Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Red cherry kozice pocrnele Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Thermodons
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2011
Poruke: 11
Lokacija: Vrbas

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2020 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

imam par kozica u akvarijumu koje su dobile neku tamno crvenu boju, skoro crnu, dok su neke jarko crvene boje a mladji primerci su svetli. Da li je to normalno ili je znak neke bolesti?
Kozice jedu i krecu se bez promena, ima i prinova po mahovini.

Stanovnici akvarijuma:
- 7 glowing tetra
- >10 kozica
- puzevi, java moss, Riccia Fluitans, nana.

Nega akvarijuma: akvarijum oko 50 l, bez filtera, bez ubacivanja vazduha i bez CO2, bez prihrane, temperatura 24 °C, menjanje oko 2/3 vode jednom u dve nedelje. Ribice hranim 1-2 puta nedeljno JMB Granocolor mini, kozice jednom mesecno Sera Shrimps Natural.

Ove kozice imam od pre cetiri meseca. Pre toga imala sam oko 1-1.5 godinu kozice iste vrste ali od drugog prodavca, koje su nazalost tokom preseljenja uginule ili zbog stresa ili zbog toga sto je novi stan intenzivno prskan insekticidima. Ribice, biljke i puzevi su preziveli preseljenje bez zdrastvenih problema.

Za svaki komentar sam unapred zahvalna!

Slike kozice i akvarijuma:
[img]https://imgur.com/6MHnlKp[/img]
[img]https://imgur.com/dymYAil[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2020 8:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2020 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Normalna pojava da promene boju. Utice vise faktora ishrana na prvom mestu, zatim podloga i koliko bilja ima u akvarijumu i koje boje, kao i svetlo tj jacina. Samo ih posmatraj promenice se jos nijansi tek je to pocetak promena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Thermodons
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2011
Poruke: 11
Lokacija: Vrbas

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2020 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super, hvala mnogo na odgovoru. Nisam primetila kod ranijih pa sam se zabrinula Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 20, 2020 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ženke umeju da budu jako tamno crvene ako su u pitanju crvene neocaridine davidi. Muški su uglavnom providni sa nijansama crvene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License