Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 My precious Tanganyka - Juwel 180 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tomsonbg
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2016
Poruke: 13
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Back to Tanganyka : )

Juwel Rio 180
Dragon and Seiryu stone

Ribetine:

Thropheus Duboisi Maswa
Julidochromis Marlieri Kongo
Calvus White Chaitika
i ostali padobranci


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 5:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, meni je ovo extra!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fenomenalna riba sa belim tačkicama, vrh izgleda Smile samo možda da je druga neka pozadina, nekako mi se nije uklopila, dosta je siva u odnosu na prednji deo, al u svakom slučaju ekstra, prelepo za gledanje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tomsonbg
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2016
Poruke: 13
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi.
To i jeste bila poenta, kontrast. Hteo sam inace skroz crnu pozadinu, ali je akvarijum mnogo izgreban i sve se vidi na crnoj, tako da je ovo ispalo najbolje resenje.
Lepljen je fixom za tu namenu, pa izgleda kao da je iznutra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srećno. Čime planiraš da hraniš ribe jer imaš i biljojeda i mesojeda zajedno, najnezahvalnija kombinacija. A mislim i da je kamen previše oštar jer julidochromisi baš vole da se zavlače. Jako lepo izgleda ali da li je funkcionalno pokazaće vreme, voleo bih da grešim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilijaaa
Akvarista



Registrovan: 06 Sep 2016
Poruke: 22
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljojedi i mesojedi (ne nemoguce) ali jako losa kombinacija. Neces moci nikako kvalitetno da ih hranis. Ako dajes biljnu tropheusima super ostali gladni, ako dajes proteinsku ostali siti tropheusi prejedeni(bloat).Calvusi ce tesko pored ovih alavaca doci do dovoljno hrane osim ako ne preteras, sto opet nije dobro. Moj ti je savet da ako hoces da imas zdrave i srecne ribe i da dugo uzivas u njima, da se odlucis za jedno ili drugo. Takodje se slazem da izbor kamena nije dobar, bolje bi bilo neko oblo kamenje bez ostrih ivica i eventualno da se napravi neki prolaz, pecinica...
Kako si resio filtraciju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tomsonbg
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2016
Poruke: 13
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je.
Trofeusi ostaju tu jos par nedelja i odlaze dalje, tako da ostaju mesozderi, pa ce da radi tetra diskus. Za sad ih sve hranim sera florom, zbog trofeusa.
Sto se tice kamenja, morao sam da probam dragon stone, videcemo kako ce se pokazati, iako mali, julidohromisi su vec polozili jaja u supljine. Planiram da ubacim dodatne cupove za njih i calvuse.
Kad odu trofeusi, mozda ubacim carleuse zute, jesu malawci, ali su ok. Videcemo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako već hoćeš neke žute zašto ne ubaciš lelupie, šteta da mešaš biotipe kada već ima žute alternative Wink
Prebaci temu u Afričke ciklide, tamo joj je mesto a i da pojačaš brojno stanje tanki smo na tom polju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tomsonbg
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2016
Poruke: 13
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema leleupia ni za lek. Bilo u JHZ i nestalo odmah. Po forumima takodje slabo... Ako znas gde ima, javi pls Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tomsonbg
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2016
Poruke: 13
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ilijaaa ::
Kako si resio filtraciju?


Filtracija Juwelova

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tomsonbg
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2016
Poruke: 13
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2020 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas, posle 4 godine, to izgleda ovako Smile


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Izgleda da cemo morati uskoro da se rastanemo, ali bilo je lepo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2020 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si menjao nešto iz originalne postavke u filteru?
Mislim da ćeš ako nisi stavio neku dodatnu biološku filtraciju imati vrlo brzo problema. Ciklidi dosta prljaju vodu, a pošto nemaš biljaka vrlo brzo će ti nivo nitrata skočiti i moćeš imati pomor u jednom danu.
Najbolje rešenje ti je kanister ako moćeš. Ako ne za početak što više promena vode, na svaka tri četiri dana po 50%. I obavezno u donji deo filtera zameniti sunđere sa nekom kvalitetnom keramikom, tipa sera ili još kvalitetnije. Sve u svemu što više biološke filtracije i zamena vode....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tomsonbg
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2016
Poruke: 13
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2020 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filtracija je ista vec 4 godine, sa ciklidima. Juwel kombinacija razlicitih sundjera, aktivni ugalj i keramika. Menjanje 50% vode sa usisavanjem dna na svakih 10 dana i nema problema za sada. Upravu si za dodatnu filtraciju, ali za ove 4 godine nisam imao prob sa ovim setup-om.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2020 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledam i razmisljam se sta bih radio da imam ovakav akvarijum u koji realno nema potrebe gurati ruke mesecima....verovatno bih glancao ove skoljke i dekoraciju dok ne promene boju ili se ne otanje....
Kazi mi da li se bar ove ribe lako razmnozavaju u postojecim uslovima i da li pretekne nesto od mladji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tomsonbg
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2016
Poruke: 13
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Apsolutno tacno. Bukvalno prodju meseci da ne ubacim ruku unutra Smile Eventualno da ocistim alge rucno, posto mi magent izgreba staklo.
Mrest redovan, bilo je pladji koje su prezivele do 1 cm recimo ali ne dalje... Sad Sta uspem da spasim, spasim, ali jako ih je tesko nahvatati. Sve vrste osim calvusa su se mrestile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License