Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povezivanje neonki sa prigusnicom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Psychofedex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Mar 2018
Poruke: 5
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2020 7:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Kao sto naslov kaze, potrebna mi je pomoc.

Imam 2 t5 neonke od 24w i uzeo sam ovu prigusnicu http://imgur.com/gallery/IZo77kF . S obzirom da je automatska, ne trebaju starteri, samo kablovi od nosaca neonki do nje i kabal za napajanje.

Posto sam slab sa strujom, gde s oprostenjem da nabodem kablove od neonki u prigusnicu?

Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2020 7:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

DejanM1980
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 12
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2020 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je lepo nacrtano na prigušnici. Levo stavljaš fazu i nulu na 1 i 3 i zemlju na 2, a sa desne strane povezuješ kao na šemi. Imaš 6 ulaza sa desne strane. Oznaka L na crtežu su neonke, svaka ima dva mesta za kabal sa svake strane i povezuješ sa prigusnicom redom. Jedino imaš neku vrstu bajpasa na mestu označenom na slici u prilogu. Naravno treba ti 4 grla za T5 neonku.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2020 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, imas vec sliku tj shemu vezivanja na samoj prigusnici. bukvalno poredjaj neonke i prigusnicu na sto da budu kao na shemi i obelezi koji kabel gde treba da ide a onda to tako obelezeno premestis u haubu i samo izbockas. Ako ne budes umeo da se snadjes mozes da me kontaktiras na pp pa cu ti dati svoj Viber pa cemo nekako odraditi. poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Psychofedex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Mar 2018
Poruke: 5
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2020 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima, ja sam nesto zabo bio, nisam ni obracao paznju.

Bukvalno sam seo i za pet minuta sve ispovezivao i super radi.

http://imgur.com/gallery/cYHF1A6
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Povezivanje zbog ličnih preuzimanja Drevni Zmaj Razno 0 Pon Jun 13, 2022 3:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest kod neonki nemanja172 Bolest 3 Sre Dec 23, 2020 1:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana mladih skalara i 20ak neonki Običan Čovek Ishrana 2 Pet Apr 10, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mresta kraljevskih neonki Zelenizeleni Razmnožavanje 6 Pon Dec 09, 2019 4:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet oko neonki StefanPN Rasveta 5 Sre Nov 13, 2019 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License