Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 56L - Pocetnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 25, 2020 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kanister mama...za veće sump nema mnogo nauke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 25, 2020 2:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ben roj




Registrovan: 20 Avg 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Jan 25, 2020 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zahvaljujem Ivane na odgovoru.
Kako stvari stoje Juwel je prva opcija.
I sada mislim da I ja nabudzim filter I da uzmem
ovaj od 70 litara posto mi ta osnova odgovra,
a on je samo dublji od ovog od 60 lit.

Ako nije problem da mi kazes kako si nabudzio njegov filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ben roj




Registrovan: 20 Avg 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Jan 25, 2020 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace bio sam u jednoj akvaristici I rekao sta mi treba I to sto su mi predlozili cena je ispala kao Kuwel iste litraze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2020 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ben roj ::

Ako nije problem da mi kazes kako si nabudzio njegov filter.


Nije to ništa specijalno. Kad otvoriš filter videćeš tri pregrade unutra prva je za grejač i tu ulazi prljava voda, u drugoj su sunđeri namenjeni za filtraciju i treća najmanja je prazna jer je pumpa iznad i vuče vodu kroz to. Sunđere izvadi iz druge komore gde su ih stavili, iz prve ćeš morati da izvadiš grejač i isečeš sunđere na debljinu da stanu tu umesto grejača. Treba ti jedna filter vreća i u nju staviš biološku filtraciju: seachem matrix(može i seachem denitrate, mislim da je čak i najbolje jer je najsitniji ali je i najskuplji pa sam vidi) ili sera siporax, šta god da staviš nećeš da pogrešiš. Napuniš koliko može i tu filter kesu/vreću uguraš u drugu i treću pregradu, možeš i bez filter vreće ali je lakše čišćenje ako je imaš. Na vrh biološke filtracije u drugoj komori stavi jako tanak sloj sunđera jer voda koja ulazi sa vrha filtera može da zaprlja biološku filtraciju na vrhu. Tako ti sunđeri obavljaju mehaničku filtraciju i voda prvo prolazi kroz njih, onda prolazi kroz biološku filtraciju i vraća se u akvarijum. Biće ti jasnije kad vidiš filter i otvoriš ga.

To je dosta bolja varijanta od samo sunđera ali je to i dalje slab filter za neki veći broj riba plus grejač mora u akvarijum da ide umesto da bude sakriven u filteru. Ne preporučujem više od 15 nekih manjih jatnih riba tipa neonki na bilo koji od tih unutrašnjih filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ben roj




Registrovan: 20 Avg 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Uto Jan 28, 2020 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zahvaljujem ti. Skapirao sam a na you tubu sam video kako izglda fillter. A da prosto pitam sto ne bih uzeo neki bioloski filter, kuglice ili prstenove I stavio u neku mrezicu I to stavio u neki cosak akvarijuma I ispred stavio neko bilje da zakamuflira.
Ipak bih stavio malo vise ribica oko 25.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License