Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi mrest ciklida :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To znam, samo ne znam koliko cesto smem da menjam vodu...
Svaki drugi dan? Da nije to jako cesto? jel i ti tako menjas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 8:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam jedno vreme mrestio borce, pa malci kada se izlegnu iz gnezda, menjao sam vodu na svaka 2 dana, mnogi su mi na drugom forumu rekli da je tako najbolje, jer ipak ta mladj se drzi u malim akvarijumima, jako je osetljiva i sl, najbitnije je da se menja voda sa onom iz glavnog akvarijuma, to je ciklirana voda, iste (slicne) temperature i parametra vode...
Ja trenutno nemam ciklide, imam patuljaste (ramireze) koji su se mrestili ali zbog nekih retardiranih riba koje sam izbacio nije mi mrest bio uspesan, nadam se da ce u buducnosti biti drugacije ali to je vec off-topic tako da... Moj savet, menjaj vodu na 2 dana i sacuvaj mi nekoliko primeraka za prodaju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oki Wink Pokusacu i ja da menjam vodu tako cesto Wink
Od sledece ture ce mozda ici nesto na prodaju Wink
Prvo da vidim kako ce mi ici sa ovima Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 2:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma polako, to se ja salim Smile Pre ce tvoja tura nego moj novi aq tako da... Wink kad stigne "grdosija" onda cemo se dogovoriti oko toga Wink Srecno sa malcima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Thageriona ::
mozda u sledecoj turi Wink
ipak su ovo prve bebe Smile


Onda prihrana robica spanskim musicama svaki treci dan da bi sto pre doslo do mresta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je samo sala ,zar ne D. Trnavac Confused Confused Confused Ribe se nehrane niti pospesuje spanskim musicama ( u slucaju da nekom i to padne na pamet ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda da im se sipa neki lubrikant u vodu? Very Happy Sala naravno... Mislim da je najbolja ziva hrana u kombinaciji sa raznovrsnim suvim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Ovo je samo sala ,zar ne D. Trnavac Confused Confused Confused Ribe se nehrane niti pospesuje spanskim musicama ( u slucaju da nekom i to padne na pamet ).


Naravno da je sala. Da nebi bilo slucajeva kao sto je vec bilo da se ljudi raspituju gde mogu da nabave spanske musice da pospese mrest gupika ili cegta vec bi od ribica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko91 ::
Mozda da im se sipa neki lubrikant u vodu? Very Happy Sala naravno... Mislim da je najbolja ziva hrana u kombinaciji sa raznovrsnim suvim...


Mbuna Malavi ciklidi kao sto su kingsizei su uglavnom biljojedi, struzu alge sa kamenja. Znaci hrane na biljnoj bazi + dodatak spiruline. Nece oni odbiti ni mesnatu hranu, ali ako se hrane recimo bloodwormsima ili hranom koja je bogata proteinima dolazi do bolesti - Malawi bloat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

onda oni koji trimuju bilje i bacaju mogu lagano da ih hrane sa tim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se karleusa tice, tu ne moram da radim bilo sta da bih pospesila mrest, imam dovoljno zenki i dovoljno muzjaka.... Mreste se sami Wink

A sto se kingsizei-a tice, tu ne bih u narednih mesec, dva da bude mresta iz prostog razloga sto imam samo jednu zenku (za drugu zenku se ispostavilo da nije kingsize-i) i ta zenka bi onda opet gladovala i tako u krug... Treba joj da se oporavi, a muzjak je stalno vija...
Inace, od mnogih ciklidasa sam cula da vole da se mreste nakon i u toku zamene vode...
Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon par tih zamena vode na svaka 2 dana reci cete mi ovde ili preko pp koliko Vam je malih ostalo da bih uporedio odnos prezivljavanja malih pirana i nekih od ciklida.
tnx
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ciklidi vole svezu i cistu vodu.... Ali ipak cu ja lepo otici da pitam decka od kojeg sam kupila ciklide Wink

Pa cu napisati ovde sta je on rekao..


edit by: sale75bgd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sada ima 27 malaca Smile
Napreduju brzo i do sada ni jedan nije uginuo (pu,pu, daleko bilo xD)
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je najlepsi trenutak ,kod svih akvarista ,cestitam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum? Maridza Početak u akvaristici 3 Čet Jun 01, 2023 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License