Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mladen 68 pitanje u vezi ribica za nov akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2020 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima Smile Smile

Potreban mi je savet da ne bi napravio neku pogubnu gresku po buduce stanovnike.Imam nameru da uzmem Juwel Rio 180(101x41x50),pumpa 600l/h,grejac 200 w,bio bi vec pod biljem i posle cikliranja i pilot riba imam nameru da sastavim ovakav tim riba:
trifogaster plava guramija 8 kom
skalar 8 kom
flameus tetra 10kom
kraljevska neonka 10 kom
colisa 2 kom
corydoras panda 4 kom
corydoras muljas 4 kom
ancistrus 4 kom
Mislim da sam ravnopravno podelio ribe na: ribe povrsine ,ribe sredine i ribe dna.
Sve ove ribice mi se svidjaju i o svakoj sam procitao po nesto,nzm da li je ovo veliki broj za tu litrazu ili ne?Voleo bi da mi se prokomentarise odabir riba i da li bi nesto izbacili.U pocetku bi to bio akvarijum samo sa fabrickom opremom.
Posto sam ja povratnik i nemam bas prestavu kako to sada ide(koliko riba po litru) bio bih zahvalan na svakom dobrom savetu

Unapred zahvalan za odgovore Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2020 9:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da ne bi trebao da zuris sa ribama.Jeste lepse kad je pun ali i ribe imaju fizioloske potrebe pa samim tim kako prljaju vodu tako i djubre biljke.E sad....
Treba naci balans tj napraviti odrziv sistem za cim svi tezimo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je 8 skalara previse za tu dimenziju, mozda jedan par.
Sto se tice neonki, po mom misljenju sto ih ima vise to je bolje, a to pravilo vazi za sve jatne ribice.
Pogeledaj malo na netu , imas brdo informacija, o ribicama, kako se ponasaju u mesanim akvarijumima koji im je optimalan broj za jato.
Moj ti je savet da ides polako i strpljivo, govorim ti iz svog iskustva.
U mojim akvarijumima je bilo svega i svacega.
Na kraju sam dosao do zakljucka da se zadrzim na dve vrste koje ce biti primarne u akvarijumu, u to ne racunam komunalce (kori, ancistrusi..)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

previše je i inače a kamoli u startu sve to odjednompo 8 guramija i skalara jer su sve teritorijalne i agresivne a i velike kad dođu do pune veičine.počni sa jednom vrstom tetri 10kom. i par coryja i ančija pa posle 2-3 nedelje ako su svi živi i zdravi i akvarijum i filter se razradili i stabilizovali dodaj još drugu vrstu tetri i coryja,pa na kraju 3-4 skalara,a guramije bi ja izbegao skroz mada nemam lično iskustvo i isto su mi prelepe Lalie mislim da sa čitao da su i one ko gupike slabe genetski i bolešljive.Još samo preporuka kao drugu vrstu jatnih tetri Rodostomusi plivaju najbolje.I fabrički filter nema baš adekvatan materijal a ni raspored kako su ga oni (po uputstvu:))poređali tako da i njega treba da modifikuješ i unaprediš za biološku filtraciju sa Siporax,Martix,Micromec ili one Juwelove 3-4 kutijice Cirax mada su skupe za malo pakovanje što kod nas može da se nabavi, jer samo sunđeri i vata nisu dovoljno dobri da obavljaju i mehaničku i biološku filtraciju a i ne mogu nitrate da smanjuju kao navedeni valjci i kuglice predviđeni za biološku.Dali stavljaš hranljivu podlogu,Soil ili inertnu i od toga zavisi dali i kada uopšte možeš dapočneš sa ubacivanjem ribica?Sve najbolje i polako i strpljivo sa ribicama,što više biljaka u startu da pomognu filtraciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam isto rio 180 samo sam fabricki filter preuredio, donja ona korpa u fiteru je do vrha puna siporexom, ubacio u mrezicu da bi mogao da vadim, a gore je cirax, krupniji sindjer i na vrhu fini da pokupi sve necistoce, radi super tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pogledaj ovaj video, objašljava za filter kako i zašto tako treba.

https://www.youtube.com/watch?v=aFXsFNApU-U
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bas to Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na savetima,narocito ASX-u i Chaosad-u na detaljnom objasnjenju u vezi filera.
Imam samo jedno piranje za sada,a to je koja mi je potrebna kolicina tog biofilter kuglica za ceo filter i kako se to tacno zove,da bih znao sta da trazim(od cega si nasao ili napravio mrezicu?)

jos jednom hvala svima na odgovorima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2020 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema na čemu, neznamo odakle si i šta možeš da nađeš,Sera siporax treba da ima u svakoj akvarističkoj fabričko pakovanje a negde u radnjama po Beogradu ima i dosta jeftinije na meru rinfuz.Iz oglasa na KP Seachem matrix možeš da naručiš.količina što više uspeš da spakuješ znači cela donja polovina i na dnu gornje.To gore možeš sera siporax mini možda 2 kesice a dole valjda može 1l da stane normalnih valjaka pa onda dodaj ako može još.Od drugih materijala možeš još da nađeš kod nas Jbl micromac i one su od sinterovanog stakla loptice možda lakše za pakovanje od valjaka.pogledaj sve po internetu kako izgleda i cene pa izaberi.Mrežicu (džakče) dobiješ u fabričkom pakovanju sa Serom i flašicu bakterija (mada mislim da se i sa juwelom sad dobiju neke tablete sa bakterijama za start) a ko uzmeš rinfuz kupiš zasebno u radnji.ja sam plaćeo mrežicu 50-100 din crne, bele, manje, veće
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2020 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da stane oko 1L siporexa ovih velikih prstenova, mrezicu sam kupio iz kine, imam ih jos, ako si iz BG mozemo da se dogovorimo da ti dam jednu da spakujes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chaosad ::
pogledaj ovaj video, objašljava za filter kako i zašto tako treba.

https://www.youtube.com/watch?v=aFXsFNApU-U


Da l je neko rasio punjenje najveceg filtera koliko keramike tu stane. Da li je neko ciklide sa ovim filterom pustao u rad?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License