Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Psychofedex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Mar 2018
Poruke: 5
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2020 3:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Resio sam da krenem nanovo, rasformirao sam akvarijum, oprao ga, od sutra krece cikliranje , da sve bude savrseno, barem sto se pocetka tice, a posle kako mu Bog da.

Akvarijum je 78 litara, unutrasnja komora sa filterom. Ribice su trenutno u zamenskom od 48 litara.

Ono sto me zanima je sledece:

1. Koliko soli se stavlja na tu kolicinu vode?
2. Da li sam trebao da prokuvam pesak iz akvarijuma pre nego sto ga vratim? Prosejao sam ga od puzeva, milion ispiranja vodom je bilo, ali opet me muci nesto i bojim se da ce se mozda po koja bakterija zadrzati.
3. Kada ubaciti biljke u akvarijum? Da li odmah s pocetka uz neke tabletice i kapi sa bakterijama ili ipak sacekati koji dan sa tim?

Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2020 3:47 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2020 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Psychofedex ::

1. Koliko soli se stavlja na tu kolicinu vode?

2. Da li sam trebao da prokuvam pesak iz akvarijuma pre nego sto ga vratim? Prosejao sam ga od puzeva, milion ispiranja vodom je bilo, ali opet me muci nesto i bojim se da ce se mozda po koja bakterija zadrzati.

3. Kada ubaciti biljke u akvarijum? Da li odmah s pocetka uz neke tabletice i kapi sa bakterijama ili ipak sacekati koji dan sa tim?


1. Zasto bi So stavljao u akvarijum ? Pogotovo na pocetku kada planiras cikliranje.

2. Termicka obrada peska ... hmmm ? Moze i ne mora. Sve zavisi od prethodnog stanja. Ako si imao bolesti, odredjene alge ili nesto slicno onda jeste preporuka. Mada bi u tom slucaju mnogo bolja i sigurnija solucija bila zamena starog peska sa novim.
U drugom slucaju ako nisi imao nekih problema onda samo prosejavanje i ispiranje u mlakoj ili vreloj vodi trebalo bi da bude dovoljno.
Akvarijum se lepo pere sa sircetom ali prethodno budi siguran da ti nije NISTA OD PESKA OSTALO NA STAKLU ILI SILIKONU da ne bi sundjerom i nekim zrncetom izgrebao staklo.

3. Biljke mozes bukvalno odma da posadis. Redom : Podloga - Pesak - Voda do pola akvarijuma - Sadnja biljaka - Sredjivanje ostalih detalja - Dopuna akvarijuma sa vodom - Pustanje u rad i cikliranje. Sto se tice bakterija moja ti je preporuka da ne stavljas hemiju vec da cikliranje podstaknes sta starim i zdravim filter materijalom i vodom. Ja sam tako par akvarijuma startovao i posle nedelju dana poceo da ubacujem prve ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2020 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci biljku pistiu u startu sto vise.Kad ubacis ribice odma gruvas P i N sto vise sacekas da sazri akvarijum to lakse kasnije za ubacivanje ribica.Moze neki kaskader sto kaze Niouro.
pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Psychofedex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Mar 2018
Poruke: 5
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2020 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Psychofedex ::

1. Koliko soli se stavlja na tu kolicinu vode?

2. Da li sam trebao da prokuvam pesak iz akvarijuma pre nego sto ga vratim? Prosejao sam ga od puzeva, milion ispiranja vodom je bilo, ali opet me muci nesto i bojim se da ce se mozda po koja bakterija zadrzati.

3. Kada ubaciti biljke u akvarijum? Da li odmah s pocetka uz neke tabletice i kapi sa bakterijama ili ipak sacekati koji dan sa tim?


1. Zasto bi So stavljao u akvarijum ? Pogotovo na pocetku kada planiras cikliranje.

2. Termicka obrada peska ... hmmm ? Moze i ne mora. Sve zavisi od prethodnog stanja. Ako si imao bolesti, odredjene alge ili nesto slicno onda jeste preporuka. Mada bi u tom slucaju mnogo bolja i sigurnija solucija bila zamena starog peska sa novim.
U drugom slucaju ako nisi imao nekih problema onda samo prosejavanje i ispiranje u mlakoj ili vreloj vodi trebalo bi da bude dovoljno.
Akvarijum se lepo pere sa sircetom ali prethodno budi siguran da ti nije NISTA OD PESKA OSTALO NA STAKLU ILI SILIKONU da ne bi sundjerom i nekim zrncetom izgrebao staklo.

