Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa Gupy HITNO potrebna pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
buki989
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Nov 2019
Poruke: 9
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hitno potrebna pomoc akvarijum star 3 meseca podloga nije hranjiva. Solidno ima biljaka ,hrana lisnata bez vazduha sa postavljenim crevom da pravi talase i mehirice iz spoljneg filtera. Pumpampa u filteru atmanova za 100l. temperatura 26 C izmena vode 30% svaki 10 dan. Bez problema do poslednjih 15 dana od kad je pocelo uginuce. Da napomenem bez unosa novih riba i hrana je lisnata.
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 12:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zdravo kolega vidim da si nov nemamo podatke o akvarijumu,koliki je, kakav filter i filter materijal.od prljave vode su bolesne i crkavaju sad dali je nedovoljno menjanja vode,slab filter,previše ribica ili sve zajedno.Ovo što se vidi imaš puno ribica tako da to menjanje vode na 10 dana nije dovoljno bar na 7 možda i na 5 zavisi koliko hrane daješ i kakav je filter!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
buki989
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Nov 2019
Poruke: 9
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis da bi cesca promena vode resila problem crkavanja? U filteru imam bio kugle sundjer i vatu. trokomorni je filter i iz njega prebacuje vodu u akvarijum unutrasnji filter At-F101
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam da su sve ribe skoncentrisane na desnu stranu akvarijuma, dok nisam video i ostale levo i desno pri povrsini. Meni izgleda da ih ima mozda malo vise nego sto bi trebalo. A mozda i gresim. Jel ima 100L akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
buki989
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Nov 2019
Poruke: 9
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema ima oko 50 litara. Samo su gupike upitanju. Buni me to sto ih ke bilo mnogo vise pa nisu crkavale.Ima ih 30 sa malcima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za tu litražu tu je i previše ribica,slaba filtacija biološka i nedovoljno menjanje vode,ako imaš mesta u filteru dodaj bar 1-2L Sera siporaxa ako nemaš mesta izbaci te plastične kugle to je beskorisno pa umesto njih.Vodu maksimum na 5 dana ili češće narednih 2-3nedelje dok se ne izciklira siporax.Sad dok ne središ to nemoj da hraniš svaki dan na 2-3 minimalno.kad menjaš vodu sad prvi put usisaj podlogu ako nisi do sada,verovatno su u novom opstajale ali se sad akumuliralo đubreta pa ima više amonijaka,nitrita i više taj filter nemože da obradi otrove.Znači hitno menjanje vode i filter materijal upgrade
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2020 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja mislim da je amonijak u pitanju i disbalans.Smanji malo temperaturu,promeni 50%,ubaci siporax sto vise u filter i drzi aktivni ugalj 10 dana,posle vadi.
Usisaj podlogu pre menjanja vode!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License