Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Priprema veće grane za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari,

treba mi savet od onih koji znaju više od mene ili imaju iskustvo, kako spremiti granu za akvarijum za koju nemam dovoljno veliku posudu za kuvanje?

I drugo pitanje, pošto se meni baš svidela jedna grana breze, pre svega zbog boje, da li je obavezno skidanje kore? Znam da se savetuje, ali ima li neko iskustva da nije skidao i da je sve bilo ok?

hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 11:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja velike panjeve potapam u blagi rastvor hipermangana. Tako ih dezinfikujem. Neko ih preliva kipućom vodom. Neko potapa u koncentrovani rastvor kuhinjske soli i vode.
Kora se ponekad ne skida, ali samo u akvaskejperskim postavkama, koje se formiraju za takmičenje, i potom se brzo rasformiraju. Ne preporučuje se ubacivanje panjeva sa korom, jer truljenje kore može ozbiljno ugroziti hemizam vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jan 24, 2020 2:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grana ti nije preporučena za akvarijum jer dosta brže truli od dela koji je pripadao sistemu korena. Kora se brzo raspadne i napravi čudo. Usisavaćeš je godinama sa dna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Pet Jan 24, 2020 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala obojici, videću kad dođe vreme šta ću uraditi. Možda lenjost pobedi i kupim gotovo korenje/drvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License