3. Biljke mozes bukvalno odma da posadis. Redom : Podloga - Pesak - Voda do pola akvarijuma - Sadnja biljaka - Sredjivanje ostalih detalja - Dopuna akvarijuma sa vodom - Pustanje u rad i cikliranje. Sto se tice bakterija moja ti je preporuka da ne stavljas hemiju vec da cikliranje podstaknes sta starim i zdravim filter materijalom i vodom. Ja sam tako par akvarijuma startovao i posle nedelju dana poceo da ubacujem prve ribe.


Zato sto pre par godina, kad sam kupio akvarijum i sve kompletno, dobio sam papirce iz pet shopa sa svim sto treba da uradim, i secam se da je islo tipa kasicica soli na 10 litara, tako nesto, stvarno se ne secam.

Pesak cu verovatno izbaciti skroz pa uzeti drugi, ali s obzirom da sam juce uzeo neki presitan pesak, ne znam sta da radim. Mozda vratim ono sitno kamenje umesto peska.

Koliko podloge za biljke treba da ide u akvarijum do 80 litara? Da li je 2.5 kile dovoljno?

Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2020 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre par godina golf2 bio zakon na ulicama Very Happy
Zavisi,ako ces zahtevne biljke onda mora nema hranjiva podloga,ako ces neke prostije onda moze samo sljunak ili kvarc.
Ide hranjiva podloga pa sljunak.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Psychofedex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Mar 2018
Poruke: 5
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2020 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malina ::
Pre par godina golf2 bio zakon na ulicama Very Happy
Zavisi,ako ces zahtevne biljke onda mora nema hranjiva podloga,ako ces neke prostije onda moze samo sljunak ili kvarc.
Ide hranjiva podloga pa sljunak.
Pozdrav


Ne pominji golfa Very Happy Super, kupio sam Tropica plant growth, cekam veceras da mi stigne crni kvarcni pesak, stari sam izbacio skroz, ipak hocu sve da bude novo od starta.

So necu da stavljam Very Happy

Hvala na savetima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ben roj




Registrovan: 20 Avg 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2020 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo ste se ispricali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2020 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pre neki dan formirao akvarijum i u 65 (oduzmes sto ce panjevi,kamenje i podloga zauzeti znaci ostaje nekih 60 lit) sam stavio 8 kg podloge. Mislim da ce 2,5 kg podloge biti tanko za tu litrazu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ipak mislim da si trebao nesto jevtinije od djubriva za pocetak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

treba mnogo više od 2,5L to je jedva 1cm ako je biljni računaj 5-6cm x dužina x širina što bi ako je 60x30 za 5 cm minimum 9l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedino ako misliš samo na hranljivu substrat 2,5kg je onda dovoljno pa preko još 5-6cm peska ili kamenčića
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hranljiva podloga - 1cm na dno al napravi prsten oko stranice akvarijuma. Na nekih dva tri santima od stranica ne moras da stavljas hranljivu podlogu. Bice tu dovoljno i za zahtevne i nezahtevne biljke. Mogao si i Carobnu zemlju za cvece da iskoristis u tu primenu Smile
Posle te podloge mozes a i ne moras da stavljas mrezu od fasade. Dobro se pokazala kod pocetnika.
Zatim ide pesak. Preporuka je da od prednjeg stakla krenes sa dva tri santima pa ka zadnjem staklu do 6-7 santima. Naravno, ovo moze kako god ti pozelis ili zamislis. Iskusnijji sve to malo drugacije rade ali za prvu godinu mislim da ti je ovaj stariji nacin postavljanja podlege bolji. Kasnije mozes kako god pozelis i zamislis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ben roj




Registrovan: 20 Avg 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MarkoPenezic ::
Ja sam pre neki dan formirao akvarijum i u 65 ....


Marko kakav ti je filter.
Koje ribice planiras .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Psychofedex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Mar 2018
Poruke: 5
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2020 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MarkoPenezic ::
Ja sam pre neki dan formirao akvarijum i u 65 (oduzmes sto ce panjevi,kamenje i podloga zauzeti znaci ostaje nekih 60 lit) sam stavio 8 kg podloge. Mislim da ce 2,5 kg podloge biti tanko za tu litrazu.


2.5kg podloge je samo za biljke, preko toga je doslo jos 9-10 kilograma crnog kvarcnog peska. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Psychofedex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Mar 2018
Poruke: 5
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2020 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chaosad ::
jedino ako misliš samo na hranljivu substrat 2,5kg je onda dovoljno pa preko još 5-6cm peska ili kamenčića


Da da, 2.5kg je bilo samo za biljke, doslo je posle jos nekih desetak kilograma peska preko.

http://imgur.com/gallery/QoYE7AU
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License