Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Malezijski puzevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tatjana777




Registrovan: 08 Jan 2020
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2020 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima,

Da li ima nekog iz Beograda od koga bih mogla da kupim tri malezijska puza?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2020 10:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2020 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja da ti poklonim 5-10 kom
Preuzimanje: železnik ili košutnjak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2020 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tatjana veruj mi ne treba ti to, malezijski puzevi su prava napast u akvarijumu, ljudi uglavnom pokusavaju da ih se rese, znaju da se namnoze u akvarijumima da ih ima na stotine... Ulaze u filtere i zapusavaju ih, unistavaju biljke, mnogo je veca steta nego korist od njih u akvarijumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nolina




Registrovan: 24 Dec 2019
Poruke: 0
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2020 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nemam problem sa njima, niti bilo koji stanovnik aq samo ne vidim korist od njih, osim što rovaju po podlozi, mada kontam da nešto ipak rade🤣 Samo se množe ne normalno. Imam ja,gomilu, na poklon, ali sam u Apatinu, kontam da je glupo za puzeve plaćati postarinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 10, 2020 6:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se sto idem u off i sto se javljam u oglasu ali..

srdjan R ::
Tatjana veruj mi ne treba ti to, malezijski puzevi su prava napast u akvarijumu, ljudi uglavnom pokusavaju da ih se rese, znaju da se namnoze u akvarijumima da ih ima na stotine... Ulaze u filtere i zapusavaju ih, unistavaju biljke, mnogo je veca steta nego korist od njih u akvarijumu...


Molim te, @srdjan R, daj mi primer gde su malezijci unistavali biljke tj kako (sta je jos bilo u akvarjumu sem njih i koje druge vrste puzeva, ribe i biljke) jer sam imao sve moguce iz RF plus neke koje se ne mogu nabaviti kod nas u akvarijumima sa malezijcima i nikada nisu ni jednu biljku dirali cak ni hc kubu nisu podizali iz podloge kamoli jeli, trulo lisce da ali zdrave biljke nikada plus ni unutrasnji ni spoljasnji filteri nisu imali problema sa pomenutim puzeima dok npr sa fisama i ramshornima druga prica.. da nisi pobrkao vrstu puzeva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 10, 2020 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kolega srdjane moram da ti se izvinem ali od podloge u biljnom akvarijumu imam 30 / maleziski puzevi ostalo neki sljunak i hranjiva podloga jos nisam ni jednog puza video da jede list biljke a nema ni na biljkama trulo lisce ostatke hrane da ali zdravu biljku ne nikada i kod nikoga maleziski puzevi sluze za prevrtanje rovarenje po podlozi u ostalom hrane se algama zelene boje po meni jedna od najkorisnih vrsta puzeva u akvarijumu za pocetnika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 20, 2020 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malezijski puževi se ne kupuju. Ja njih, ramshorne i barske puževe planski istrebljujem i držim u podnošljivom broju jer se množe k'o blesavi. Sve 3 vrste su korisne dok se ne prenamnože.


Poslednji izmenio gambusia dana Pon Jan 20, 2020 10:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wistler94
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2017
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malezijci su odlični čistači, vrše super posao, ne jedu biljke a razmnožavaju se kao ludi...Lepo izgledaju pritom...Ali, ne treba ih držati ako želite imati tepih biljke prednjeg plana, jer rovare ispod podloge i kidaju korenje tepih biljaka i usporavaju im širenje po podlozi. Jedino im je to mana, sve ostalo je super.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Cherry kozice i Helene puzevi nikouro Ponuda 9 Pon Maj 31, 2021 1:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebni Ramshorn,barski ili malezijs... chaosad Tražnja 0 Pon Nov 16, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License