju pa kad me je ćapio refleksno sam izvukao ruku van vode, izbacio dobrih litar do dva vode na parket a ostavio parče kože (duž cele podlaktice) u akvarijumu.

Trenutno je sam, srećan i miran. Zadnjih mesec dana radim na ujedanju i postigao sam znatan rezultat. Počeo sam da ga hranim tako što stvim ruku u akvarijum i svaki put me slabine zakači pustim mu hranu. Sada se samo ponekad zaleti ali to je jednom u 50 ubacivanja prstiju u akvarijum. Uglavnom ih lagano pipne prst i za to dobije granulu. Opasan je mangup, preferira Vitalis platinum granule. Kada mu bacim NLS Algaemax ne prilazi više dok ne vidi da uzmem kutiju od Vitalisa. Kada mu bacim veću granulu period do ponovnog pipanja prsta je dosta duži nego kada mu bacim manju granulu. Poprilično sam siguran da je povezao radnju sa nagradom Smile

Pošto od startovanja života tamo negde preko izgleda da neće biti ništa zbog celokupne zdravstvene i političke situacije odlučio sam da ponovo ulažem po malo u akvarijum. Ubacio sam Centropyge bispinosa. Sad mi je u planu da ubacim bar 3 hromisa. Možda probam da ubacim još jednog, dosta manjeg Centropyge bispinosa u nadi da ću uspeti da ih uparim.

Kada se nakanim da očistim akvarijum ili bar stako biće slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Slano za slatko milanpop Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Jan 29, 2013 9:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License